Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol jobb manapság felnőni,...

Hol jobb manapság felnőni, egy nagyközségben vagy egy megyeszékhely szintű városban?

Figyelt kérdés
Egy 3000 fős településen élek a feleségemmel. A családalapítást tervezgetjük ezen töprengünk,hogy el kellene inkább költözni a megyszékhelyünkre(Pécs),talán egy gyereknek is jobb lenne ott felnőni. Egy hátrány,hogy itt egy szépen felújított családi házban lakunk amibe,ellakhatnánk akár életünk végéig is különösebb ráfordítás nélkül is. Ha ez eladnánk akkor Pécsen egy lakást vagy egy felújítandó házat tudnánk venni. Eddig évekig erre spóroltunk már nembiztos,hogy lenne energiám ugyanezt előről kezdeni.
2018. dec. 1. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

Most majd sokan letolják, hogy jó levegő, meg kert legyen ahol a gyerkőc kínozhatja a kutyát dumát.


Valójában a nagyváros a nyerő!


- Van meló.

- Van doki.

- A gyereket nem kell autóztatni a suliba, vagy hajnalban kelteni a suliba a buszhoz. És tud járni suli után edzeni, külön órákra,...

- Az ingatlan is értékesebb.

- Ha olyan a helyzet, kocsi nélkül is elvagytok.

2018. dec. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Megyeszékhely ha van pénzetek! Ha szegény a falu, akkor ott télen mindennel fűzenek csak gázzal nem.
2018. dec. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet , lassan középiskolások lesznek a gyerekek és most kell elköltöznünk, részben anyagi részben kényelmi okból. Ne várj, lépj minél gyorsabban.
2018. dec. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi is egy 3000 fős községben élünk, nagyon szeretem.A lànyom egyedül jàr suliba, 9 éves.Hatalmas udvarunk van, amit varàzslatossà tesz a rengeteg növény , a halastó.Na és a puli :)

De kocsi nélkül végünk lenne, mert azért a nagy bevàsàrlàsokhoz a vàrosba jàrunk be.

Ha középiskolàs lesz, a megyeszékhelyre szeretném ha jàrna, nagyon jó iskolàk vannak.Két vàros között vagyunk, mindkettőben van főiskola is.

Munkalehetőség is van.

És GÀZKAZÀNUNK van, nem szeméttel fűtünk.

Mivel írod, hogy nagyon sok energiàtok és pénzetek van a hàzban, ami ráadàsul rendezett is, én nem mennék el a helyetekben.

Ha az ember programokra akar menni, ott van a kocsi, elvisz.

27 évig vàrosban éltem, nem vàgyom cseppet sem vissza.

De ezt úgyis nektek kell eldönteni, itt különböző szemszögekből olvashatsz pro és kontràt, vàros vagy község.

2018. dec. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én megyeszékhelyen nőttem fel, igaz nem a belvárosi részen, hanem kintebb egy kertvárosban. 20 perc innen a belváros. Én is ilyen helyen szeretném majd felnevelni a gyerekeimet ha lesznek.

Minden szinte helyben volt. Rengeteg választási lehetőség van oviból, általános-és középiskolából, még főiskola is van itt! 10 percre van innen a megyei kórház, mindenféle bevásárlási lehetőség. Ügyeket intézni ha kell, megvagyok vele max egy óra alatt utazással együtt. Buszközlekedés kiváló. 14 éves koromtól egyedül jártam busszal suliba, sosem kellett várni a szüleimre hogy vigyenek ide oda kocsival.

Viszont! Ha ott van egy házatok amiért sokat tettetek, akkor nem költöznék sehova, és nem kezdeném előről az egészet, már csak a rengeteg pénz miatt sem. Ha meg tudjátok oldani a közlekedést, akkor maradjatok inkább.

24N

2018. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!