Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, melyiket választ...

Egyetemisták, melyiket választanátok? Saját lakás, vagy kollégium és tied a bérleti díj?

Figyelt kérdés

SOS kérdés, a héten aktuális a kollégiumi jelentkezés.


A teljesen tehermentes, jelenleg üres, örökölt lakás adott.

Mivel járok jobban, ha kiadjuk és kollégista leszek magasabb bevétellel (~150 000 Ft/hó), vagy beköltözöm a lakásba, de alacsonyabb életszinvonalon élek? (~50-60 000/hó)


Pozitív, barátkozós személy vagyok, kollégista sosem voltam.


Az nem opció, hogy a az egyik szobát kiadjam, mert akkor már komoromisszumok terén ott tartok, mintha maradna a kolesz.


2020. júl. 28. 12:37
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*

...,hogy az egyik szobát kiadjam, mert akkor már kompromisszumok...

2020. júl. 28. 12:39
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyéni preferenciádtól függ.

Én sosem tudtam volna beköltözni a koliba, pedig sok kolis barátom van, és megvannak az előnyei, de én nem az a típus vagyok, nekem kell a tér, és az, hogy nyugi legyen, meg az, hogy legyen saját szobám.


Én egyáltalán nem akarom erőltetni, de amúgy ha kiadnád a másik szobát, az baromira nem ugyanaz, mintha kolis lennél! A mi kolinkban pl. 3 ágyas szobák vannak, tehát ha van saját szobád, az már RENGETEGET számít a kolihoz képest! Amúgy meg csinálhatnád azt, hogy HA már szerzel barátokat az évfolyamon (vagy akár jövőre az alacsonyabb évfolyamon, de akár megismerkedsz felsőbb évesekkel év közben), akkor egy már olyan embernek adod ki azt a szobát, aki tudod, hogy hasonszőrű, és akivel jól kijössz.

2020. júl. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Ne haragudj, de van, akinek létszükséglet a kollégium. Bár jobban járnál azzal, ha a lakást kiadnátok, nem korrekt dolog elvenni másoktól a még szűken megfizethető helyet.

Őszintén remélem, vagytok olyan anyagi helyzetbe, hogy amúgy sem jutnál be a koleszba.

2020. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Vagy a köztes megoldás, hogy beköltözöl és a másik szobát (ha van), akkor kiadod, így bevételed is lesz, társaságod is, és a lakásban is tudsz lakni. Szerintem, persze a koli se hülyeség, bár pár év után, már "fárasztó" lesz.


(Most olvasom, hogy az nem opció, de még így is jobban megérheti, mint a koli, ott akár egy emeletnyi (50-70) emberrel osztod meg a fürdőt/wc-t és a konyhát (nem azt mondom, hogy mindenhol így van, de nálunk igen), mintha kiadod a másik szobát és csak ketten osztoztok a közös helyiségeken). Persze ez csak egy vélemény, de ha mindenáron kolit szeretnél, érdemes akkor körbejárni, hogy melyik milyen, mert egy saját lakás színvonalánál mindegyik alatta van, és persze a koliban is kell kompromisszumokat kötni.

2020. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Hármassal értek egyet. Neked ott van a lakás és ha jól értem albérletet sem kell fizetni. Barátkozni így is tudsz. Sokan küzdenek azért, hogy egyáltalán kollégiumba bekerüljenek mert nincs más lehetőségük.
2020. júl. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy nem voltam még ilyen élethelyzetben, így a pontos preferenciáim sem ismerem.

Nem tudom, hogy konkrétan mit várjak egy egyetemi kollégiumtól, ambivalens beszámolókat hallottam.


Egyébként úgy informálódtam, hogy 2 ágyas szobák vannak.

2 szobához csatlakozik egy vizesblokk, kvázi 4 emberre.

Hozzátartozik a történethez, hogy hetente hazajárnék, tehát várhatóan hétfőn reggel érkeznék, csütörtök este már indulok majd haza, ez a kolesz mellett szól, hiszen gyakorlatilag 3 éjjel a 7-ből.

Ha a 365 napra kalkulálok, akkor szerintem 100-at sem aludnék ott.


Az anyagi helyzetünk picivel átlag feletti, vezető beosztású alkalmazottak a szüleim, de van egy külföldön tanuló bátyám is, ami jelentős költség.

Ha a lakást kiadnánk, önfenntartó lennék, semmibe nem kerülnék nekik.

Ha nem, akkor 50-60 000 forinttal kalkulálhatnék havonta.


Nem érzem úgy, hogy mástól "venném el" a kollégiumi helyet.

Az egy szerencsés véletlen, hogy abban a városban van a lakás, ahol tanulni fogok.

A legjobb barátom Szegeden kollégista, pedig nagyságrendekkel vagyonosabbak.

2020. júl. 28. 13:11
 7/12 A kérdező kommentje:

Visszatérve a gondolatmenetem végére: ezen elv mentén az sem legyen kollégista, akiknek van +1 (vagy több) lakásuk/nyaralójuk az otthonukon felül?


Hiszen miért ne adnák el és vennének belőle az egyetem városában valamit?

Vagy a befolyó bérleti díjat miért nem fordítják lakásbérlésre az egyetem településéb?

Vagy akinek nincs plusz lakása, de a saját otthonuk 100 millió feletti ingatlan, ott a gyerek lehet kollégista, de ahol 15 milliós vidéki lakásban élnek, Pesten meg örököltek egyet pluszban, ott ne, mert elveszi a helyet?!


Ez a gondolatmenet akkor állná meg a helyét, ha beköltöznék a kollégiumba "csakazértis", a lakás meg állna kiadatlanul.

2020. júl. 28. 13:16
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a kollégiumot válaszd és a lakást ad ki, ha meg nem sikerül a kollégiumba bekerülni akkor marad a saját lakás.

A kollégium annyiból lenne olcsóbb hogy ott csak a szoba díját kell fizetned még saját lakásban a víz,az áram, az internet, tv előfizetés meg még stb. kellene fizetned.

2020. júl. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben a helyzetben pedig azt csinálnám, hogy beköltöznék a lakásba és kiadnám a másik szobát. Ez messze nem olyan, mintha kollégista lennél.... Tulajdonosként megválogathatod vagy magad választhatod ki, hogy kivel szeretnél együtt élni (míg a koliban random emberekkel osztanak be, hacsak nem foglalsz előre szobát valakivel). Lesz saját szobád és csak a közös helyiségeken kell osztozni a lakótársaddal (míg a koliban eleve minimum egy-de lehet több is-szobatársad van és blokkos rendszerben, akár négyen-hatan is lakhattok együtt egy fürdőre, egy konyhára). Lakástól függ, de valószínűsíthetően azért jobb a lakás kialakítása és felszereltsége is, mint egy kollégium szobának (amik elég minimum berendezéssel rendelkeznek és kisebbek szoktak lenni). Én kollégista szoktam lenni és én teljességgel meg vagyok elégedve a kolival és amit nyújtani tud, de a te helyzetedben (hogy nem is albérlet vagy koli a kérdés, hanem van egy saját lakásod) én inkább kihasználnám, hogy van egy ilyen lehetőségem. Én ezt így erkölcsileg nem fontolgatnám, hogy most mennyire lenne helyes kolit igényelni stb... rengetegen csalnak, bejelentkeznek önfenntartónak a család egyik lakásába, vagy átjelentkeznek a kisnyugdíjas nagymamához és közben meg új kocsival járnak egyetemre stb., stb. Mindenki a maga érdekeit nézi, ez van. Viszont szerintem itt a te szemszögedből nézve is ez lenne a legjobb megoldás, hogy a lakást választod. Én keresnék egy lakótársat is, szerintem ezt fontold meg, de nyilván a te döntésed.
2020. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, válaszokat.

Elképzelhető, hogy a szobakiadás mellett döntök, beszélek erről a szüleimmel.


Azért ment el nagyon a kedvem ettől előzőleg, mert az egyik volt osztálytársammal az volt a terv, hogy odaköltözik majd és rezsi+ valami jelképes összegért remekül elleszünk.

Sajnos őt csak a 3. helyre vették fel, így maradt otthon.

2020. júl. 28. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!