Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek, ha ellenségesek...

Mit tegyek, ha ellenségesek velem a lakótársaim?

Figyelt kérdés

3-an mar itt laktak, es 4.szemelykent koltoztem be ide.

Eleve hazugsaggal indult a dolog,mert nekem az lett mondva,hogy 2-en laknak itt,kozben meg 3-an. Igazabol ezen tullendultem,de nem orulok neki nyilvan.


Rengeteg cuccuk van, es egyszeruen nem ertem,hogy miert kell 1/4 helyert ennyit szenvedni, hogy az en helyemre ne pakoljanak oda.

Keptelenek arra,hogy egy kozos beszelgetest megejtsunk, hiaba mondtam,hogy egyutt lenne jo beszelni,amikor mindenki ott van.


A konyhaban allandoan all a mosatlan,nem lehet egy pohar vizet sem engedni,mivel bennehagyjak a mosatlant.

A szarito resz is allandoan tele, tehat hely nekem nincs is.


Egy kis polc is ,ahol van cuccom es rakok oda dolgokat,kozeraknak oda mas dolgokat,es keveredik is.


Mit lehet ezzel kezdeni?

A tulaj azt feltetelezi,hogy eleg intelligensek ahhoz,hogy ilyesmi problema legyen, igy nem hiszem,hogy hozza fordulhatnek. Nekem lenne kinos, viszont ha mar nem lesz mas megoldas,fogok majd.


Ma peldaul meglattam a ec ben hogy ki van irva,hogy legfrissito es wc kefe hasznalata kotelezo. Hetekig nem voltam itt, mist erkeztem vissza. Es ma reggel ezt a kiirast lattam.

Nyilvan ok 3an joban vannak,es nekem szantak ezt az uzenetet, amit nem tudok hova tenni,mivel ilyesmire vegkepp odafigyelek.

Barmit is lattak, vagy barki is volt,ezzel ramfogjak, hogy en hagytam ugy a wc-t kellemetlenul.


Annyit tudni kell,hogy ugy volt majdnem,hogy itthagyom az alberletet a munka valtozasok miatt,viszont ho kozben tulajjal lebeszeltem,hogy megsem. Es ez nekik nem tetszett,mett ok mar ismerost kerestek ide stb. Holott nekem az lett mondva,hogy nem keresnek ide senkit. A tulaj is igy tudta.

Szoval most ok ilyen szanalmasak, mivel a konyhat tegnap mondtam,hogy allandoan foglalva van, es igy hasznalhatatlan szamomra a mosogato es szarito resz is. Gondolom emiatt irtak ki azt a wc s uzenetet


2021. okt. 29. 12:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Elkoltozni hirtelen nem tudok, majd majusban csak,amikor lejar a szerzodes.
2021. okt. 29. 12:52
 2/4 anonim ***** válasza:
99%
Májusig kibírod. A mosatlant a mosogatóból tedd a konyhaasztal közepére, amikor használod a mosogatót és hagyd is ott. Legyen saját bögréd, stb, a többiekét rámold félre. A polcodra egy nagyobb, zárható dobozban tárold a cuccaidat. Amit odapakolnak, rakd le a földre. Mindig, következetesen. A WC-s dologgal ne törődj, te tisztán hagyod, irogáljanak, amit akarnak.
2021. okt. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
97%

Idegennel az együttélés mindig lutri.

Te most rossz társaságot fogtál ki.


Nem tudom, mik a lehetőségei egy albérlőnek, de hasonló esetben én mindenképp valami próbaidőt akarnék kikötni a tulajjal. Mert azt föl lehet mérni, milyen állapotú a lakás, mennyi helyed lesz ott, milyen messze van onnan bolt, buszmegálló, iskolád/munkahelyed, de azt, hogy hogyan fogsz kijönni az ott lakókkal azt nem. És ha ott van 3 összeszokott ember, akkor értelemszerűen nem te fogod pokollá tenni az ő életüket, hanem szoros együttműködésben ők a tiédet.


Most annyi lehetőséged van, hogy fölkészülsz arra, hogy májusig folyamatos konfliktus és alátevés lesz az életed. Erősítsd meg magad, hogy idegileg kibírd ezt a 7 hónapot. Mondjuk én azt a WC-s üzenőpapírt összegyűrve kidobtam volna az előszoba padlójára. Eleve, ha bárkinek gondja van velem, akkor beszélje meg. Nem egy százfős kollégium folyosói WC-jéről van szó, hanem egy olyanról, amit össz-vissz 4 ember használ.

És nem kell mindent lenyelni. Nyugodtan bele lehet állni a konfliktusokba, lehet ordítani a többiekkel. Ennél szemetebbek már úgyse tudnak lenni veled, sőt, még az is lehet, hogy a folyamatos cirkuszok miatt visszább vesznek magukból.

2021. okt. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
97%

A dobozos ötlet jó. A polcodra vegyél egy akkora dobozt mint az egész polc és abba pakolj bele, az ért az elég egyértelmű, hogy oda ne pakoljanak. A mosogatásnál azt csinálnám, hogy a saját szennyest elmosom, el is törlöm egyből, ők meg kerülgessék egymás koszát.

Amúgy meg is válaszoltad a saját kérdésed, hiszen a ők 3an egy összeszokott társaság, míg te kívülálló vagy, ráadásul a negyedik havert is oda akarják hozni.

Szerintem inkább erről kéne beszélned közösen a tulajjal és a többiekkel, ha ők fixen hozzák a negyedik embert, akkor te május előtt elmehetsz, mert a tulaj szempontjából mindegy, hogy te fizetsz neki vagy a Józsi.

2021. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!