Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Borsod megyeiek szerintetek...

Borsod megyeiek szerintetek mennyivel volt jobb/ jobb most itt felnőni mint nagyvárosba mennyivel több az élmény?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú aki akarja végigolvassa a nagyrésze az én véleményem de az utolsó sorokat olvassátok el.

(A borsodi embereken azokat értem akik a néhai vármegye területén élnek vagyis ezekben a járásokban: miskolc, edelény, kazinczbarcika, ózdi járásiak) én ezt egy teljesen más életérzésnek tekintem nem csak a várositól de bármely más megyeitől lehet az egy alföldi falu vagy egy zalai. Mintha itt a z generáció amibe beletartozok is úgy nő fel részeben mint egy gyerek vagyis igazi élményeket szerez és életképesebb lessz (ez persze nem lenézés a) persze itt sok a cigány de hát hol nem?


Maga a régi szovjet idők is inkább visszajönnek itt mint akárhol gondoljunk az ezrével elhagyatott bányákkal gyárakkal vasúti sinekkel építészettel. Itt tényleg átéled a falusi életet nemúgy mint egy balaton közeli faluban ahol mindenki kő gazdag mert ott egy ház annyiba kerül mint egy 2000-res faluba 4 ház.


És ha jól tudom van egy "mondás" ami nem az de kb az a lényege hogy ha megtudja valaki hogy borsodi vagy sokkal nagyobb esélyel veszenk fel az adott munkába mivel azt mondják hogy a borsodi kitartó és jó munkaerő.



És az a kérdésem hogy szerintetek milyen itt élni.

És még egy megjegyzés nem borsodiak is válaszolhatnak (na meg ez borsod abaúj zemplén megyére értem csak különösen a borsodiakat kérdezem)



2021. aug. 19. 23:36
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Miskolc elég nagy város. És Ózd is.
2021. aug. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés (ózd? Ha már ózd nagyváros akkor kazinczbarcika is ezek kisvárosok) amúgy attól még hogy nagyváros nem olyan mint máshol
2021. aug. 19. 23:51
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Ismerek közelről borsodit, ő pl egyáltalán nem kitartó, és rohadt lusta. Igaz, másik járásbsn nőtt fel, mint amit felsoroltál :)
2021. aug. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
Miskolci vagyok, itt élek, születtem. Nem érzek semmi különlegeset ebben. Közepes város,több lehetőséggel, mint falun, de mégis kevesebb, mint Budapesten. Bányák, sínek nem vonzanak. Falusi életérzés, hát fura, de egyedi a tapasztalatom. Olyan utcában laktunk, ahol a nyugdíjasok délután az Izaura után kiültek a padra beszélgetni, én szabadon játszottam, a gyerekeké volt az egész utca, este haza mentünk. Párom az 1000 fős faluban csak a saját udvarukon játszott, jobban be volt zárva, mint én. Nem veszek észre rajta semmi különlegeset. Városban szeretek élni, a falu nekem borzalmas. A munkaerőt én is hallottam már, hogy dicsérik, persze ezt is embere válogatja.
2021. aug. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Miskolc az ország 4. legnagyobb városa. De sokáig a harmadik volt.
2021. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A párom Borsodból származik, vagyis egy Miskolctól 20 km-re lévő településen nőtt fel.

A nővére Miskolci.

Jelenleg is utt vagyunk látogatóban.

Én nagyon szeretem Borsodot.

Miskolcnak is vannak klassz részei és úgymond "durvább részei", de szerintem egy tősgyökeres Miskolci ezt már teljesen megszokta.

Az, hogy a Borsodiak kitartóak, erősek és tudnak dolgozni, nem ijednek meg a fizikai munkától, teljes mértékben egyetértek.

Tudnak és akarnak is dolgozni, ügyesek is.


Az a mondás is igaz, hogy egy Borsodi költözzön akárhova, mindig is lélekben Borsodi marad és büszke is rá.

Bár nem mindenki, biztos van ilyen is.

Tény, hogy nagy a szegénység és sokan menekülnek innen. :(.

Az is igaz, ha egy Borsodi elmegy mondjuk az ország másik felébe dolgozni, van, aki egyből kiszűri, hoppá, te Borsodi vagy.. Kollégánk, szintén Miskolci, ő is sokat mesélt ezekről.

Ő Diósgyőr mellett nőtt fel. 😊

2021. aug. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

Amiket felsoroltál azok városok. Nincs falusi feeling. Miskolcon végképp semmi ilyesmit nem tapasztaltam. Nem tudom mikor voltál gyerek, lehet 50-60 éve másabb volt.

A falusi élet inkább Bükkábrány, Szentistván, Mezőnyárád, stb. Ezek kő keményen falvak. Másabb az élet, a mentalitás, az értékrend. Dolgosak, olyan értelemben hogy sokan tartanak állatot, és még a gyerekeiket is dolgoztatják a ház körül, mindenki kiveszi a részét a munkából. Maszekolnak otthon.

Munkaidőben, munkahelyen viszont nem hinném hogy egy falusi dolgosabb lenne mint akárki más. Soknál van az a felfogás hogy megcsinálja ami az alap és cső. Nem fog többet dolgozni, hogy a munkáltató jobban járjon. Beképzeltebbek is mint egy városi.

Én legalábbis borsodiként, falusiakkal teli munkahelyen ezt tapasztaltam :)

2021. aug. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó félre olvastad azt írtam hogy ezek a JÁRÁSOK tartoznak borsod megyéhez de gondolom tudod mi az a járás azokhoz tartoznak falvak vagy kisebb városok mint pl kazinczbarcikai járáshoz rudabánya
2021. aug. 21. 15:09
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja és a z generációba vagyis a 90s évektől a 2010 es évekig lévőbe tartozok 2002-es vagyok
2021. aug. 21. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!