Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kinek van igaza?

Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk panelbe. Van parkoló a ház mellett, de kicsi, garázs is van, de nincs szabad garázs. Nem tudok hova állni, már mindenkinek van egy fix helye. Ezért fogtam, és a panelház hátához álltam, ahol nincs semmi.

Tegnap mentem levinni a kukát, láttam, hogy ott van valami fehér a kocsin. Egy papír volt ott, amire kioktató hangvétellel az volt írva, hogy az a hely nem parkoló, a parkoló a tömb mellett van, nem hátul. Amit én is tudok, de ott nincs hely. Most kinek a helyét foglaljam el? Vagy álljak be a parkoló szájába, hogy ne tudjanak onnan kimenni? Hülye nem vagyok. Ideges lettem, fogtam, összetéptem és a kiskukába dobtam a lapot.

Ma reggel nem voltam otthon, és bekopogott Irénke néni, hogy az hiába közterület, oda bárki parkolhatna, de nem szabad, mert van 2-3 gyerek, akiknek derogál az, hogy a játszótéren más gyerekek is vannak, ezért ott szoktak focizni meg felszerelnek a fára hintát, stb., és álljak el onnan. A vicc az egészben, hogy van játszótér a lépcsőháznál, sőt, 5 percre onnan van egy másik játszótér is, ahol szinte sosincs senki, ahova az úrigyerekek mehetnének, de nem, ők ott akarnak játszani, hintázni meg lengőhintázni. Van ott egy kupac homok is, amit a panelház játszóteréből hoztak el, mert ők ott akarnak játszóterezni.

Ezen is felidegesítettem magam, de úgy gondoltam, hogy inkább elállok. Egyrészt nem akarok balhét már most, másrészt meg nem akarom, hogy bosszúból kárt tegyenek a kocsiba, vagy csak véletlenszerűen is neki dobjanak valamit. Megyek a kocsihoz, erre Vicuka néni, aki rátette a kocsimra a lapot (nem Irénke mami volt) jön oda, hogy ez a gyerekeknek a játszótere, ne rondítsak bele, mert ők nem tudnak azonosulni a mai "pulyák" értékrendjével, és inkább odaviszik az antiszoc unokákat. Megkérdeztem, hogy nekem mégis mi közöm van a beilleszkedni nem tudó gyerekekhez, mire azt a választ kaptam, hogy ne csodálkozzak majd, hogyha be lesz horpasztva a kocsim. Erre elkezdtem Vicu nénivel kiabálni, hogy bármi baja lesz, rendőrt hívok, és kifizettetem vele a kárt, erre ő meg azt mondta, hogy engem fog feljelenteni, mert törvényt sértek, és ha annyira máshol akarnék parkolni, akkor megoldottam volna, mert van 300 méterre fizetős parkoló. Megkérdeztem tőle, hogyha odaállok, akkor kifizeti nekem a fizetős parkolót vagy nem? Mert hogyha csak fél napokkal számolunk is, akkor az 5-6 ezer forint és ki fog nekem min. 120 ezret fizetni egy hónapban, hogy ott parkoljak? A hétvégékről, szabadnapokról nem is beszélve, amikor nem megyek kocsival, és akkor egész napokat kell fizetni.



Tehát van 2-3 gyerek, akiknek derogál játszótéren játszani, gyerekeket megtűrni maguk mellett, ezért az anyjuk, apjuk, nagyanyjuk lopott homokot a játszótérről és csináltak nekik oda mini homokozót meg a faágra szokták ráakasztani a hintát, lengőhintát, ezért én nem állhatok oda. De az közterület és sehol máshol nincs parkoló. Odatettek egy cetlit, a 10 éves gyerekemnek szóltak ahelyett, hogy engem keresett volna fel Irén néni, Vicuka néni meg nyiltan megfenyegetett.


2021. júl. 2. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Nincs olyan, hogy valaki helye. Vagy van szabad hely, vagy nincs. Látsz egy üres helyet, leparkolsz és kész.
2021. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%

1. Nincs olyan, hogy mindenkinek megvan a helye, amennyiben közterületről van szó. Ergo a parkolóban bármelyik valid helyre beállhatsz.


2. A hely ismerete nélkül nehéz megmondani, hogy ahova parkoltál az szabályos-e, de ha az, akkor maradhatsz.


A gyakorlati fele: jogilag akárhogy is van, láthatod, hogy a szomszédok kattantak. Így vagy parkolsz ahol eddig, de akkor benne van a pakkban hogy megrongálják a kocsidat és folyamatos lesz a veszekedés. Ebben az esetben vegyél egy jó kamerát és keress egy ügyvédet.


Vagy parkolsz máshova, akkor a béke megmarad, pl. bérelsz a közelben egy garázst.

2021. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Legközelebb közlöd Vicuka nénivel, hogy gondosan ügyeljen az autódra, mert a múltkori fenyegetését felvetted telefonnal és ha bármi baja lesz a kocsinak, őt fogják elővenni.

Nincs előttem a térkép, hogy hova állhatnál, de ha a parkolóhelyekre nincs felfestve a rendszám (ilyen esetben fizetnek érte) akkor az azé, aki korábban elfoglalja. Ez "Aki kapja, marja" alapon megy, nincs benne szokásjog, vagy birtoklás, akármilyen régen lakik ott valaki.

Egyébként, ha ott, ahova álltál nincs kitéve a "Parkolni tilos" tábla, akkor mindenki tehet neked egy szívességet, egy neked is megfelelő időpontban!

2021. júl. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Állj oda, ahol nem tiltott, de főleg a nyilvános parkolóba - nincs ott bérelt helye senkinek. Belülre meg a szélvédőre biggyessz egy jól látható cetlit, hogy a kocsi körüli mozgást kamera veszi.
2021. júl. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7%

"Nincs olyan, hogy mindenkinek megvan a helye, amennyiben közterületről van szó. Ergo a parkolóban bármelyik valid helyre beállhatsz."


Jogilag teljesen igazad van. Gyakorlatilag meg véletlenül meg lesz karcolva a kocsid és ki lesz szúrva a gumija. Egyszer, kétszer, sokszor. Bizonyítani semmit se tudsz. Aztán, amikor már ötödszörre fényezteted a kocsidat százezrekért, akkor belátod, hogy ő győzött, és máshova állsz. Ez nem kultúrország, ez Magyarország.

Esetleg annyit tehetsz, hogy te is bosszút állsz az ő autóján. Amitől nem lesz magasabb a kultúra az országban, de van egy pici esélyed, hogy abbahagyja. De arra is van esélyed, hogy egyre durvább dolgokat művel. És mivel a többiek is ugyanúgy gondolkodnak, egyetemlegesen fognak téged utálni abban a házban. Nem jó így élni, habár erős idegekkel sikerülhet.

2021. júl. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De ha én beállok valakinek a helyére, akkor ott van, hogy az a valaki nem tud majd leparkolni. Ha meg később jövök munkából, akkor meg megint ott van, hogy mindenkinek ott áll a kocsi, csak nekem nincs helyem.
2021. júl. 2. 12:18
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Én beállnék a parkolóba, lesz4rva a megszokott rendjüket. Nem normálisak... Ha nem tetszik, dobják össze a pénzt és béreljenek nekem garázst.
2021. júl. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

#6

Azt értsd meg, hogy egy nyilvános parkolóban nincs "valakinek a helye"!

Beállsz a szabad helyre és kész. Az, hogy az utánad jövő hova parkol, az legyen az ő gondja, ahogy neked is gond, ha te jössz később.

Vagy ez valami joviális vidéki hely, ahol mindenki ismer mindenkit és kialakult hierarchia van?

A kotnyeles vénasszonyokat meg le kellett volna állítani, eleve nem is értem, hogy honnan tudod a nevüket, hogy Irénke néni, meg Vicuka néni, meg a tököm tudja milyen néni?

Te alapban valamit nagyon elcseszel ott tekintélyügyileg!

2021. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Vegyél egy kamerát mindenesetre.
2021. júl. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

Rohadt egy helyzet. Sajnos Goldmundnak igaza van (pedig általában sosem értek vele egyet)

Ha beállsz "valaki helyére", még ha ez jogilag nem létező fogalom, kárt fognak tenni a kocsidban. Ebben teljesen biztos vagyok.


Voltam rövid ideig hasonló helyzetben, keress távolabbi parkolóhelyet. Nekünk volt olyan, hogy kb 5 perc sétányira volt szabad parkolóhely rendszeresen. Ez van, legalább megvolt a napi séta. Sajnos fejvesztve építik a lakásokat, megfelelő számú parkolóhely nélkül.

2021. júl. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!