Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki a suli miatt albérletbe...

Aki a suli miatt albérletbe megy, annak akkor is kell a lakbért fizetnie, ha a pandémia idejére az előző otthonába megy haza?

Figyelt kérdés

Valószínűleg megint bezárnak majd a sulik, főleg ahova én járok, mert ott tavaly is online voltak még a gyakorlatok is.

Ha ekkor visszaköltözöm a szüleimhez, és az albérlet így üresen marad, akkor is kell fizetnem az árát? Más albisok is fizetnek a mostani horribilis árak mellett?



2021. aug. 27. 11:06
 1/6 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Meg szep hogy fizetsz.
2021. aug. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha felmondod az albérletet dehogy kell. Viszont, ha igényt tartasz rá akkor természetes, hogy fizeted.
2021. aug. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Felmondani nem mindig lehet, ha egy évre írtad alá a szerzödést, akkor addig kell fizetni.

Az meg senkit nem érdekel, hogy ott vagy-e vagy sem az albérletben, mivel a tulaj nem tudja másnak kiadni ez idö alatt, ezért jár neki a bérleti díj.

2021. aug. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben igen. Viszont ismerősi körben tudok olyanról, aki úgy egyezett meg a tulajjal, hogy ebben az esetben kevesebbet fizet bérleti díjként (ahogyan a nyári hónapokban is mikor nem tartózkodik ott). Valamint én két hónap felmondási idővel kötöttem szerződést, tehát ha tudom előre, hogy nem leszek ott többet, akkor így fel tudom mondani (bár ez az online oktatásnál nem feltétlenül segít, inkább a nyár miatt jó).
2021. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A bérleti szerződís alapján történik a fizetés.
2021. aug. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
56%
XD
2021. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!