Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Másnál is ilyen meleg van?

Másnál is ilyen meleg van?

Figyelt kérdés
Odaragadtam a takarómhoz reggelre, úgy kellett lehámoznom magamról. A szobám olyan volt, mint a szauna, vagy rosszabb. Szinte megfulladtam. Rücskös voltam és ragadt a bőröm az izzadtságtól. Nem káros ez a meleg?

2021. jún. 25. 14:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
30%

"de ez esetben durván nem vagy képes pozicionálni magad a piacon."



Tökéletesen tudom mit érek a piacon. Egy túlképzett sehova se jó szar nulla semmi vagyok. Semmit se érek. Ill nem semmit, de keveset.

Eleve olyan hely a földön nincs ahova 3 diploma kell. Most is egyet használok, a másik kettő meg minek.

2021. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk például nem a klíma ára és a villanyszámla a szűk keresztmetszet, hanem ahhoz meg kellene csináltatni a teljes elektromos hálózatot, egy része már új a vezetékeknek, de ép parra nem, amerre a klíma kellene, meg utána be is kellene szereltetni, aztán pár év múlva valószínűleg már nem is itt lakunk, veszünk nagyobb lakást. Persze ez nem panel, itt valamivel jobb a helyzet.
2021. jún. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%
A mai éjszaka nálunk is sokkal melegebb volt, mint a korábbiak. De most jön egy felfrissülés. 20 fok körül lesznek a minimumok hajnalban.
2021. jún. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
79%
Én is eladni tervezem a lakást, én ide már egy új kanapét se veszek. Egyébként annyit hozzáfűznék, hogy én is lehúzom a rolót, de 10 centire mindig ki van nyitva a teraszajtó, még akkor is ha oda tűz a nap. 100 százalékra tudom mondani, hogy hűvösebb van így a lakásban, mintha teljesen zárva lenne. Nem tudom miért.
2021. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
9%

"NA VAJON MIÉRT? HM? Elképzelni sem tudod miért nem?"


Én sem tudom elképzelni, hiszen a mai világban a klíma annyira alap mint a mikró, a hűtő vagy az angol wc.


Rég nem számít elérhetetlen luxusnak és cserébe évekre, évtizedekre komfortossá teszi a lakást és soha többet nem kell a melegtől szenvedni.


Nem mellesleg az egészségnek is jót tesz, hogy nem terhelődik 0-24-ben a szervezeted, tud regenerálódni, tudsz rendesen pihenni.


Mehet a lepontozás.

2021. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
81%
Nem mindenki teheti meg.
2021. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
81%

" hiszen a mai világban a klíma annyira alap"


Számoljuk már össze 100 random lakásban hányban van klíma....Hm?

Madár.

Nálunk a panelen látszanak a kültéri klímadobozok. 320 lakás van (annyi!! 32 /lépcsőház és 10 lépcsőház van) és egy kezemem megszámolom hány doboz.

2021. jún. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
87%

Ajánlás:

A legkisebb, zárható, kényelmes, ám szellőztethető helységben érdemes tanyát verni.

Ha van (!), reluxa rácson, légkondi, könnyű ételek, kevés mozgás, sok folyadék.

Ha nincs, akkor - azt feltételezve, hogy van legalább egy működő ventilátor, - akkor a fagyasztóban előállított jeget vagy jeges vizet a ventilátor elé rakva érdemes azt járatni, bezárt nyílászárók mellett. Ekkor sarkalatos pont a jég folyamatos pótlása. Sok folyadék, energiatakarékos mozgás, könnyű ételek. Ajánlott nem közvetlenül magunkra irányítani a ventilátor légáramát, mert a szórt légáramtól kevesebb az esély arra, hogy (észrevétlenül) megfázzunk.

Ha nincs légkondi, de abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy kettő propellerünk van, akkor a második ventilátorral érdemes külön hűteni az ablak felületét, - mert az közvetlenül átforrósodva hősugárzóként viselkedik.

A légkondicionáló berendezéshez még annyit fűznék, hogy fontos az egészség fenntartása is. A meghatározott időközönként esedékes karbantartás, szűrő tisztítás fontos annak érdekében, hogy ne építsünk fel magunknak légúti betegséget. Ez az időszak átlagosan egy év. A légkondicionáló berendezés használatával kapcsolatban ajánlatos úgy megválasztani a kívánt hőmérséklet beállítását, hogy az lehetőleg ne haladja meg a kültéri hőmérséklethez viszonyított 10 °C különbséget, - mert amikor kénytelen kimenni egy ilyen környezetből az ember a melegre, akkor esélyes, hogy megszédül, elesik az ember a hőmérséklet különbség hirtelen változásának hatására.

A (emberi) hőháztartáshoz még annyi tanácsot szeretnék adni számotokra, hogy amikor isztok, akkor érdemes figyelni az ital hőmérsékletére! Sokan a torkot maróan hideg italokra esküdnek, de ezzel előbb intézhető el egy mandula, mint hogy javítana a hőérzeten! A szénsav nélküli, 1/5 arányban kevert - hideg/meleg - folyadékkal is elérhető a kívánt hatás - különösebb egészségügyi kockázat nélkül, főleg, ha enyhén savanykás (mondjuk citromos vagy hasonló). A cukortartalmú italok ellentétesen dolgoznak melegben, - egyre több kell és nem érhető el általuk a kitűzött cél

Remélem, hasznos dolgokat osztottam meg veletek!

2021. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Kb 34-36 fok volt lakáson belül a napokban.


Minden tevékenységben leizzadok, még az alvásban is :D


Tegnap este úgy aludtunk, hogy nyitva hagytunk a bejárati ajtót és mellette a nappaliba kivonultunk + 2 db ventillátor és így ki lehetett bírni.


(Hálóban nem tudunk ablakot nyitni. Hosszú lenne kifejteni mért)

2021. jún. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
1%

"Számoljuk már össze 100 random lakásban hányban van klíma....Hm?"


Számolgathatod madárkám, attól még a mai világban alap dolog, és nem luxus. Árban sem kerül nagyságrendekkel többe, átlag keresetű ember simán megengedheti magának.

2021. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!