Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szobatársam pasija állandóan...

Szobatársam pasija állandóan nálunk van. Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

3an vagyunk egy nem túl nagy koliszobában. Eddig nyugis szoba volt, de az új szobatársunkkal ez teljesen megváltozott. Volt, hogy arra mentem haza egy hosszú nap után, hogy vagy 6 random ember van a szobánkban.

Biztos, hogy velem is baj van, de én szeretem a nyugit. Ha társasági életre vágyok, azt máshol csinálom, a szoba az elvonulás helye számomra. Mivel sokszor elég húzós az órarendem, esetleg éjszakai ügyletet vállalok, így másnap akár megpróbálnék lefeküdni 8-9 körül, hogy kicsit behozzam a kiesést, de a szobatársam pasija akkor jelenik meg.

Ő zavar igazán. A többiek, akik néha a szobánkban vannak észreveszik magukat, nincsenek állandóan itt. De ez a fiú szinte minden reggel és este megjelenik. A személyiség pedig számomra nagyon ellenszenves. Nem igazán tudunk 2 értelmes mondatot váltani egymással, úgymond nem vagyunk azonos hullámhosszon. Emellett a szobatársunkkal (a barátnőjével) is van, hogy rendkívül undorítóan beszél sokszor (ordibálva cseszegeti, hogy mit csinál a csaj). Plusz felém is van, hogy megjegyzéseket tesz (pl. hosszú nap után megkapni, hogy szarul is nézek ki)

Engem rendkívül feszélyez, hogy pizsiben kell járkálnom előtte, nem tudok kényelmesen elleni a saját térfelemen. Engem zavar, hogy smink nélkül, melltartó nélkül, laza ruhában vagyok egy nagyjából idegen előtt. Van, hogy úgy tanulnék, hogy az ágyamon hason elfeküdnék. Számomra ebben a "pózban" van egy kis intimség, így nem tudom úgy csinálni, hogy átjáróház a szobánk.

Számomra a saját ágyam kicsit szent, próbálom "sterilen" kezelni. Átgondolom, hogy milyen ruhában vagyok, így melyik részére ülhetek le, mit dobhatok rá. (Van rajta ágytakaró, de azt se akarom az utcai cuccommal összepiszkolni) Olyan még nem volt, hogy láttam volna, hogy az én ágyamon terül el. De a 3. szobatársunkról mikor tudta, hogy nem lesz még egy ideig simán arra az ágyra fészkelte be magát, a cuccait meg már simán ledobta az ágyára úgy is, hogy a csaj bent volt.

3. szobatársunkkal beszélgettem, őt is zavarja a csávó. Múltkor is kijött a zuhany alól és bent volt a srác a szobában, eléggé zavarta. De ő kifele jópofizik a sráccal, viszont belül sokszor jobban zavarja a dolog, mint engem. Szerintem az én arcomon legtöbbször kint van, hogy mit gondolok.

Amúgy a fiúnak a közelben van albérlete. A csaj nem akar annyit fizetni a lakhatásért, de attól még járhatnának oda is együtt lenni. Amikor erről volt szó, akkor úgy jelezgettem, hogy inkább lehetnének ott együtt.

Félek szóvá tenni ezt a csajnak. Lehet, hogy utána nem fog ide járni a csávó, de a csaj megharagszik rám. Vagy továbbra is ide fog járni, csak ellenséges lesz velem a fiú.


2021. szept. 27. 08:44
1 2 3 4
 1/32 Metionin ***** válasza:
99%
Pedig tegyétek szóvá a másik szobatársaddal. Az illetékes csajszi tojik a magánszférátokra, ami bunkóság. Ha megsértődik, akkor megsértődik, akkor is meg kell tanulnia az együttélés szabályait. Abba pedig beletartozik, hogy nem hédereltetjük a pasinkat 0-24 a másokkal közös szobánkban. Menjenek máshova.
2021. szept. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
98%
Hát pedig muszáj leszel szólni, magától ez nem fog megoldódni. Kérd meg a másik csajt, hogy álljon ki melletted, és ültessétek le egyszer, mikor nincs ott a pasi, hogy ez mennyire nem oké.
2021. szept. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
Én is voltam Kolis, és ott a nevelő tanároknak kellett szólni, nálatok nincs ilyen?
2021. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
63%
"Mit tudnék csinálni?" Szerinted? Megkéritek a csajt, hogy a magánéletét lakáson kívül bonyolítsa. Mást nem. Ha nem változik esetleg szóltok a főbérlőnek, mert gondolom albérletről van szó. Előtte persze figyelmeztessétek a csajt, hogy ez lesz.
2021. szept. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
98%
Ez mind szép és jó, de mit mond a házirend?
2021. szept. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Koliban vannak, nem olvassátok el rendesen amit írt? Ott nincs főbérlő, meg nevelő, egyetemről van szó basszus. Amúgy én szívbaj nélkül mondanám el mi a probléma, sértődjön meg.
2021. szept. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
96%
Nevtanár/szintfelelős szokott lenni egyetemi koliban is.
2021. szept. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
96%

A srác biztos azt gondolja, hogy ti nagyon élvezitek, ha felpucéran járkálhattok körülötte.

Vannak csajok, akik nem szívbajosak ilyenkor elég lealázó megjegyzéseket tenni.

Pasasként én is megkaptam, csak én úgymond a semmiért...

Na ilyenkor pl indokolt lenne.

Én ha tudnám, hogy a barátnőm koliszobájában egy idegen srác járkál, nagyon ideges lennék...nem kicsit.

2021. szept. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
97%
Muszáj lesz megbeszélned a szobatársaddal, ha pedig az sem segít, akkor megkeresed a kolivezetőt.
2021. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Túl laza a koli :/ Nem ellenőrzik ki jár ki-be (nincs semmi kapu vagy ilyesmi, nyitott ajtók vannak mindenki számára). Elvileg lenne valami szabály, hogy 20ig lehet fogadni embereket, azt is be kellene írni, de ezt senki sem nézi.

Nincs semmi szintfelelős, full szabadság van. Az igazgató is kb. majdnem csak papíron van.

2021. szept. 27. 09:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!