Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Választanál elsőéves egyetemis...

Választanál elsőéves egyetemista lakótársat?

Figyelt kérdés
Nekem ez már az utolsó évem lesz, 22 éves vagyok és lakótársat keresek albérletbe. Rengeteg elsőéves jelentkezett és nem tudom, hogy jó döntés lenne-e őket választani. Mi már az eggyel alattunk járó évfolyamot is úgy szoktuk hívni, hogy “a fiatalok”, mert mindig azt érezzük, hogy ők teljesen mások hozzánk képest. Ők 4 évvel fiatalabbak nálam, valószínűleg most költöznek el otthonról először, most kezdik az egyetemet, biztos lelkesek, pörgősek stb. Én így az egyetem végére már nem feltétlenül :D
2021. aug. 26. 10:41
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Nem.
2021. aug. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Nem. A legtöbb elsős "freedom" felkiáltással megy egyetemre. A kivételeket pedig egy rövid beszélgetés alatt nem fogod tudni megtalálni.
2021. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
nem, engem a kollégium elosztórendszere (nem mo.) három éven át mindig elsőéves gyerekek mellé sorsolt be. mostanra meguntam, kiköltöztem, most két korombeli lány (22-25), meg egy öt évvel idősebb férfi van a lakásban, ahol lakom, nagyon élvezem, hogy végre senki kölykét nem kell babyszittelnem, mert mindenki képes önállóan háztartást vezetni, nem óvodás, és tiszteletben tartja a tényt, hogy dolgozok és néha aludni is szeretnék.
2021. aug. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Nem. Ezek még túl zöldfülűek, otthonról jönnek, ahol anyuka kitakarított, elmosogatott utánuk. Rumli lenne hetekig, hónapokig. Arról nem is beszélve, hogy lehetett akár elnyomott is eddig és így a szabadságot megízlelve minden héten új pasit fog felhordani. Meg első évben ha van megfelelési kényszere, akkor szükségét érzi majd hogy több csoporttársát felhívja a lakásba, bulit rendezzenek stb. ami miatt nem tudnál nyugodtan lenni.

Nem a levegőbe beszélek, tapasztaltam ezeket.

2021. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Attól függ, hogy te mennyire bírod az esetleges vitákat, vagy azt, hogy esetleg neked kell tanítgatni. Én nem voltam sosem koleszos meg több kortárssal albérletben élős, de sok hasonlóképp élő ismerősöm volt. Az ő elmondásuk alapján nagy általánosságban több gondjuk volt idősebbként a fiatalabbakkal... de nem olyan szinten, ami nem lett volna elviselhető, csupán ilyen sóhajtozós módon idegesítő.

Hogy többször kellett elmagyarázni XY-nak, hogy ezt meg azt nem rakunk a mikróba, így meg így érdemes takarítani; ha egyke volt, azzal is volt gubanc néha, hogy nem volt tekintettel a másikra - nem gonoszságból, hanem megszokta, hogy otthon akkor hallgat zenét meg azt néz a tévén, amit akar.

De - és ez a legfontosabb - ezt akkor sem lehet 100%-osan kiszűrni, ha nem elsőévessel bútorozol össze, mert vannak olyan személyiégek is, akik több év együttélési tapasztalat után is sz...nak bele a magánszférádba és a kéréseidbe.


Nekem pl. egyik barátnőm mesélte, aki egyben a főbérlő is volt, hogy a legnagyobb gond mindig azzal a barátból lett albérlőjével volt, akinek otthon is volt tesója és már évek óta együtt éltek az albérletben... és akármennyire is leültek elvileg megbeszélni a dolgokat, sosem volt változás. Hogy el kellett addig jutni, hogy konkrétan szét kellett vágni a tv-kábelt, mert egyébként ugye, a főbérlő többszöri kérésére sem volt hajlandó a saját laptopján nézni a Való Világot meg a Barátok Köztöt, hanem a nappaliban a nagy tévén, full hangerővel... 23 évesen. Meg simán bejelentés nélkül felhozta a haverjait.

2021. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát igen. A kollégiumban én is laktam együtt elsősökkel és volt köztük olyan, aki normális volt, de sajnos nekem is kellett "babáznom", megmutatni nekik hogyan kell megfőzni egy zacskós levest és hasonlók. Illetve ők is rendre felhordták a barátokat, most csak feljön az XY, a másik XY feljöhetne-e megnézni a koli szobánkat, akkor az XY-nal elmegyünk buliba, de itt is hagynák a kabátokat stb., stb. Nekem ez nem feltétlenül hiányozna.

2021. aug. 28. 16:37
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és a takarítás sem volt az erősségük :D
2021. aug. 28. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!