Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van aki nem bánta meg hogy...

Van aki nem bánta meg hogy Budapestről elköltözött?

Figyelt kérdés

2021. szept. 1. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Igen. Én nem bántam meg.

A dologhoz hozzátartozik, hogy nem költöztem még el teljesen. (Egyetem, kollégium)

2021. szept. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Peter700 ***** válasza:
98%
Egyik ismerősöm egy kis lakásból a Balatonra költözött egy nagy házba. Ő nagyon elégedett ezzel a döntéssel. Abszolút nem hiányzik neki Bp., pedig azon a településen nincsenek nagyboltok, és utaznia kell 10 km-t, hogy egy városba érjen.
2021. szept. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Cseppet sem. Nagyvárosba költöztem, minden tízpercnyire van.


A fizetés kevesebb, a munkalehetőség kevesebb, de mégis van lehetőségem pár év múlva családi házat venni, Pesten jó környéken ennyiből telket vennék..


Nem állok naponta órákat dugóban, nem kell órákig vezetnem a munkahelyemhez, ami Pest másik oldalán van..


De azt is teljesen megértem, ha valakit a pesti élet vonz, de én nagyon jól érzem magam megyeszékhelyen. Kis faluban, kis településen én sem érezném magam jól.

2021. szept. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én (nyáron baromi forgalmas) kisvárosba. És igaz van 1-2 szomszéd aki eléggé gáz, de még így sem! :)


3: "Nem állok naponta órákat dugóban"

Nekem KETTŐ darab lámpám van a munkahelyemig a 14 km alatt. 😅

2021. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Buda egyik legszebb reszen laktam. Verzik a szivem, de nem is azert, mert mashol elek, hanem hogy egy ilyen orszaghoz tartozik az a gyonyoru monarchia orokseg, ami nem melto ra.
2021. szept. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is Buda egyik legszebb részén laktam, közel az agglomerációhoz. Szerettem ott lakni, viszont baromi szar volt a közlekedés. Félóránként jártak a buszok, éjszakai nem volt, hétvégente meg volt olyan busz, ami óránként járt. A "belváros" része halott, ott 5 után már semmi nincs nyitva. Kávézóról meg közösségi helyekről meg nem is álmodtam soha. :D


Ehhez képest kiköltöztünk falura, azt hittem ugyanilyen lesz mint otthon, de sokkal jobb. Vannak boltok (sokáig nyitva), ha szórakozni megyünk van éjszakai busz, autóval a legtávolabbi Tesco is 10 percre van, sosincs dugó, jó a levegő, nem félek este ha kimegyek futni és sokkal élhetőbb. Az emberek kedvesek, közvetlenek, nincs csöves, nincs büdös, sosem kötöttek belénk.

2021. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vannak ismerőseim, akik kiköltöztek Bp.-ről agglomerációba, ők nem bánták meg. Nekik fontosabb volt a nyugalom, a frissebb levegő, a zöldebb környezet. Mondjuk általában családdal, jó fizetéssel és vagyonnal, autóval vannak így, és be tudnak menni Bp-re, ha nagyon muszáj viszonylag gyorsan / ill. van olyan közöttük, aki Bp-n dolgozik, és pl. budaörsi vagy fóti családi házból jár be. Az egyetlen nyavalygás, amit hallottam, az egyikük gyerekétől van, aki budapesti suliba jár, és szinte az összes haver budapesti, hogy nem tud végig ott maradni a bulikon, mert mindig hamarabb haza kell mennie, hogy hazaérjen az utolsó busszal.
2021. szept. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
6: Akkor Te jó falut választottál, ha van éjszakai busz. Felénk falun kb. este 10-kor megy az utolsó, hajnali 5-kor pedig az első. Na meg alapból is csak napi 7-8 járat van...
2021. szept. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

8: Fogd meg a söröm! :D


Itt a Velencei-tó déli partján, ha busszal mennél közvetlen bárhová*** gyakorlatilag munkaidőn kívül, akkor bebuktad. Persze mennek zónázó vonatok, de ha esetleg eltérne az igényed a Bp-Fehérvár tengelytől, akkor csúnyán így jártál. :)


***Mondjuk egy Gárdony-Dunaújváros projektet úgy tudod abszolválni, hogy elvonatozol Érdig, majd ott átszállsz és mehetsz is Dunaújvárosba. (pl.) Vagy ha szeretsz gyalogolni, akkor bevonatozol Fehérvárra és ott sétálsz egy egészségeset a buszállomásig és onnan tudsz menni Dunaújvárosba. :)


Tudom-tudom, ez már nem agglomeráció, de hát azért nincs is a Zistenháta megett. :)

2021. szept. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Áhh, nem laktatok ti még Budafokon. :D itt félóránként jár a busz (sokszor késik vagy előbb megy el), gyakran lerohad hegynek felfelé.


Hétvégente óránként jár és ha kimarad egy (ami gyakran megesik), akkor hegynek lefelé még hagyján, de felfelé nem olyan kellemes ha szakad az eső vagy ha jégpáncél van.


Az már mellékes, hogy nyáron is fűt, a klímás busz is, ablakot meg nem tudsz nyitni. Ha szakad az eső beázik (zúdult már a fejemre a víz a lámpatestből).


Éjszakai busz nincsen, egyáltalán.


Ha leesik a hó, akkor innen senki sehova, a busz meghalt a hegy lábánál, kocsival szintén necces hiába a téligumi, mert mire eszükbe jut, hogy kéne hókotró vagy útszóró, addigra a munkába már felesleges elindulni és 20 mazsola van az árokban. 1x vállaltam, hogy lesétálok és akkorát estem lefelé, hogy tengericsillag pózban pörögtem a tükörjégen az úttesten. :D


Ehhez képest vidék leányálom. És ha valami okból kifolyólag haza kell sétálnom, az is max 2 település sík talajon amit takarítanak télen is.

2021. szept. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!