Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A Budapesti agglomerációban...

A Budapesti agglomerációban élők is vidékinek számítanak?

Figyelt kérdés
2021. nov. 20. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
Birka vagy? A vidéki számít vidékinek, a városi városinak, talán büdöspest különb az országnál?
2021. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem attól függ honnan nézed. Én érdi vagyok, konkrétan Budapest egy köpésre van, mégis mikor középsuliba Bp.-re jártam, ott vidéki voltam. Mikor lemegyek pl.: Szekszárdra azoknak pesti vagyok... Nézőpont kérdése.
2021. nov. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%
Minden vidéknek számít ami a körúton kívül van :)
2021. nov. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagy paraszt, csak messze laksz a várostól. ;)


Egyébként Pestről nézve minden vidék. Ebben nincsen semmi pejoratív felhang, csak sokan magukra veszik, tök érthetetlen módon. A vidéki nem egyenlő a falusival vagy az elmaradottal. A vidéki annyit jelent, hogy nem fővárosi. Ennyi.

2021. nov. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%

2# - 4# leírta a jó választ!

Én csupán annyit tennék hozzá. Az sem mindegy, ki, milyen életmódot folytat. Aki nem mozdul ki, aki nem informált, aki elzárkózik a külvilágtól, az bárhol lakik, soha nem lesz városi ember. Lakhat akár a körúton is, ha egyszerű, mit a faék. De ugyanígy ellenkezőjére is van példa!

2021. nov. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vidéki az, aki nem veled egy városban lakik. ;)
2021. nov. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!