Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki emlékszik még a 2006.augusz...

Ki emlékszik még a 2006.augusztus 20-i tűzijátékra,amikor lecsapott a vihar?

Figyelt kérdés
Én ott voltam a rakparton 2006 augusztus 20 án amikor kitört a vihar.Elkezdett erősen fújni a szél,aztán csöpögni az eső,majd ezután elkezdett szakadni.Beszaladtunk egy kaszinóba a vihar elöl.És amikor véget ért a vihar,hazaindultunk.Az aluljáró tele volt,a metróra alig fértünk föl.

2021. aug. 9. 14:20
A kérdező szavazást indított:
Emlékszem a 2006 augusztus 20-i tűzijátékra
Nem emlékszem a 2006 augusztus 20-i tűzijátékra.
Ott voltam 2006-ban a tűzijátékon,amikor lecsapott a vihar.
Nem voltam ott a 2006-ös tűzijátékon
63 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%

Besötétedet, tombolt a tornádó, kicsavarta fákat. Több embert agyonvertek a kidőlt fák.


Napokkal előtte megjelentek a cikkek, hogy tornádó közeledik Közép-Európa felé. Sok szakember javasolta, hogy a kormány, a főváros állítsa le az Augusztus 20.-i szabadtéri programokat, a tűzijátékot. Nem voltak hajlandók.

Az ügyeletes meteorológus órákkal az tűzijáték megkezdése előtt tájékoztatta a hatóságokat, hogy közeledik a tornádó.

Semmibe vették. Nem állították le.

Itthon voltam. Egyszer csk besötétedett, iszonyú zúgással tombolt a vihar,

a 20 méterre lévő szemben álló házat sem láttam. Eszméletlen erős, forgószél volt.

Nem állították le a tűzijátékot, a petárdákat a program kilőtte, a tomboló szélvihar bevitte a házak közé, és ott cikáztak. Iszonyú kataklizma volt.


Aztán- mint akkor mindent-, megúszták a felelősök.

Na, kit rúgtak ki?! Na, kit?

Az ügyeletes meteorológust, aki bizonyíthatóan időben tájékoztatta

a felelős szerveket, hogy álljanak le, és azonnal intézzenek felhívást, mindenki fedezékbe!

EZ volt.


[link]

2021. aug. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

"A katasztrófa utáni felelőskeresés legnagyobb kérdése az volt, miért nem figyelmeztetett időben a közelgő viharra a meteorológiai szolgálat, és miért nem halasztották el a tűzijátékot. Az utólagos vizsgálatok szerint azonban a meteorológiai szolgálat tette a dolgát. Folyamatosan jelezte előre a közelgő vihart. Tudni lehetett azt is, hogy korábban a Balatonnál, a tűzijáték előtt másfél órával pedig Székesfehérváron is óriási vihar söpört végig. A meteorológiai szolgálat prognózisában előzetesen figyelmeztetett arra, hogy kilenc óra körül várhatóan Budapestet is eléri a zivatarzóna. Ezt a tűzijáték előtt egy órával egy meteorológus el is mondta a Petőfi Rádióban.


Az OMSZ másfél órával a tűzijáték kezdete előtt küldött is egy emailt a katasztrófavédelem ügyeletének a közelgő viharról. A későbbi vizsgálatok szerint azonban ez a figyelmeztetés nem volt elég konkrét, inkább általánosságban szólt az érkező viharról. De nem ez volt a legnagyobb probléma, hanem az, hogy ezt az emailt senki nem olvasta el a katasztrófavédelem ügyeletén. A meteorológiai szolgálat is letudta a dolgot az email elküldésével, és amikor nem kapott semmilyen visszajelzést (ahogy kellett volna), nem próbálta meg másként felvenni a kapcsolatot a katasztrófavédelemmel. Azóta a tűzijátékok idején az Országos Meteorológiai Szolgálat félóránként ad jelentést a rendezvényt biztosító operatív törzsnek. "

2021. aug. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
81%
Emlékszem, még csak 25 éves voltam akkor, de rég volt :(
2021. aug. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
29%
Még soha nem is hallottam erről. Mondjuk ha a fővárosban laknék, lehet hallottam volna róla. Én a balatonfüredi forgószélről hallottam csak. (Ez még a 70-es évek elején volt.) De valószínűleg csak azért, mert itt lakom. Szerintem ez egy pestinek ugyan annyira ismeretlen lehet, mint nekem ez a tűzijátékkori esemény.
2021. aug. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
#4 én nyíregyi vagyok és még itt is tele voltak vele a hírek, ami nem csoda, mivel a háztartások 90%-a az RTL klubbot és TV2-őt nézte annó. Szóval szimplán te vagy tájékozatlan, de nagyon.
2021. aug. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%

#4 Pedig óriási botrány lett belőle. A több tíz (száz?) ezres tömeget teljesen váratlanul érte az ítéletidő. Féltucat ember meghalt, rengetegen megsérültek.


Én ott voltam tizenévesen, annyit tudtam, hogy van esély esőre, ezért volt nálam esőkabát. A pánikoló tömeg elvonulását megvártuk, addig egy félig esővédett beállóba félrehúzódtunk. Utána már csak a tömegnyomorra emlékszem a metró bejáratánál, mert mindenki egyszerre indult el hazafelé.

2021. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
19%
#5: 2002 óta nincs tévénk és nem követjük a médiát. Te hallottál arról, hogy a 30-as évek közepén Einstein-ék a fénysebesség sokszorosával (valószínűleg közel végtelenszeresével) egyenlő értékű információs terjedési sebességet fedeztek fel? Ha nem, akkor elég tájékozatlan vagy. (De ne aggódj, az emberek 99,9%-a tévesen azt hiszi a mai napig, hogy a fénysebesség mindenféle értelemben felülmúlhatatlan.) Ez nagyobb port kavart akkor, mint 2006-ban ez a tornádó. Sőt, nem csak akkor, hanem azóta is foglalkoztatja a fizikus társadalmat, míg egy ilyen tornádós esemény évek alatt elül.
2021. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem. És sajnos akkoriban nem is volt ritka az ilyen tornádó vagy inkább orkán.

Nem voltam ott, de a leendő férjem igen, akit akkor még nem ismertem. Egy híd lábánál talált menedéket. Valaki azt mesélte, hogy a magasban repkedtek a szemeteskukák.


Én egy másik hasonló orkánnak voltam részese. A munkahelyemen voltam pár évvel később és a leendő férjem felhívott, hogy ne ijedjek meg, de hatalmas szél közeledik. Volt fogalmam róla, mi várható, de a valóság mindennél félelmetesebb volt. Semmi más nem járt az eszemben, csak a kutyáim. Kétfelé voltak csukva és kettőnek csak átlag kutyaháza volt, amit egy ilyen hurrikán simán a magasba emelhet, nem tudtak fedettebb helyre menekülni. Ilyenkor fák dőlnek ki, vezetékek szakadnak le, repülnek a tetőcserepek, ágak szakadnak le. Szóval reszketve felhívtam a szomszédomat, be tudna-e mászni a kerítésünkön és becsukni a kutyákat a melléképületbe. Úgy emlékszem, nem értem őt el, elhatároztam, hogy azonnal hazamegyek, bringával 10-15 percre laktam. Alig kaptam fel a táskám, cipőm, hirtelen fényes nappal éjszaka lett, az utcán végigszáguldott a pokol, én csak gonosz szélnek hívtam ezt a fajta szelet. Mondjuk a szél elég light-os kifejezés egy ilyen orkánra. Egy pillanatra kőbálvánnyá meredtem és csak bámultam kifelé, totális öngyilkosság volt kimenni az épületből. De arra gondoltam, hogy a kutyák mennyire félhetnek és milyen nagy veszélyben vannak, úgyhogy kivágódtam az ajtón, felpattantam az ajtón és úgy tekertem a totálisan kihalt utcán, mint egy őrült. Eltűnt az összes autó, senki nem volt az úton, se autó, se ember. Én meg belementem az orkánba és bőgtem és tekertem, de úgy, hogy a 15 perces utat 5 perc alatt megtettem. Még a kaput is alig bírtam kinyitni, akkora orkán volt. Feltéptem nagy nehezen, kutyákat összeszedtem, berobbantunk a házba, behúzódtam egy kis szobába velük és ott vészeltük át. Éveken át visszatérő álmom volt a tornádó, ami elviszi tőlem őket. De még több, mint 10 évig együtt lehettünk. Aztán egy erősebb hurrikán tényleg elszakított bennünket örökre.

2021. aug. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Híradóból emlékszem. Nálunk nem volt semmi, mert itt sosem 20-án van a tűzijáték (Balatonboglár). Bent voltunk a nyaralóban, szerintem.valami filmet nézhettünk.
2021. aug. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én emlékszem rá. Mondtam a kint maradt barátaimnak, hogy jó hülyék vagytok ha itt maradtok, mert akkora vihar jön hogy letépi a házakról a tetőt. Mindenki kint maradt, hát így jártak. Mi előtte lévő napokban számítógépen néztünk radar felvételeket a környező viharokról. (Igen, már akkor is volt, mindenki számára elérhetően.) Láttuk már előzőnap reggel, hogy ebből tornádó lesz és el fog érni hozzánk (csak még kérdéses volt, hogy pontosan hol fog elmenni). De a tűzijáték előtt pár órával az OMSZ is bejelentette ISMÉT a tornádóveszélyt. A nézők között is valószínűleg minden második ember hallotta ezt. Ennyi eszük volt.
2021. aug. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!