Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Loptak tőlünk mit kellene...

Loptak tőlünk mit kellene tenni? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Apám nyugdíjas,és egy szociális munkás 11óra,és 11:30-között ebédethoz. A környékre költözött egy roma srác a haverjával.A kapun belül a kerítéshez van rögzítve egy műanyag doboz, és abban szokott lenni a csere ételhordó. Ma egyedül voltam itthon, és nyitva volt az ablak. Hallottam, hogy ki cserélik az ételhordó. Majd halk cigány motyorgást, na mondom várok egy kicsit, nem mondanám, hogy kedvelem őket. Ellopták az apám, és az én ebédemet. A szomszédnak van kamerája, és látszik hogy viszi a roma gyerek az ételhordó. A szomszéd felesége nézte vissza a felvételt. A szomszéd este jön haza. A szomszéd felesége azt mondta, hogy nem akar gondot, hogy tőle van az információ. Viszont ha rendőrség is látná a felvételt akkor ott lenne a bizonyíték.... Ti mit tennétek?



2021. júl. 19. 14:39
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Na azok a fejlemények, hogy a szomszéd asszony át küldött üzenetben egy videót amin látszik a lopás. A körzeti megbízott rendőrnek lett szólva. Azt válaszolta, hogy párnap múlva erre jön. Apám holnap beszélni akar a polgármesterrel. Volt csengőnk, csak ilyen 10-14-év körüli roma gyerkőcök ezzel szórakoztak, hogy akár este 10,kor is becsenhessük mert miért ne bosszantsuk a magyarokat. Így lekötöttük. Persze a csengő jó ötlet, de olyan 11óra,és 12óra között legyen aktív, hogy az ételhozatalt jelezni tudják. A lopás értéke nem nagy kb 1200ft.Csak ez egy cigány falués sajnos muszáj bevonni a rendőrséget, mert el szemtelenednek. Sajnos volt, hogy a vonattól hazafelé jövet megtámadtak, kiraboltak. Nem ezek, hanem a többszörösen visszaeső banda. Mondtam apámnak már 7éve,miután anyám meghalt, hogy adjuk el a házat, és élhetnénk máshol nyugodtan. Akkor ért a házunk 3milliót,de mostanra körbe vagyunk véve roma szomszédokkal. Ebből három család eljár dolgozni. De ebben az utcában le fel járkálnak céltalanul. Ha szembe jön egy magyar akkor a szokásos duma jön... Adj egy cigit, na haver vagy adjál már egy kis pénzt innék valamit, utána ha a válaszod nem, akkor jön a fenyegetőzés, és ha 4en vannak verés a vége, mert szerinte te rasszista vagy. Sok megrekedt a 8 osztálynál aki pl ma lopott annak 4osztálya van kb olyan 27évesen....
2021. júl. 20. 00:39
 12/24 anonim ***** válasza:
88%
Bocs, nem tartozik a kérdéshez, de követtem én is a fejleményeket és ezt olvasva felment bennem a pumpa. Nem tudom, meddig hagyják még fajulni ezt a sok átokfajzatot, rengeteg településen már most is elviselhetetlenné tették az életet, aki meg teheti, menekül. Én szabolcsi vagyok, a mi falunkban hála Istennek nincsenek, viszont a környéken mindenütt vannak, úgyhogy nálunk az utóbbi években, pláne a csok bevezetése óta nagyon megugrott a betelepülő magyarok száma. Sokszor az önkormányzat vesz meg egy-egy eladó házat, hogy nehogy csok-os cigók költözzenek oda. De ezt ugyanúgy megcsinálja egy-egy falubeli is, ha a szomszédjában eladóvá válik valamelyik ház. Önvédelem. Nagy kár, hogy nem lehet irtani ezeket a férgeket (tisztelet az elenyésző kivételnek...), de mindenképp kezdeni kell velük valamit most már, mert a Te eseted is bizonyítja, hogy az utolsó utáni percben vagyunk. Ha tovább élősködnek rajtunk, csak rosszabb lesz a helyzet. Mellesleg ők a legnagyobb rasszisták.
2021. júl. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%
12: Dél-Heves is ilyen mordor már... :-(
2021. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, ez nem a kérdésre válasz, de a 13-as válaszra szeretnék reagálni!

Nemcsak Dél-Heves Mordor, hanem néhány település kivételével már lassan az egész. Mi az egri járásban lakunk egy faluban. Kicsit több, mint 20 éve vettek a szüleim itt egy házat nyaralónak, de életvitelszerűen csak másfél éve lakunk itt. Azért itt vettek házat, mert több rokonunk lakik a faluban. Akkor az utcában volt kB. 3-4 c. család, illetve ha a faluba bementél, csak elvétve találkoztál velük. Az utcánkban mostanra kb. minden második házban azok laknak és ha bemész a faluba, 80%-ban csak őket látod. Mondjuk, eddig minket atrocitás nem ért a részükről, de hallottam olyanokról, akiket igen. Adok nagyjából 30-40 évet és ez a falu 100% c. lesz, mert a mostani - magyar - idős korosztály kihal, a fiatalok meg el fognak költözni. Valószínűleg én is ezt fogom tenni, nem fogom megvárni, hogy csak velük legyek körülvéve. Ami még érdekesség, hogy van egy olyan része a falunak, ahonnan még a normálisabb c. -ok is menekülnek, annyira putris, gusztustalan környék. A mi utcánkba még a viszonylag normálisabbak jönnek, itt eddig egy folyton hangoskodó családdal volt probléma, de néhány utcabeli szólt nekik, hogy viselkedni kéne és visszafogták magukat. Legalábbis egyelőre... Szomorú, hogy itt tartunk, de ez a valóság és ez csak egyre rosszabb lesz!

2021. júl. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

14: sajnálom.... :((((((( (13-as voltam)


Elképesztő pusztulás van, amerre csak elszaporodnak. :(

2021. júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Melyik faluba laksz kérdező?
2021. júl. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
16 Azt nem írhatom le,mert ki tudja,hogy kik olvassák.Legyen elég annyi,hogy a Román határtól kb 40km-Kelet magyarország H-B-megye.
2021. júl. 20. 19:03
 18/24 A kérdező kommentje:
Innen el mennek az emberek.Van aki a szomszéd faluba költözik,van aki Debrecenbe,régen országon belül is dolgoztak.Most már Németország a célpont.Már Dunántúli gyári munkát nem vállalnak,sem Balatonit,aki Debrecentől távolabb megy az németbe megy.
2021. júl. 20. 19:14
 19/24 A kérdező kommentje:
16 Mi értelme lenne ha leírnám a falu nevét ? Bocsi,de semmi.Mindenki aki ezen a részen lakik az tudja,hogy melyik faluk roma faluk.Konyár,Szerep,Sáp,Biharnagybajom,Tetétlen,Kaba,Hajdúszovát,Berekböszörmény.Változás nem lesz.Az érték amit eloptak nem olyan nagy,apám feljelentést nem akar tenni,viszont már két szomszédtól is van videó a lopásról.Apám úgy tervezi,hogy a KMB Rendőrnek meg mutatjuk a két rövid videót,és az szól nekik,hogy tudja,hogy ők voltak,mert videókamera rögzítette a lopást.Ami bosszantó az a TETT,hogy egy 70éves nyugdíjas ember ebédjét ellopták.Egyébként ezek azt hitték,hogy én nem lakom itthol.Ma már megittam 11órakkor 3 felest,kinyitottam sarkig a kiskaput,egy tartalék ételhordót kitettem,és mindenre elszánt voltam.Ott ültem a kaputól 5méterre.Had lássa,hogy itt vagyok,nincs apám egyedül,és fel voltam készülve,hogy ha megint lopnak utána futok,és lesz ami lesz.
2021. júl. 20. 19:46
 20/24 A kérdező kommentje:
Szóval nagy valószínűséggel,holnap lejön a KMB Rendőr.Megmuatjuk a videót amin egyértelmű,hogy kik voltak.Feljelentést nem teszünk.Mert végülis játszunk el a gondolattal.Megkapjuk az idézést,ők meg nem jönnek be.1 potya út.A másodikra alkalomra már rendőrök hozzák be őket.A videó felvételek per dönt bizonyítékok,de a szomszédok nem akarnak ebbe belefolyni.Bizonyíték ként így nem használható fel a felvétel.A bírótól kap egy bírói figyelmeztetést.kb ennyi lenne....Persze ha a szomszédok vállalnák a tanúkénti meghallgatást,és engednék a felvétel bizonyítéknak felhasználni,akkor kap mondjuk 3 nap közmunkát.
2021. júl. 20. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!