Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szobatársam állandóan...

A szobatársam állandóan beszél, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok antiszociális, és szeretek beszélgetni, ugyanakkor elég csendes típus vagyok. A szobatársam viszont állandóan beszél, általában csak magáról, vagy másokat kritizál, vagy siránkozik, és sokszor emiatt nem tudom csinálni a saját dolgomat sem. Van úgy, hogy már lefekszem aludni, és ő még két óra hosszáig nyomatja nekem, hiába mondom, hogy aludnék, hiába fordulok a fal felé, ha nem válaszolok, rákérdez, mi a bajom, és ha megmondom neki, hogy aludnék, ennyi a válasza: jó, de ezt még elmondom... Már próbáltam vele beszélni, de akkor meg arról beszél órák hosszat, hogy ő nem akar engem megbántani, stb. Sokszor már nem merek rá se nézni, nehogy elkezdjen beszélni, mert akkor tuti nem hagyja abba két óra hosszáig minimum. Nagyon fárasztó már, ráadásul nem tudom tőle csinálni a

dolgomat, és egyfolytában feszült vagyok emiatt. Szerintetek mit tegyek, hogy jobb belátásra bírjam?



2016. nov. 12. 23:07
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Az én szobatársammal meg a köszönésen kívül szinte semmiről sem beszélünk.

Szerintem mond meg neki határozottan, de ne bántóan. Ha nem változik meg, akkor kérj szobacserét, mond el hogy nem jössz ki a szobatársaddal.

2016. nov. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen szobatársam, aki egy kicsit meg is sértődött, amikor közöltem vele, hogy én is szeretek beszélgetni, de csak 5 perceket. Nekem nincs időm órákig fosni a szót. És elmondtam neki, hogy ez a hagyományos kétemberes beszélgetés vele nem megy, mert ő csak beszélni szeret, hallgatni nem, és állandóan nagyon kimerít a másfél órás nagymonológjait végighallgatni. Ha ilyet szeretnék, inkább színházba megyek!

Egy párnapos sértődött pauza után kezdte volna újra, de én határozottan mindig leállítottam:

- Jajj ne, most nem, most nagyon sok dolgom van. Ne, ne mond tovább mert már ideges vagyok a kiesett 10 perc miatt is! Hagyjuk most abba a beszélgetést, oké?!?

2016. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
33%
Én tudok még rosszabbat: amikor meg se szólal a szobatárs.
2016. dec. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!