Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek kinek van igaza...

Szerintetek kinek van igaza ha a kutyám pórázon sétáltatom és nekem állnak cirkuszolni?

Figyelt kérdés
Tacskó kutyámat minden este kiviszem, de sajnos a városban rengeteg kóbor kutya van és csak a közeli utcákban vannak a kutyák kerítés mögött így pár körre kimegyek vele ha már nincs meleg. Ma majdnem megvert egy idióta roma nő akinek egy 5 cm-es pórázon van a medveölő kutyája,hogy ne arra sétáltassam a kutyám mert legközelebb ránk engedi és akkor majd sétálgathatok. Én meg megmagyaráztam neki,hogy csináltasson kerítést és ne ő döntse el merre sétáltatom pórázon a kutyámat. Természetesen már jött volna nekem,mi mást is várna az ilyentől az ember. Komolyan nem értem, már egyszer egy idős asszony is rám ordított a kutyasétáltatás miatt de ha nekem nem elegendő a kutyának a kert nagysága akkor most kinek is van igaza? Olyan mérges vagyok azóta is.

2021. aug. 6. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
A jognak. Olvasd el, hogy mit írnak érről!
2021. aug. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Olvastam de erre vonatkozóan én személy szerint nem találtam olyat amiben az lenne írva,hogy nem sétáltathatom lakott területen..
2021. aug. 6. 19:25
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad. de ha nem akarod, hogy meglincseljenek, esetleg egy fejszével a fejedben vigyenek kórházba, inkább kerüld el azt a helyet a nyugalmad érdekében. A cigányokat nem érdekli a törvény, mert a törvény nem érvényesíti a hatalmát rajtuk. ezért ne csodálkozz ha neked engedik a kutyát agyba főbe vernek, utána 10 en állítják majd azt te mentél nekik.
2021. aug. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Viszont sajnos én már nem tudok olyan helyet mondani ahol nincsenek jelen! Már mindent is belaktak☹️
2021. aug. 6. 19:49
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor te az egyik olyan településen élsz, ahol már a cigányok vannak többségben. szerintem inkább ne sétáltasd, az udvar bőven elég egy tacskónak. de tervezz egy költözést,
2021. aug. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Miért nem jelented fel? Hordj magaddal kamerát (magadra rögzíthetőt),hogy mindig legyen mivel bizonyítanod,hogy valaki téged bántott.

Plusz valami önvédelmi eszköz alapvetően is kellene neked.Mit csinálsz,ha egy nagytestű kóbor kutya neki megy a tacskódnak? Azon kívül,hogy sikoltozol,sírsz és te is megsérülsz nem tudsz rajta segíteni,mert mire kiszednéd a szájából súlyos sérüléseket szenved.



1.Medveölő kutya nincs.Kaukázusi juhászkutya van,ami alapvetően nem szabadna,hogy agresszív legyen.Ha agresszív a kutya is feljelentheted és azért is,mert a kutyával fenyeget.Egy ilyen kutya fegyvernek minősül és életveszélyesen megfenyegettek vele..

2.Mindig fognak szólni ilyen környéken.Nem divat kertes házasok közt a kutya sétáltatás pedig kellene,és természetesen mindig más hibája, hogy az ő kutyájuk veszetten ugat mindenre ami a kerítés túlsó felén van.

Jogod van az utcán,közterületen sétálni akkor is,ha valakinek van kutya a kerítése mögött.

3.Ha valaki b*szogat hagyd figyelmen kívül és menj tovább.Jobban fáj az neki,hogy lesz*rod.Tegyél fél füledbe fülest,mintha meg sem hallanád.

2021. aug. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Ja,igen.!

És ha van házi állata azt köteles kerítésen belül tartani,ha elegendi kerítésen kívül akkor megint csak fel lehet jelenteni.

Ha van jószág kell,hogy legyen kerítés.

Volt egy szomszédom akit ugyan így megbírságoltak és köteles volt kerítést csinálni,mert 2db ház elé kötött kutyája volt akik rendszerint elszabadultak és oda mentek a faluban ahová akartak..

Mikor megölte a szomszéd nyulait berágott és feljelentette őket.

Ha nem tettek volna semmit mindenki előtt kikiáltotta,hogy agyon lövi őket,ha megint szabadon látja.:D

2021. aug. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekik nem volt kerítés a kaukázusi kutya akkor amit rosszul neveztem meg egy nagyon minimális láncra van kötve, a ház végében. Nyilván neki állt feljebb, mert ugat a kutya és én vagyok a hibás mert miattunk ugat. Mikor nem hagytam magam és visszaszóltam,hogy csináljon kerítést mert az az alap a kutyatartáshoz akkor kezdett el jönni nekem. Igen én olyan helyen lakók ahol már ők vannak többen, Borsod megye de nem akartam innen igazából elköltözni mert itt van a gazdaságunk és a terület kiválóan alkalmas nekünk a megélhetésünkre. ☹️ Egyébként az én kutyám nem ugatta a kutyát, csak a normálatlan asszony kutyája volt egy vadállat, de nem is csodálom mert nincs mozgástere egy lépés sem..
2021. aug. 6. 20:09
 9/11 anonim válasza:
Rövid láncon sem lehet tartani a kutyát.Azért is feljelentheted.^^'
2021. aug. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Cigányt feljelenteni Magyarországon? Törvényen kívüli védett fajta,
2021. aug. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!