Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki emlékszik még a 2006.augusz...

Ki emlékszik még a 2006.augusztus 20-i tűzijátékra,amikor lecsapott a vihar?

Figyelt kérdés
Én ott voltam a rakparton 2006 augusztus 20 án amikor kitört a vihar.Elkezdett erősen fújni a szél,aztán csöpögni az eső,majd ezután elkezdett szakadni.Beszaladtunk egy kaszinóba a vihar elöl.És amikor véget ért a vihar,hazaindultunk.Az aluljáró tele volt,a metróra alig fértünk föl.

2021. aug. 9. 14:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Ez tornádó volt, vagy orkán?

Mi nem a duna- parton voltunk, hanem egy focipályán, újbudán, jó nagy villámlás meg zivatar volt, be is voltunk szarva.

2021. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
24%
A fiatalok nem emlékeznek rá csak az idősebbek.
2021. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Egy 25 év körüli is emlékezhet rá.
2021. aug. 9. 16:25
 14/25 anonim ***** válasza:
31%

#13

Bakker én akkor mért nem emlékszek rá ?? 18 vagyok! 😉

2021. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
82%
Emlékszem. 13 éves voltam akkor. Éppen nyaraltunk a családommal, amikor láttuk a hírekben a szörnyűséget. Most 28 éves vagyok.
2021. aug. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
14 mert csak 3 éves voltál amikor ez történt 🙂
2021. aug. 9. 16:39
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Én is emlékszem. Mi is ott voltunk, de nem sérültünk meg. Gyorsan a kocsihoz szaladtunk. 33 vagyok
2021. aug. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
85%

Mivel Pest déli szélén lakunk, szerencsére nem mentünk be a belvárosba (életemben csak egyszer néztük élőben a Duna-partról a tűzijátékot, akkor kb. 3 éves lehettem – 2000 környékéről van szó). Viszont volt egy "törzshelye" a környékbelieknek, a Méta utcai felüljáró, ahonnan viszonylag jól lehetett látni az egészet. Ott minden évben elég sokan összegyűltek a buszmegállóban. 2006-ban édesapámmal és 5 éves öcsémmel mi is elbuszoztunk oda (édesanyám az 1 éves húgommal otthon maradt), mert tényleg jó volt onnan nézni az előző évi tapasztalataink alapján, illetve nincs az a tömegnyomor, mint a városban. Szóval nekünk megérte az a 20 perces utazás.

Emlékszem, hogy amikor odaértünk, a távolban már elég sűrűn, intenzíven villámlott. Nem sokkal a tűzijáték kezdete után feltámadt a szél, és rá pár percre olyan iszonyatos orkánná változott, hogy szó szerint köpni-nyelni nem tudtunk. Közben az eső is szakadni kezdett, a villámok pedig ott csapkodtak le a buszgarázs környékén. Ahogy tudott, mindenki lemenekült a felüljáró alá, fedett helyre, bár az orkán oda is rendesen befújta az esőt. Apám azonnal felhívta anyámat, hogy SOS-ben jöjjön elénk kocsival. Így is lett: negyed órával később már a kocsiban voltunk, amivel 10 perc alatt szerencsésen hazaértünk, bár az útból nem sokat lehetett látni a brutál vihar miatt. (A legnagyobb szerencse az volt, hogy nagymamám is velünk lakott, így anyám rá tudta bízni a húgomat, és el tudott jönni értünk.) Aztán otthon a hírekben láttuk, hogy mi történt a városban. Enyhén sokkot kaptunk...

2021. aug. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
A sűrejében voltam, a Budai Várban. Tornádónak nevezni azért nem kéne, bár tény, hogy hatalmas vihar volt. A Víziváros egy időre tényleg kiérdemesült a nevére.
2021. aug. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Két tüzijátékon voltam csak, '92-ben, és a 2006-oson. Ja, és még mindig nincs gyerekem meg ilyenek, jól érzem magam egyedül.:)
2021. aug. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!