Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudok tenni, ha (egy...

Mit tudok tenni, ha (egy társasházban élek) állandóan agresszív kiabálást hallok?

Figyelt kérdés

Nem tudom beazonosítani, hogy merről jöhet a férfi hangja (idézem pl.: K.va any.d), de nagyon agresszív és nagyobb zajok is kísérik. (Pl. Ütések)

Na most lehet, hogy videojátékozik és így vezeti le a feszültséget, de mi van ha gyerekeket/nőt bánt?


Én egy fiatal nő vagyok, és már nem tudom bemagyaràzni a lelkiismeretemnek, hogy 'oh, csak játszik és vesztett egy kört' mert már egyre és egyre gyakoribb.

Mit tudnék tenni? Kihez tudnék egyáltalán fordulni, egy ilyen szöveggel:

'Azt se tudom, hogy mi történik, csak nagyon gyanús, hogy fültanúja vagyok egy családi bántalmazásnak.'


És pontosan nem is tudom, hogy történhet ilyen, egy végtelenül jó családban nőttem fel, életemben nem tapasztaltam még ilyet.

Elvileg egy elég jól szituált helyen lakok, egy pár éve épült társasházban, nem gondoltam volna, hogy ilyen előfordulhat itt, de ugye a látszat mindig csalhat.



2021. okt. 15. 12:35
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Kb annyit tudsz csinálni, hogy végigmész a lépcsőházban hogy egyáltalán honnan jöhet a hang. Ha azt nem tudod nem sokat tehetsz, max annyit hogy felveszed telefonnal, ha behallatszik, hogy legyen nyoma, ha később mégis kiderül ki az, vagy esetleg tényeg bántalmazás és rendőrségi ügy lenne belőle.
2021. okt. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Az én lakásomból a következőket hallhattad volna:

Keserves női hang: Hagy már békén! Miért akarsz megölni? Ne bánts mááár! -vagy- Ha bántod a gyerekemet esküszöm kinyírlak!


Máskor gyerek hang a fürdőből: Ez meleg, ez meleg! Válaszul öblös férfi hang: A K..anyádat, megöllek te te rohadt köcsög!


A háttér: A női hang én voltam. Nem egyszer. Volt egy pszichopata macskánk, akit nagyon szerettem, de napjában többször bekattant és zavaros tekintettel támadott. Nem játékból. Idegből. Volt, hogy beszorított a fürdőszobába.


Gyerek: Érzékeny a hőre, a 37 fokos zuhanyt forrónak hiszi.


Férfi: Mikor a kicsit zuhanyoztatta (ez meleg, ez meleg!), a macska csatlakozni akart. Megrántotta a zuhanyfüggönyt, ami a férjem fejére esett karnisostól :)


Nem minden az, aminek tűnik :D

2021. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha azt sem tudod, honnan jön, akkor nem tudsz tenni semmit. Ha legalább beszélő viszonyban vagy néhány szomszéddal, akkor esetleg szóba hozhatod, hátha ő tud konkrétabbat. De azzal betelefonálni a rendőrségre, hogy "Jó estét, egy 50 lakásos társasházból telefonálok, ahol valaki k.anyázik", be kell látnod, nem életszerű.
2021. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok.

Igen, ilyen nálunk is volt, amit a 3-mas írt. A kislányom az a típus, aki reggel mindig morcos, hisztis stb. Egyszer indulás előtt öltöztettem, húztam fel rá a nadrágját, és a behajlított ujjaimat közben végighúztam a combján. Erre elkezdett teli torokból üvölteni, hogy "Miért ütsz engem ököllel???" Imádtam volna, ha valamelyik szomszéd ezután még ránk is hívja a rendőrséget.

2021. okt. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2es ezen meghaltam.XD
2021. okt. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#2-es válasz a nap válasza 🤣 Jó lett volna, ha a szomszéd kihívja a rendőrt és amikor kijönnek, akkor eléadod a stand upot, akkorát röhögtek volna 🤣 vagy letartóztatják a cicát 🤣
2021. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért az józan paraszti ész, hogy hacsak nem némát bántalmaznak, akkor két hangot kellene hallanod. Akit ütnek, az legalább sikoltozik, kiabál. De az ilyesminek előzménye is szokott lenni, azaz már előtte lehetne valami veszekedés, vagy ilyesmi.
2021. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"de mi van ha gyerekeket/nőt bánt?"

És mi van, ha egy férfit?


"És pontosan nem is tudom, hogy történhet ilyen, egy végtelenül jó családban nőttem fel"

Jó neked, de ez a környezetben van, ahol már akkor is lehetett volna.


A tanácsom, hogy figyelj meg, beszélj szomszédokkal, és írd majd meg, hogy mi változott!

2021. okt. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!