Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit jelent az, hogy külföldön...

Mit jelent az, hogy külföldön nincs akkora stressz és nyugodtabbak az emberek?

Figyelt kérdés

Elég sűrűn hallottam már mindkét kifejezést, de ez mégis mit jelent? Hogy viselkednek az ottaniak és miért ennyire mások? Hogy kell ezt elképzelni? Megalszik a tej a szájukban? Halvérűek? Be vannak szívva?

Tényleg nem tudom elképzelni.



2018. máj. 7. 05:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Hogy nem kell a megélhetésük miatt aggodniuk.


Èn Németországban élek,és itt habár nincsen kolbászból a kerítés, de az emberek nem éheznek, és nem fáznak.

Pl míg magyarország eggyes részein még mindig elég sok ember éhezik, télen fázik. Rengeteg ovoda ad ingyen étkezést gyerekeknek, hogy legalább napi szinten egyenek meleget. Addig németországban a szegénységben élö gyerekek nem éheznek, a szegénységet az jelzi, hogy nem tudnak moziba elmenni, hogy nem járnak a szülökkel fizetös kikapcsolódásra...


A környezetemben élö átlag családok általában egy fizetésböl kényelmesen megélnek, a nö általában azért dolgozik részmunkaidöben, hogy ne unatkozzon, és az ö keresete jó arra ha valami extra dolgot akar a család megvenni. De a megélhetés azt jelenti, hogy a lakhatás kifizetése után marad elég pénz étkezésre, ruházkodásra, és szorakozásra, és minimum egyszeri nagy nyaralásra...

Mivel nagy szociális háló van, egy egy munkanélküli sokáig kap támogatást az államtól. Habár az egészségügyi kezelésekért sokat kell várni, de nagyon magas színvonalú az ellátás, és pl mikor nekem erös hátfájásom volt és elküldtek 2 hónapos rehabilitációra, ott napi 2 óra tórna mellett még volt 2 óra lelki-mozgási-étkezési tanácsadás is és a végén egy ebédet kaptunk, és ezt az egészet egy sima egészségügyi biztosítás állta....

2018. máj. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Dolgoztam egy német kissebb varosban, senki nem siet mindenki tojik rá a munkára nem fogja kihajtani magat. Városban is érezhetően nyugodt volt a légkör, se cigány, se bevándorló, vagy 2 néger volt. Pld a biciklidet nem láncolod le tuti, hogy a bevásárlás után ugyanott találod ahol hagytad. Az emberek előzékenyek. Nyugodtak. Nem veszekednek. Nem irigykednek mivel elég jol keresnek, hogy barmit megengedjenek maguknak.
2018. máj. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

A másodikhoz csatlakozok....sokszor elhangzik errefelé is "nem kolbászból van ott sem a kerités" stb stb.


Viszont ami tény az tény, itt 100-150 ezer forintért olyan teljesitményt várnak el munkástól (nem mindenhol, de legtöbb helyen) ami irreális.

Most jön az, hogy DE SOKAT KELL DOLGOZNI MINDENHOL...de ez is részben igaz.



Itt annyi gondja van szerintem ebben az országban az embernek, hogy nem csoda hogy minden bajja van.


Ráadásul van egy néma gyilkos ami minden emberben ott van, de a magyarban különösen amiről nem tehet az pedig az irigység.


Ritka szar egy nemzet ez, és ezt bárhol alátámsztják.


Nem csak az emberekkel van baj itt...de velük is nagyon-nagyon sok.

2018. máj. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

De ez nekem annyira furcsa. Én Magyarországon is rengeteg olyan embert ismerek, akik nem éppen szegények és mégis teljesen bunkók és ott kötnek bele más emberekbe, ahol csak tudnak, mert szórakoztatja őket.

Szóval nem hiszem, hogy ennek a szegénységhez/gazdasághoz lenne köze.

De mégis tetszik a dolog, én is szeretnék olyan környezetben élni, ahol jófej emberek vannak.

2018. máj. 7. 06:37
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Elsö válaszoló vagyok.


Németországban az átlag ember egy kicsit sem bunkó. Hihetetlenül elfogadóak, és segítökésszek. Ennek oka a második világháború. Eleve az átlag német nem volt náci és ök is rettegtek a náciktól, így megpróbáltak semmibe de semmibe sem bele kerülni, bele mélyedni. Majd a világháború után az iskolákban is eröteljesen az átnevelési program ment, aminek a lényege az elfogadás volt. Ezzel viszont eléggé a ló túlsó felére estek. A közvetlen környezetem szinte soha senkit nem beszél ki, és igazából senki nem ítél el senkit, de ezzel nem is foglakozik senkivel sem... ìgy egy idegennek nehezebb beilleszkedni.

2018. máj. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Azt, hogy vannak nekik saját maguknak is problémájuk, de meg tudják/akarják oldani, és így nem a másik b×gatása a céljuk. Van háttértámogatásuk, jó közösségi-, szociális háló, így fölös egymást csesztetniük.
2018. máj. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Azert nem tudod elkepzelni, mert nem ilyen helyen elsz. Svajcbol egyetertek az elozoekkel, van egyfajta letbiztonsag erzet, nem kell allandoan rettegni a hnaptol.
2018. máj. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

Én a kis zizi olaszokról tudok nyilatkozni.

Pörögnek, zajosak, dél tiszta káosz, de mégis sokkal nyugisabb számomra, mint Mo.

Aztán ott vannak a spanyolok... na ott megáll az idő.

Itthon a létbizonytalanság, a túlhajszoltság, a savanyú, negatív, emberek, az egész társadalmat átható depresszív légkör rendkívül nyomasztó.

2018. máj. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
12%

Érdekes, hogy csak csupa jókat hallani, és megint előkerült a magyar nép leírása.


Alapból azt nem tudom elhinni, hogy ezek az emberek, miért gondolkoznak olyan naívan, hogy a németekben, svájciakban, stb. nincsen irigység. Hisz a legtöbb emberben bizony ez megtalálható, és igen még a németek is lehetnek azok, hisz ők is emberek. Ezt saját bőrömön tapasztaltam meg. Az már más kérdés, hogy valószínűleg ők ezt másképp kezelik.


Véleményem szerint a kulcsa az, hogy a legtöbb, átlag német jó neveltetést kapott és tudja kontrollálni ezt és még nagyon sok mindent.


Én szeretem a németet, de azért ne legyünk már elfogultak. Vagy, akik ilyen erős kontrasztot állítanak, azok nem tudom, miken menntek itthon keresztül, de az nagyon durva lehetett.


A megélhetés és munkahelyi viszonyt nem vitatom.


Egy viszonylag átlagos környéken, nagy városban a lakók (általában törököknek) köszönhetően még este 10 órakkor is veszekedés folyhat az emeleten, amikor már az ember rég aludni szeretne. Egy jobb, város széli, csendesebb környéken, főként németek és jobb módú emberek által lakott 3 szintes házban pedig elindulhat ellened a furkálódás, ha éppen az egyik házaspár gyerekei oda szeretnének költözni. (Mindkettőt volt lehetőségem megtapasztalni) Miről beszélünk? Mindenhol meg van a probléma, hiszti. A németek is emberek, ahogy a magyarok.


Az akcentusom erőssége (1-10 skálán) a vélemények szerint hiába csak 3-as szintű, de kaptam elég lenéző pillantot, amiért nem Hochdeutsch-t beszélek. Nem mindenki megértő és elfogadó. Nem is kell, de nem kell mindig azt hangoztattni, hogy összegségében mennyivel faszábbak az emberek.


Egyébként müncheni ismerőseim mondták, hogy Budapesten sokkal figyelmesebbek az emberek. Münchenben eltapossák egymást, nem figyelmesek, rohannak, bunkók. A közlekedéssel és a szemét mennyiségével sem volt gondjuk.

Tessék csak olvasni egy könyvet, egy átlagos villamosvezető napjáról szól Münchenben. Ő szépen leírja a forgalmat és az embereket. Dettó ugyanaz, mint itthon, vagy bárhol a világon. Idióta emberek mindenhol vannak, mikor fogják fel ezt az emberek?


Fel kell ébredni, szerintem. Mindenhol meg lehet tapasztalni a poklot, de akár a mennyországot is.


A kisebb városokban viszont valóban jobb lehet a helyzet. Arról sajnos nem tudok nyilatkozni.

2018. máj. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Valahogy elég rosszul láthatod a dolgokat .

Ha valaki nyugodt, kiegyensúlyozott az miért lenne beszivva.

Furcsa, de szerinted akkor vagy tiszta idegbeteg , bolond valaki vagy be van nyomva???

2018. máj. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!