Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszédom tegnap éjszaka...

A szomszédom tegnap éjszaka ásott a kertjében, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem zavar, vagy ilyesmi, de mi van, ha kincset keres vagy valamit el akar rejteni? Az is lehet, hogy fémkeresőt használ, valami fura porszívó szerű tárcsás cucc van neki hosszú nyélen, ami időnként csipog. Feljelentsem, vagy törődjek inkább a magam dolgával? Kötelességem bejelenteni, vagy szemet húnyhatok az ilyesmik felett? Lehet, hogy uránszurokércet, kőolajat, aranyat vagy régészeti leleteket keres, ami az állam tulajdona akkor is, ha az ő területén van?

2021. aug. 10. 23:00
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Igaz az állam tulajdona minden, ami a föld alatt van, régészeti lelet bizonyos évszámtól, de pl katonai sisakot hasonlókat megtarthat. Tehát ez nem indokolná, hogy éjszaka ásson. Nem hiszem, hogy bárki zavartatná magát ez miatt. Ha éjszaka ás, inkább számold meg a családtagjait, másnap mind megvan e?
2021. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Azt is mondhatjátok, hogy beteg vagyok, de akkor is tudni szeretném, hogy akkor sértem meg a törvényt, ha bejelentem (rendőrség idejének az esetleges pocsékolása), vagy akkor, ha elhallgatom (bűnrészesség kincskeresés miatt, vagy esetleg éppenséggel egy hulla engedély nélküli eltemetése miatt). Az is lehet, hogy csak azért ássa a kertet éjszaka, mert nem bírja a meleget (mellesleg tudom, hogy szeret kertet ápolni, de nagyon ne bírja a meleget), de nem akarok törvényt sérteni.
2021. aug. 10. 23:08
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem zajong, nem világít be az ablakodon, azt csinál, amit akar.

Mi vagy te?! Kommunista-liberális házmester, hogy mennél feljelenteni? Azok lesték, hogy ki mit csinál.

2021. aug. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

Téged keres, hogy hova bújtál.

Vagy leás Ausztráliáig, hogy megspórolja a repülőjegy árát.

Vagy a telkén volt elásva a náci aranyvonat, és most ássa kifele.


Keresi az aranytollú, gyémántszemű rézbagolyt.

2021. aug. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Ma még minden általam ismert családtagja megvolt, d az is lehet, hogy sorozatgyilkos, és számomra ismeretlen személyek holttestét akarja elrejteni. Ő nekem mindig gyanús és titokzatos volt, de lehet, hogy tévedek, és simán csak bolond, hóbortos vagy amolyan bagolytermészetű.
2021. aug. 10. 23:12
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szomszédom lenne mint a kérdező, aki egész nap és egész este azt lesi mikor hívhatja értem a fekete autót, én is ásnám a sírját... :D
2021. aug. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy bűnrészesnek nyilvánítanak, ha ezt nem jelentem be, de az is lehet, hogy lecsuknak, amiért hibáztatom valamivel, amit nem követett el. Ez az én nagy dilemmám.
2021. aug. 10. 23:14
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Nincs miért feljelenteni. Ha éjszaka akar ásni a kertjében megteheti, Nincs mit bejelenteni, tehát nem sértesz törvényt ha megteszed. Bejelentheted de akkor se sértesz törvényt. Egyébként volt már hasonló eset a rendőrök rutinból kimentek, a pasin látszott ideges, végül találtak egy hullát. de bármit teszel nem sérted a törvényt.
2021. aug. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
8-as, lehet hogy ő volt az, akihez régebben kimentek a rendőrök, és hullát találtak? Olyan közepesen alacsony termetű, kissé köpcös, enyhén kopaszodó, idősödő úriember. Néha bandzsalít, ezért lehet, hogy valaimt titkol.
2021. aug. 10. 23:19
 10/30 A kérdező kommentje:
Meg néha ideges is. Nem túl régóta lakom a szomszédságban, simán lehet, hogy az előttem lakó jelentette fel.
2021. aug. 10. 23:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!