Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeretsz vidéken lakni?

Szeretsz vidéken lakni?

Figyelt kérdés

Vidék itt = nem Budapest és vonzáskörzete.


Budapesten élünk jelenleg, de kicsi a lakás, a család meg bővül. Az ingatlanárak meg az egekben. Félek elköltözni innen, mert imádom a várost, de lehet, hogy muszáj lesz. A munka miatt félek a legkevésbé, a férjem is és én is tudunk távmunkában dolgozni, az nem gond, inkább a gyerekek miatt aggódok. Hogy az iskola milyen, később a szórakozási lehetőségek, illetve nekünk is felnőttebb kikapcsolódásra van-e lehetőség. Most Budapesten ezek egyike sem gond.


Vidéken, akár megyeszékhelyen, milyen az élet ilyen szempontból? Szeretsz ott élni? Fiatalként is jó?


2021. júl. 27. 15:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
82%
Én szeretek vidéken élni, itt is lehet sokmindent csinálni. :)
2021. júl. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%
Egerben lakom, és szeretek itt élni, mert szép város, sok a program: bikavér-ünnep, koncertek, sok termálfürdő is van a környéken, kirándulóhelyek, meg sok a túrista is. Az városi iskolák is elég jók, az Eszterházy gyakorló, vagy a Hunyadi, ezeknek van a legjobb hírük. Középsulik közt a Neumann, Szilágyi, Andrássy. Egyetem is van a városban. De mondjuk már itt is szinte budapesti ingatlanárak vannak, szóval emiatt igazán nem érdemes ideköltözni, mert nem sokkal olcsóbbak. Az a lakás, ami Pesten 40 millió, az itt 30, szóval nincs nagy különbség. A fizetések alacsonyabbak, nincsen annyi munkalehetőség, bár ez a ti esetetekben nem számít.
2021. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Ez egy kicsit lesajnálóan hangzott.:) Vidéken is minden ugyanaz, mint Pesten, csak kisebb, nyugisabb, békésebb. Nem íjjal kell lelőnünk a vacsorát, és nem lóval megyünk a bálba.
2021. júl. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

Vidéki kisvárosban lakok, én alapvetően szeretem, bár közel sem tökéletes


+nincs nagy forgalom

+viszonylag tágas udvarunk van a családi házhoz

+közel van a munkahely (15perc)


-sportolás, kultúra erősen korlátozott

-télen baromi büdös van a szeméttel-vizes fával fűtők miatt

-nagyobb dolgok beszerzése vagy elvesz egy egész napot az utazás miatt, vagy látatlanban netről kell megrendelni

2021. júl. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
83%

Szeretek vidéken élni. Olyan helyen élek ami nem egy isten háta mögötti falu, de nem is főváros. Tökéletes. Minden van, de nem őrültekháza, és a közbiztonság is teljesen jó. Budapestre csak muszájból járok, még soha nem éreztem ott jól magam. Nekem nagyon sok az ami ott megy. És rengeteg az őrült, köpködtek már meg az utcán mert nem akartam megállni hogy odaadja a szórólapját, állandóan fellökdösik az embert, nem kerülgetik egymást mint vidéken, hanem szó szerint átgázolnak egymáson, volt már részem késes fenyegetésben, kiraboltak, ordítoztak rám nyomdafestéket nem tűrő dolgokat. És nem egy kigyúrt, tetkós, sittes kinézetű ember vagyok hanem egy átlag nő.

A fővárosnál minden jobb, az embernek nincs nyugta abban a városban. A vidék meg nem abból áll hogy szamárháton közlekednek az emberek, meg a sámlin ülve fejik a kecskét.

Budapestiként biztos elképzelhetetlen, de vidéki létemre soha nem láttam pl kecskét, vagy tehenet, vagy sertést. Tyúkot láttam egyszer mikor falun voltam látogatóban valakinél.

Szóval mindenképpen vidékpárti vagyok. A legjobb egy normális város, ahol ugyanúgy megtalálható minden, de mégsem az az őrület van mint Pesten.

2021. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
77%
Felejtsük már el, hogy Bp. a világ közepe. Székesfehérvárhoz közeli nyaralóhelyen élek egy kisvárosban. Szvfár vonattal vagy kocsival 15 perc, Bp. 30-40 perc és fél óránként járnak a vonatok. Minden van ami kell, de amíg em volt a járvány, rendszeresen jártunk Bp-re színházba, hangversenyre, vacsorázni stb. Nyugodtan élünk egy kertes házban csend van, nincsenek csövesek, koszos, büdös utcák.
2021. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 5., alapvetően nem az az elképzelhetetlen budapestiként, hogy soha nem láttál kecskét, tehenet, sertést (bár én született pestiként már gyerekként megismerkedtem ezekkel mind, holott a belvárosban nőttem fel), hanem az, hogy ilyenek történtek veled, és azt hiszed, hogy ez az általános.

Évekig éltem a rosszhírű "nyóckerben" is, de engem soha nem köpködtek meg, nem löktek fel, nem raboltak ki, nem fenyegettek meg. Pedig nő vagyok én is.

2021. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

7, érdekes módon mikor meséltem ismerősöknek, ők is hasonló élményekről számoltak be.

Ha itt feltesz valaki erről egy kérdést, akkor is mindenki tud mondani legalább egy horrorsztorit ami Budapesten esett meg vele.

Neked biztos általános az a közhangulat ami ott van, ezért talán észre sem veszed ha nem normális dolgok történnek. Egy vidékinek aki a csendhez, a nyugalomhoz, a kedvességhez van szokva, hajmeresztő ami ott folyik. Főleg az aluljárók környékén.

Meg nyilván te ott élőként tudod hogy merre érdemes menni ha el kell intézned valamit, tudod hogy milyen környéknek milyen a hírneve, mit érdemes kerülni. A vidéki meg örül ha eljut a céljához abban a forgatagban, nem tud különböző opciókat hogy honnan is lenne érdemes megközelíteni.

Arra a beszólásodra meg nem tudok mit mondani hogy bezzeg te láttál haszonállatokat gyerekként is. Ez van, nekem nincsenek és soha nem is voltak falusi családtagjaim, nem volt erre lehetőségem. Vidéki vagyok, de belvárosi. Ez is azt támasztja alá hogy a vidék nem egy poros, kietlen pusztát jelent, hanem ugyanolyan életstílust mint a főváros, csak élhetőbbet.

2021. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy szamárháton járnak az emberek vidéken íjjal lelőni a vacsorát, bár ez egy szép kép lehetne :D Hanem olyasmire gondoltam, mint amiket a #4 írt, hogy télen a fűtés miatt büdös van, meg a bevásárlás nehezebb, a kajarendelés nem mindig olyan kézenfekvő, szóval ezek. A nagyobbik gyereknek a kéttannyelvű iskolákat nézegetem, ilyenből sincs mindenhol. Szóval ilyesmire gondoltam, így a mindennapi élet kapcsán.


Amúgy furcsa, amiket #5 írt, 10 éve élek a belvárosban, és soha ilyenek még nem történtek velem. Mármint persze más Budapest ritmusa, mint egy falué pl, sietősebbek és türelmetlenebbek az emberek, ez igaz, de ezt leszámítva semmi ijesztő vagy veszélyes élményem nem volt még.

2021. júl. 27. 16:31
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Pesten valoban a sok csoves, keregeto, ketes alak oriasit von le az elhetosegbol ahogy a rossz levego is, viszont ha megteheted h kulvarosban laksz es csak programokra, plazaba, extra esetekben jarsz be a varosba, ott is a jobb reszre, akkor jobban megeri Budapest. Minden mas esetben viszont azt mondom jobb az aglomeracio videki es a videki varosok, kisvarosok, persze azon belul is valogatja.


Mindenesetre en azokat sose ertettem akik belso keruletek forgalmas reszen laknak, a lakasukbol videken szep kerteshazat vehetnenek.


Konkretan szerintem budapest es foleh pest kb csak azoknak eri meg lakhatasra akik folyamatosan buliznak.


Osszefoglalva a leggazdabaknak eri meg szerintem Budapest, meg a fiataloknak akik sokat buliznak.

2021. júl. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!