Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Összességében Budapesten,...

Összességében Budapesten, vagy Miskolcon jobb a közbiztonság?

Figyelt kérdés

2021. júl. 19. 00:23
A kérdező szavazást indított:
Budapesten.
Miskolcon.
53 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Miskolcon jobb.


[link]

2021. júl. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Budapesten jobb.

[ide jön egy 5 éves cikk linkje]

2021. júl. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Hoppá, bocsi.


[link]


Így már el lehet olvasni. Budapest rosszabb, közvetlenül utána jön Miskolc. 2018-as adatok.

2021. júl. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

Itt egy regisztráció nélkül is olvasható, térképes cikk:

[link]

2018-as ez is, frissebbet most nem találtam részleteset.

Kiemelt (súlyos) bűncselekményeknél a sorrend:

Győr 9,73 bűn 1000 főre

Budapest 9,48

Miskolc 7,27

Kecskemét 7,13

Pécs 6,45

Nyíregy 5,42

Debrecen 4,93

Szeged 4,87

2021. júl. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Én 1 éve költöztem Pestre Miskolcról

Hát én vissza sírom Miskolcot minden szempontból.... Legyen az biztonság vagy bármi más

2021. júl. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem Miskolcon. Pesti hírekben lehet olvasni napi szinten hogy a villamosokon kizsebelik az embert. Fényes nappal zaklatják a nőket, megerőstakolják őket és a járókelők csak elmennek mellettük.

Miskolcon sok a cigu, de ilyeneket nem tapasztaltam. Sokszor vonatoztam haza késő este egyedül, és eddig soha nem volt semmi problémám.

2021. júl. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
#6 Hogy őszinte legyek, ilyet Pesten sem tapasztaltam. A média nyilván mindent felfúj, bűncselekmények meg sajnos mindenhol történnek, de egyik város se egy dél-amerikai szint, ahogy azt a média sugallja.
2021. júl. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Volt egy kolléganőm, aki Borsodban nőtt fel, ő azt mondta, Budapesten jobb a közbiztonság.
2021. júl. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Jó, csak a „Borsodban” az 7250 km², ennek nyilván vannak jobb meg rosszabb részei. Az jelentős mértékben a pesti média sara, hogy a budapesti bűncselekmények mindig „a Deák téren”, „a Zöldlomb utcában”, „az Aranykéz utcában” történnek, az ország többi részén történt bűncselekmények meg „Veszprémben”, „Miskolcon”, „Borsodban”, „Szabolcsban”, így folyamatosan manipulálják a szubjektív veszélyérzetedet. Ha Pesten a Futrinka utcában történik egy gyilkosság, akkor a Futrinka utca tűnik veszélyesnek a médiában, és 1000 ott lakó embertől várják, hogy rettegjen. Ha tőle 3 km-re egy másik városrészben is történt gyilkosság, akkor nem kapcsolják össze a kettőt, legfeljebb egy másik utcát is veszélyesnek tartanak. Ha a mezőkövesdi Futrinka utcában történik gyilkosság, akkor BAZ megye tűnik veszélyesnek, és 600 000 embertől várják, hogy rettegjen miatta, főleg, ha 80 kilométerrel és öt várossal arrébb egy másik gyilkosság is történt ugyanabban a megyében.
2021. júl. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

"Jó, csak a „Borsodban” az 7250 km², ennek nyilván vannak jobb meg rosszabb részei."


Mint ahogy Budapestnek is. Én Budapesten nőttem fel, és nem érzem rossznak a közbiztonságot, pedig jártam már éjszaka is belvárosban egyedül nőként.

2021. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!