Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak hogy ne rugdossa...

Mit csináljak hogy ne rugdossa a ház falát a gyerek?

Figyelt kérdés
Falun élünk a telkeket maga a ház választja el ergo kerítésként is szolgál.A szomszédunkban minden szünetben nyaral egy 13-14 éves már nem kicsi fiú.Megkértem még tavaszi szünet alatt hogy ne rugdalja a házunk falát labdával mert nálunk a házban olyan mintha egy hatalmas kalapáccsal vernék a falakat.Azt hittem hogy megértette (az én fiam is 13 éves nem kell 20× elmondanom neki mindent) szóltam a nagyszüleinek is akik annyit mondtak hogy már ők is rászóltak ezért majd legyintettek...most ismét itt van 1 hete mindennap rugdalja,a nagyszülők is látják mégse szólnak már én érzem kellemetlenül magam hogy szóljak a gyereknek.Nem szeretnék haragot de ha így folytatódik tovább felrobbanok az idegbe.Arról nem is beszélve hogy persze a levert vakolatért szólnak,hogy a mi házunkról van és azonnal szedjük össze csak azt felejtik el hogy a drága kisunoka veri le a rúgásaival.Mondja azt valaki hogy ez nem egyedi probléma.Mit tehetnék a szép szóra tesznek magasról.

2021. jún. 25. 10:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
A csepegőjárda elvileg még a te területed, én végighúznék ott egy drótkerítést, jó lazára, hogy a labda rull pattajon róla. Azt már nincs értelme rúgdosni.
2021. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Ha nem érti a szép szót, akkor kimész, és mondod csúnyán. Pl. "Mire háromig számolok, fogod a labdádat, és eztán a nagyszüleid háza falát rugdosod. Egy, kettő,.."

Ha még mindig nem érti, vedd el tőle a labdát.

2021. jún. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Sajnos nem.Mi már oda semmit nem tehetünk a telekhatár adott és szinte centire pontos.Nem nyúlhatunk bele az ő területükbe.
2021. jún. 25. 11:03
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Néhány szög is hasznos lehet a falba :)
2021. jún. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha szép szóval nem megy, mondd nekik kicsit durvábban. Mindenképp úgy mondanám, hogy a kedves szomszéd is hallja, illetve hozzá tenném neki mellékesen, hogy majd akkor egyeztetjük mennyi lesz a vakolás :)

Lehet utána majd rá szolnak a gyerekre

2021. jún. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A labdát elkobzod, a levert vakolatot átviszed a szomszédnak a kilyukasztott labdával együtt.
2021. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Neked nincs labdád? Menj ki, ha a kölyök elkezdi a rugdosást, és rugdosd a te labdádat az ő házuk falára.
2021. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Levert vakolatért be lesznek perelve a szülők, aztán majd rászólnak a kölkükre.

Így kéne, de hát...nem egyszerű.

2021. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Azt a falat rugdossa ami az ő oldalukon van.A labdát így nem vehetem el tőle illetve a vakolatért is azért szólnak mert az ő telkükön van leesve mi azt ugye nem látjuk.De mivel minden alkalommal szólnak érte hogy hordjuk el így tudunk róla.
2021. jún. 25. 11:20
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzőnek jelentsd, ha velük nem értesz szót.
2021. jún. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!