Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen faluban élni?

Milyen faluban élni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 10. 15:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is faluban lakom, sajnos csak megerősíteni tudom az előző válaszokat. Ha fiatal vagy nem sok mindent tudsz kezdeni magaddal.

Az meg teljesen más mikor agglomerációban van egy falu, olyanban én is szívesen laknék.

Persze mindig lehet rosszabb helyen lakni, az én falumnál is vannak még eldugottabb helyek, ahol a legközelebbi város is csak egy alig 5-10000 fős város, ahol se szép belváros, se szórakozás, így nagyon nincs értelme oda költözni sem, mert egy idő után ugyanaz az unalom lenne.

2021. júl. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
93%
Életem 2. legrosszabb döntése volt 25 éve falura költözni, sajnos már lehet soha nem tudok elköltözni, pedig ez egy viszonylag gazdag környék kisebbségiek nélkül. Mindenért utazni kell, sok pénz és sok idő, a nem műszakba járó felnőtteknek külön autókat kell fenntartaniuk a ritka tömegközlekedés miatt. A helyi boltosok hitvány árut adnak drágán és még örüljek, hogy léteznek. A falusiak mindent jobban tudnak, pletykálnak, irigyek. Programok ritkán vannak, de számomra érdektelenek. Tanácsom, ne költözz semmilyen faluba!
2021. júl. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
91%
Csak meg tudom erősíteni, az előttem leírtakat! Én kb. másfél éve költöztem faluba, egy olyan házba, ami már 22 éve a miénk, de eddig csak hétvégi háznak használtuk. Unalmas, nincs semmi. Ahogy előttem is írták az emberek nagy része pletykál, irigy, állandóan a másikkal foglalkozik, mindenbe beleszól. Munkalehetőség, szórakozási lehetőség helyben nincs. A családi ház átka, hogy állandóan van valami javítani/felújitanivaló (legalábbis azoknak, akik igényesek valamilyen szinten) plusz ott a kert, szóval, az embernek egy perc szabadideje sincs. Egyre több a kisebbségi, szinte csak azok, meg idősek laknak ott, a magyar fiatalok többsége elmegy vagy már elment innen. Már most fontolgatom, hogy visszaköltözök városba. Ráérő időseknek jó lehet, de akinek még tervei vannak az életben, az felejtse el a falut!
2021. júl. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!