Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire lennétek elégedettek...

Mennyire lennétek elégedettek (és miért,) egy ilyen lakótárssal,ha veletek lakna?(tulajdonságai lent kifejtve)

Figyelt kérdés

-Nem hallgatja hangosan a zenét, sőt azt is lehet hinni, nem hallgat semmit se

-Nem hoz a szobájába partnert egyéjszakás kalandként

-Senki se jön hozzá, aki az ismerőse (ha esetleg találkozik valakivel, városban találkozik az illetővel)

-Nem rendel az albérletbe semmit se

-Nem telefonálgat még normál hangerővel se, nemhogy hangosan (nagyon ritkán telefonál,akkor se üvöltözve)

-Maga után elmosogat (tányért, főzőedényt, mindent)

-Nem eszik bele a vele együtt lakó kajájába, akkor se, ha a kedvenc ételét csinálta pont meg

-Nem használja a másik tusfürdőjét, habfürdőjét, hajsamponát

-Csak akkor nyúl a másik cuccához,ha az szükséges (mondjuk mikró előtt van a a másik személy pohara és neki kellene a mikró. De ha éppen ruhát mosna,és a másik lakótárs ruhái vannak a ruhaszárítón, akkor még ahhoz se szívesen nyúl.)

-Nem dohányzik

-Wc-n nem úgy végzi a dolgát, hogy az utánajövő elhányja magát

-Nem pakolja más helyére a hűtőben a saját cuccát

-Nem üvöltözik, kb. csendben elvan

-Ha zavarja valami a másikkal kapcsolatban, nagy-nagy ritkán jelzi a vele együtt élő személynek, inkább tűr csendben,és úgy gondolja, ő saját maga a hibás és magában kell keresni a hibát.


Nem főnyeremény ez a lakótárs, mert:

-Ha szabadnapos, akkor nem takarít minden egyes nap (porszívózás, felmosás a közös helyeken)

-Szeret este 10 után fentlenni, nem pedig mondjuk hajnal 4kor még szabadnapon is felkelni

-Neki a "rend" nem az ürességet jelenti. Pl. szereti az ajtaja előtt hagyni a cipőjét, nem pedig minden esetben cipősszekrénybe tenni,minden egyes levétel után

-Az edényszárítóban levő elmosogatott villákat, edényeket, egyéb dolgokat nem rakja el egyből a helyükre, hanem hagyja száradni

-Ha éjszakára van beosztva, akkor éjszakai műszak után ő aludni megy,tehát nappal alszik, nem pedig fent kínlasztja magát, mondván "éjszaka lehet csak aludni!"

-16 fok neki már hideg és fázik hiába öltözik fel (jó, kabátba nem öltözik fel azért)

-Nem az a nagy takarítós fajta, de azért próbál nem mocskot hagyni maga után. Vagy ha esetleg koszos lett az asztal miatta, azt azért letörli.


2021. okt. 23. 18:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én örömmel elfogadnám ennyi alapján. De azért biztos vannak hibái is. Tudomisén, nem szokott gyakran büdös ételeket enni? Nem horkol úgy, hogy rezegjen tőle az ablaküveg? Nem 300 kiló, hogy a legkisebb mozdulattól is hangosan lihegjen? :)
2021. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Örömmel elfogadnám.

Szerintem fiatalok közt az egyik legfőbb probléma az szokott lenni, hogy az egyik korán fekszik, míg a másik hajnalig fentvan, játszik, billentyűzetet csapkodja, képernyő világít & ordít a mikrofonba stb...

Maximálisan alkalmazkodó a leírt lakótárs és az, hogy nem takarít minden nap, teljesen természetes és nem is kell.

2021. okt. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem túl problémás.

Nem laknék olyannal eleve, aki nappal alszik, mivel én nem fogok lábujjhegyen járni.

2021. okt. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A leírás alapján ez egy főnyeremény lakótárs.

Sajnos 90%-ban koszosak, igénytelenek, éjjel űber lármásak, haverokat visznek fel, stb... Na ezért megyek majd saját albiba.

2021. okt. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Abszolut rendkívül alkalmazkodó lakótárs és mivel én is el tudok lenni csendesen, ezért nappal se zavarnám alvás közben.
2021. okt. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#3: nem zavarja, ha megy a mosógép, vagy ha nyílik a főajtó vagy az ember mosogat, fürdik, főz. Lábujjhegy se kell.


Mindenkinek ment a zöld.

2021. okt. 23. 19:49
 7/13 Metionin ***** válasza:
100%
Simán laknék vele. A felsorolt dolgok nagy része pl. hogy nem eszi el más kajáját vagy hogy lehúzza a budit maga után, eléggé alap dolgok. Több dolog nem izgat pl. ha oda rendel dolgokat vagy ha telefonál vagy ha épp jön hozzá néha valaki. Az még nem jelenti azt, hogy naponta felhurcolja a haverokat. Az éjszakás műszak szívás, én is csináltam, kifejezetten ügyelnék, hogy ne hangoskodjak olyankor, amikor nappal aludna. Takarítani se kell minden egyes nap az egész lakásban, azt egyedül se csinálom naponta. Az meg mégis kit izgat ha fázik? A saját szobájában feltekeri a fűtést meg felöltözik azt cső.
2021. okt. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes lehet de azért élőben dől el igyis ugyis.
2021. okt. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#7: igazából de, kéne. A kérdésben szereplő lakótárs lakótársa azt a nézetet vallja, hogy minden egyes nap takarítani kellene az egész lakást.
2021. okt. 23. 21:07
 10/13 Metionin ***** válasza:
100%
9. Szerintem ez baromság, ha az ember nem járkál bent cipővel meg nincs állat vagy gyerek, ami retket csinál, akkor nem kell naponta takarítani. Nálunk csak a mosogatás mindennapos, mégsem disznóólban élünk, minden héten takarítunk de nem naponta. Rá se érnénk :D sőt, anyám elég tisztaságmániás de ő sem suvickolja ki a teljes házat naponta.
2021. okt. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!