Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak, ha huszonévesen...

Mit csináljak, ha huszonévesen az egész falunak a közügye vagyok? Meg egyszerűen már direkt halálra csesztetnek?

Figyelt kérdés

Nem lehet sem nekem, sem a családomnak egyáltalán emberek közé, vagy boltba menni, hogy nem az az első kérdés, hogy hol vagyok, mikor végzek egyetemen, melyik vizsgám van meg, hol dolgozom, miért ott, mennyit keresek, hogy járok be, hova megyek, miért merészelek egyáltalán gyógyszertárba menni, mert délelőtt van, mikor melyik buszra szállok stb. Annak idején pár éve mikor egy srác zaklatott, egy évig nem mentem a közelükbe, mert a családja, bandája tönkretett, hazudozott, szarrá pletykált...



Azt meg basszus, hogy a tesóm elmegy fodrászhoz aztán 15 percig gátlástalanul faggatja rólam, kicsit sok... "pontosan mikor is végez? melyik hónap" Mi a fasz közöd?


Meg egyszerűen sehova sem lehet menni... Nekem eszembe sem jutna elé állni egy embernek, na hol vagy, mikor végzel, meg lett a matek vizsgád, hol dolgozol, miért itt, miért ott, mennyit keresel... Szerintem egyébként direkt csinálják...


Meg mint ha az összesnek diplomája lenne, vagy joga lenne ezt csinálni...


És 90 %-ban nem jószándékból, vagy mert beszélgetni akar, mert a a beszélgetés teljesen más, mint mikor 2 éve nem találkoztál valakivel és megkérdezi, hogy vagy... A legjobb, hogy


Ahogy arról sincs fogalmuk, milyen egészségügyi (bár az is közügy), zaklatási stb. problémáim vannak, min kellett átmennem hogy ha nem kezelne a falu tulajdonának, "meg kinek mit mondunk" már rég elhúztam volna vagy Pestre, vagy külföldre... Meg miért a falu dönti el, hogy én mondjuk hol dolgozom, hova megyek, mikor vizsgázom.... Aztán az okostojások közül egyetemet egy sem látott belülről, de okosan meg tudta mondani, hogy biztos kirúgtak, mert egész januárban itthon látott (vizsgaidőszak)...


Meg könyörgöm... Mindig azon izélek, hogy mennyivel jobb annak, akinek városban lakik és nem a falu szerint, falunak kell elszámolnia az életét... A másik: "látott a férjem pénteken 11-kor xy városban, mit csináltál ott, már mondtam anyádnak". Ez rengetegszer előfordul, most azt hiszik kibasznk velem ezzel? Meg ha követnek, lejelentenek ne tudná anyám?


2021. szept. 28. 17:13
 1/9 A kérdező kommentje:

De egyébként anyámék a legnagyobb hibások, mert kiskorom óta az az életünk, hogy "mit mond a falu, mit mondanak" és ezért elmennek bármeddig, mert mit mondunk ennek, vagy annak... Mondtam, mondja azt, hogy végzett, aztán pont. "mikor, mi volt a szakdolgozata, mikor írta, hova jelentkezett, hova adta be" Mondtam nekik, hogy nem kell mindenről beszámolgatni... A szakdolgozattal is basztattak 2 évre előre, mert xy fiának a BME-n már előtte éven be kellett adnia, biztos megbuktam...


A másik, hogy a falunak fogalma sincs az életemről, meg hogy min mente keresztül...

2021. szept. 28. 17:16
 2/9 A kérdező kommentje:
Arról nem beszélve, hogy ha mondjuk valakinek nem tetszik a szak, vagy nem megy, esetleg rájött, hogy mást akar, mert azt sem tudta, mi ez, mszar... Akkor az mit érez? Kikészítik?
2021. szept. 28. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

Hát nem tudom. Én is falun nőttem fel, de nem emlékszem ilyen jellegű dolgokra. Mostanában meg inkább azt érzem otthon, hogy pont lexarja mindenki, mi van a masikkal.


Nem lehet, hogy csak te vagy túlérzékeny erre a témára?

2021. szept. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem, nagyon durva, én leszarom személy szerint, meg nem érdekel a pletyka, de egyszerűen évek óta ez megy, nagyon durván, a házból nem lehet kilépni... Aztán nem jó szándékkal megy, mert olyan is volt, hogy jaj kiskorod óta nem láttalak, merre vagy, ilyesmi, az rendes volt... De amikor már az összes családtagomat letámadják, amint kilép a házból... Meg a másik, amikor sztorit egyeztetnek, kinek mit mondtam...
2021. szept. 28. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
A falu általában ilyen. Nem kell velük foglalkozni különösebben.
2021. szept. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hallottam már toxikus közösségekről,de ez azért durva.

Amint tudsz költözz el, és ha befutsz írj nekik egy levelet, hogy nagyon jó minden, ti meg szonorodjatok meg a nyomorotokban.

2021. szept. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ahhoz is engedély kellene, meg mit mondunk ennek, mit mondunk annak... Leléptem volna régen, de mit mondok a szomszéd Katinak stb.


Az a durva, hogy a tesómmal nem is művelik, csak velem, vagy nem ilyen durván... Egyszerűen tönkretesznek, amióta egyetemre járok, halálra csesztetnek, szekálnak... Előtte is ment, de azóta... Bármelyiknek joga lenne... Aztán nem ios családtagok, akiknek esetleg köze lenne hozzá!

2021. szept. 28. 17:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell senkinek semmit mindani, ahhoz hogy lelépj aztán vissza se fordulj.


Egyébként irigyek, hogy te kiemelkedtél, ők meg nem.

2021. szept. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Állj a sarkadra,ne hagyd hogy baszogassanak.Ne beszélj olyanokkal akikkel nem akarsz,ilyen egyszerű.Sokan úgy csinálnak mintha muszály lenne jópofizni közben pedig nagyon nem az!

Idegesít hogy egyfolytában zaklatnak,miközben te nem szeretnél foglalkozni velük?Ha nem értenek elsőre a szép szóból küldd el a bús büdös halál f*szába a némbereket de úgy hogy többet rád se akarjanak nézni!Ne hagyd hogy tönkretegyenek,állj ki azért amit szeretnél.

Ezek tipikus szaréletű unatkozó falusiak,nincs mit csinálniuk és ezzel szórakoztatják magukat.Ne add meg a lehetőséget hogy ezt tehessék,ne vegyél tudomást róluk.

2021. okt. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!