Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falusi és a végén tanyasi...

Falusi és a végén tanyasi kérdés. Falura kötözők: hogyan tudtátok kiküszöbölni, h. a pletykák közül az alaptalan/hamis pletykák NE alakuljanak ki, majd NE terjedjenek el rólatok? (A jó pletyka persze maradhat.) Tanyára költözni kívánók: titeket mi...

Figyelt kérdés

Titeket mi motivál, hogy még a kis lélekszámú falvakhoz képest is sokkal ritkábban lakott helyekre költözzetek, amikor szerfelett sok ember inkább városba, sőt egyenesen nagyvárosba szeretne költözni?


Míg legnagyobb meglepetésemre ezen az oldalon találtam olyanokat is,akik nem hogy kisvárosba, vagy faluba, hanem egyenesen gyéren lakott tanyavilágba szeretnének költözni.


(Ugyanakkor ezt megkérdezném a falura költözöttektől, költözni kívánóktól is: milyen szempontok voltak azok, amik miatt inkább a kis lélekszámú, kevés lehetőséggel kecsegtető községet választottátok például egy nagyváros helyett?)


A kérdés amiatt íródott ki, hogy nem tudom (még) költözzünk-e vidékre városból a családdal, vagy az itt állandóan emlegetett már-már életeket (jóformán) tönkretevő pletykák miatt a vidék összes jó(!) tulajdonsága ellenére inkább soha ne költözzünk?


Köszönöm, hogy válaszoltok nekem!



2021. júl. 28. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyanok az emberek a pletyka kialakul, tökmindegy mit csinálsz. Mondjuk én vagy tíz évig falun éltem és olyan pletykát még nem hallottam ami ilyen fú de életet tönkretevő lett volna. Ne bökd az orrod más hátsójába, legyél illedelmes oszt cső, senkit nem érdekelsz.
2021. júl. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Itt vidéken bizonyos emberkék szomjazzák az információt, ha meg nincs, generálnak egyet.

Nehéz ezt megérteni olyannak, akit teljesen más dolgok kötnek le.

Ezek a pletykák leginkább olyanok, hogy sosem derülnek ki.

Laktam régebben egy másik faluban, na ott egyszer csak azt vettem észre, hogy a fele falu nagyon mogorván néz rá, nem köszön vissza, kifejezetten parasztok velem.

Végére kiderült, a rendkívül rosszindulatú, utolsó rohadék szomszédom, meg a kis felesége terjesztett valamit rólam, végére már odáig jutott a dolog, a faszi a kerítésen keresztül akart valamit hozzámvágni. Megfenyegetett, ha meglát az utcán, agyonver.

Mindezt úgy, hogy ő mozgássérült lett, én meg egy 90 kilós, 190 centis pali vagyok.

A bűnöm az volt, hogy hihetetlen módon idegesített, hogy mellettünk rendszeresen zörögtek a mezőgazdasági szarjaikkal, ott, ahol jogilag nem is lett volna nekik szabad.

Az a tipikus neki mindent szabad, másnak meg kuss van szomszédok voltak.

Városban ilyesmi nincs, ott van, aki azt se tudja, ki lakik a szomszédban.

Egy városban, értelmes emberek között élt, nevelkedett embernek halál a vidéki mentalitás.

2021. júl. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Ha olyanok az emberek a pletyka kialakul."


Ezt (valahogy) előzetesen kideríteni hogy lehet - hogy milyen emberekre számítsunk idővel abban az adott X községben? (Vagy iszkirí, inkább más faluban folytassuk az eladásra kínált házak megtekintését?)


Második: a story-d valami elképesztően durva! Ismeretlenül is őszintén sajnálom ami veled történt!

2021. júl. 28. 22:48
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3: Nem. Minden faluban vannak pletykások, mint ahogy minden lakótelepen is van vagy öt néni akik elkapnak hogy pletykálj velük. Ilyen az ember.

A lényeg hogy a szomszédság legyen rendben (ne ordibáljanak, ha lehet ne alkoholisták legyenek, ne olyanok akik kölcsön kéregetnek) az hogy a többi lakos milyen nem igazán számít és nem is tudod kideríteni.

2021. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem amit mondasz, nem is tudok belekötni, de.


"Az hogy a többi lakos milyen nem igazán számít."


Ebben teljesen biztos vagy a kiírás tekintetében? Engem pl. ne pletykáljanak disznókkal hálónak (miközben csak zsiráfokkal nyomom - infantilis vicc volt, nem tudtam kihagyni), vagy a családomat se fogják mindenféle utolsó mocsadéknak elhazudni, mikor ez még holmi elcseszett viccnek is okádék lenne!


"És nem is tudod kideríteni."


Ettől (viszont) tartottam. :( Ezek szerint egyedül csak az idő fogja megmutatni, hogy jó, vagy sz@r emberek laknak X faluban...


Pedig engem valósággal vonz néhány hangulatos kis község! :)

2021. júl. 28. 23:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyu mondom ha illedelmes vagy és nem kötekedsz másokkal nem fognak disznóval hálós sztorik kialakulni. Olyan ez mint egy lakótelep (ott lakok most). Ha az ember hetente kétszer találkozi a szomszéd lépcsőházban lakóval és a kommunikáció kimerül a jó napotnál, tökmindegy mennyire pletyis az a lakó, valószínűleg nem fog pletykálni hogy droglabor van a lakásodban. Persze vannak bolond emberek, de azt kifoghatod városban is.

A szomszédok a lényeg, Janka néni a falu másik végéből azt se fogja tudni hogy létezel, max ha a barátnője házába költöztél vagy találkoztok az abcben. Pláne nagyobbacska faluban vagy város közeli faluban ahonnan ki-be költöznek egyfolytában.

2021. júl. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mégegyszer!
2021. júl. 29. 00:07
 8/9 anonim ***** válasza:
32%
A petykának épp az a lényege, hogy semmi valóság alapja sincs. Szóval semmit se kell tenned érde, elég az hogy létezel.
2021. júl. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Értelmezd a kérdést.


De amúgy már (legalább egyvalaki) adott ellene tippeket. Ahhoz meg a válaszokat kellett volna elolvasnod.

2021. júl. 29. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!