Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az ingatlanos nem akarja...

Az ingatlanos nem akarja kiadni, lehetséges az ilyen?

Figyelt kérdés

Kerestem albérletet pesten. Találtam is egy nagyon jót ami tetszik, ezért felhívtam az illetőt aki ingatlanos. Amikor mondtam, hogy érdekelne a lakás és megszeretném nézni, elkezdett panaszkodni, hogy az milyen messze van tőle, meghogy nem jár erre és majd visszahív valamikor. Csütörtökön arra jár és talán akkor. Nyilván nem hívott. Mástól is hallottam, hogy az ingatlanos annyira nem akart elmenni megmutatni a lakást, hogy inkább minden papírt postán küldött el aláírni. Ennyire jól megy nekik, hogy nem is foglalkoznak ilyen kis összegű dolgokkal? Az albi egy 100 as lett volna + rezsi.

Hihetetlen, hogy azért nem mentem még albiba, mert az ingatlanos lusta nekem kiadni. :)

Van sok másik albi is, csak ez azért számomra fura. Nektek van ezzel hasonló tapasztalatotok? Mit gondoltok erről?



2021. nov. 19. 04:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a értékü ingatlanokkal nem vergődnek annyirq ,a nagyból van a pénzük nekik.
2021. nov. 19. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
Lehetséges, több oka is lehet. Pl. az előítéletesség miatt cigányoknak nem szívesen adnak ki lakást, de ezt ugye nem mondhatják bele a telefonba.
2021. nov. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A 2-el egyetértek.

A bérbeadónak lehetnek olyan feltételei, amiket csak az ingatlanos ismer, viszont tényleg nem mondhatja ki és köntörfalaz.

2021. nov. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az is simán meglehet, amit #2 írt. Viszont az ingatlanosnak (szerencsés esetben) nem csak egy ingatlannak kell foglalkoznia, így az is benne lehet a pakliban, hogy már máshol volt jelenése, és nem akart késő este még az albival is foglalkozni.

Amúgy a papíros megoldás akkor is szokott játszani, amikor tudják, hogy gáz van az ingatlannal és/vagy nem éri meg felmenni oda, de a papírmunka ugye így is kötelező. Szóval nem feltétlenül lustaság van ilyenkor a háttérben.

2021. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kérdezte mit dolgozom és hát fizikai munka. A cigányos dolog érthető, de nem vagyok az. Ráadásul mindig korrekten fizetek és úriember vagyok. Csak fura hogy elvállal egy munkát amit nem akar elvégezni. :I

Szegény tulajnak meg gondolom kéne a pénz. Nekem meg lakás. Mindenki jól járna. De az ingatlanos megakadályozza.

2021. nov. 19. 11:20
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Neki ebből kB 10-15ezer a jutalék, lehet, hogy egyszerűen nem érte meg a távolság miatt.
2021. nov. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!