Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak szerintem megalázó...

Csak szerintem megalázó albérletben lakni? Hogy nincs saját házam és albérletre kényszerülök

Figyelt kérdés

2021. júl. 28. 22:08
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
94%

Egy pillanatra még szimpatikus is voltál, kérdező, aztán a kizsákmányoló tulajdonos dumával már elmehetsz a tudod hová...

Aki lakást ad ki, az

1. befektette a pénzét, piaci áron kiadja, ennyi, kevesebbért nem fogja, akkor inkább nem fektet be ingatlanba.

2. rászorul, ezért kiadja, de ehhez magának olcsóbbat (akár albérletet, akár állandót) kell néznie, ő sem fogja a két szép szemedért olcsóbban kiadni, főleg, mert akkor nem érné meg neki komprumisszumokat kötni.

3. nincs rá szüksége, vagy megváltoztak a körülményei, ezért kiadja, addig se álljon üresen, amíg elddől hosszú távon mihez kezd a lakással. Na ő talán ki fogja adni piaci ár alatt 10-15%-al, de neked és a többi hőbőrgőnek gondolom a 100 ezer helyett fizetendő 90 vagy 85 ezer is ugyanúgy kizsákmányolásnak számítana, így hát tök fölösleges ezt bolygatni


A lényeg, hogy örülj neki, hogy van elég ebből a 3 kategóriából, így nem maradsz albérlet nélkül, ergo van fedél a fejed felett. Majd változtatsz, ha nem vagy elégedett az életeddel, helyzeteddel, de ne azt várd, hogy valaki kegyes legyen hozzád

2021. júl. 29. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%
Olcsóbb, mint hitelt fizetni. Persze a hitel csak 20 év általában.
2021. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
86%
20 év munka és lemondás is kellett ahhoz, hogy eljussak a "kizsákmányoló tulajdonos" szerepkörébe. Mindenki előtt nyitva áll ez a lehetőség. Elvárható volna, hogy mondjuk féláron adjam ki azt a lakást, amiért annyi mindenről lemondtam fiatalon?
2021. júl. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Inkább visszamegyek a mamahotelba és 30 éves koromra veszek egy saját házat
2021. júl. 29. 11:37
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Én például meg tehetném, hogy hitelt veszek fel és veszek egy házat, de inkább az albérletet választottam, mert ha bármi közbe jön vagy nem tudom fizetni vagy más helyre költöznék, akkor feltudom mondani és máshova tudok menni, de megvett lakásnál kötne a hitel és helyhez kötne. Semmi megalázó nincsen benne.
2021. júl. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Mi jönne közbe? Miért akarnál máshova menni?


Én megbántam ezt az egészet, hogy elmentem Budapestre egyetemre, albérletben kellett lakni és most is. Sokkal jobb lett volna, ha otthon maradtam volna vidéken, tanultam volna egy szakmát és idővel vehettem volna egy családi házat.

Gyűlölöm Budapestet, ez a hely egy nyomortanya. Amíg itt az emberek omladozó, szűk bérlakásokban élnek, addig otthon a faluban 2-3 szintes családi házak állnak, a hatalmas udvaraikon kutyák futkoznak

2021. júl. 29. 12:07
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Mi akadályoz meg benne, hogy akkor így tegyél?

Én sem tudnám elképzelni az életemet családi ház nélkül, pont az udvaron futkározó kutyák miatt, de azért egy családi ház is lehet nyomortanya, főleg a 2-3 szintesek, amikben egyedül maradnak a családtagok egy-egy haláleset után. Nem egy olyan házat tudok, ami túl nagy, a lakók mint valami kísértet bolyonganak benne szobáról szobára. Eladni nem tudják, mert ha több a tulaj, annyifelé oszlik, hogy abból már nem lesz külön lakás.

Szóval szerintem is jó dolog a családi ház, de kicsi egy arányosan kicsi kerttel. Próbálj meg erre vágyni. Remélem sikerül. Ha 30 éves korodra ez összejöhet neked, akkor megéri érte küzdeni. És az sem mindegy, hogy hol veszed a munkalehetőségek miatt, pont azért hogy ne kelljen állandóan költözködni.

2021. júl. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim válasza:
Nem tudom, mit tanultal az egyetemen, de az alapjan, amit es ahogyan irsz, biztosan nem kozgazdasagtant…
2021. aug. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 Juliusz48 ***** válasza:
Amikor az albérletet választottad, pontosan tudtad, hogy mit vállalsz. Ahogy a tanácsi bérlakás esetén is, vagy a családi ház esetén. A videó mutatja ( https://www.youtube.com/watch?v=uHClcjS4-70 ) mi a különbség a saját meg a bérelt között. Ma már Amerikában a bérelt a megoldás, mert a munka után mennek az emberek. Magyarország még elég kicsi ahhoz, hogy az aki a sajátba akar lakni, vállalja a napi utazást a munkájáért, ha nem tud saját pályán indított vállalkozásból megélni. Ma már az elektromos autók elterjedésével és napelemekkel ez nem is kerül relatívan sokba. Az örökös albérlet és a hitelbe sajátra,megoldásban azért megállapítható különbségek vannak. Ráadásul, ha gyermekek is lesznek könnyebb lesz a törlesztés is. Persze csak ha marad a kormány, mert én már emlékezhetek a piaci kamatuzásúra alakított lakáshitelekre, ahogy a devizás hitelekre is balról.
2021. aug. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

#18

Mert aki közgazdaságtant tanult az nem gyűlölheti a nagyvárosi életet és nem vágyhat vidéki életre kertesházzal?

Haza akarok menni, hiányzik a régi életem. Inkább lapátolom a szart, de nem bírom a városi létet

2021. aug. 1. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!