Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért nem költöznek haza...

Miért nem költöznek haza vidékre a fiatalok, ha Budapesten nem győzik fizetni az Albérletet?

Figyelt kérdés
Egyedül állónak abszolút nem éri meg BP-en lakni szerintem. Ha a cég nem fizeti a szállást.

2021. dec. 1. 06:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
27%
Annyira bírom amikor a sok városi tahó betonagyú úgy ugat a vidékről, mintha az egy élhetetlen Wasteland lenne...
2021. dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
85%
11-es, az a falu, ahol anyukám felnőtt, tényleg az. Tesómmal sok nyarat töltöttünk ott gyerekkorunkban, és csak egyre jobban néptelenedik el, mi csak "Dögöljmegpusztának" hívtuk egy idő után, ami sajnos elég találó elnevezés. Leginkább már csak öregek és a kisebbség vannak ott.
2021. dec. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
69%

11: én nem ezt írtam, de az tény és való, hogy a megyeszékhelyek egy részét kivéve kulturálisan nem túlzottan lehet tartalmas életet élni... ha vkinek elég az, hogy évente 1x megnéz egy vígjátékot, annak oké. De voltam pl. olyan megyeszékhelyen is, ami nekem már túl sivár volt. Nem azt mondom, hogy élhetetlen, de hogy nekem nem lenne elég inspiráló, az biztos.


És vannak olyan települések is, ahol tényleg nincs semmi, és ahhoz is autóba kell ülni és 20 percet vezetni, hogy az ember egy normális hipermarketet elérjen, nemhogy egy normális sportlétesítményt, színházat... ahonnan apukám jön, azon a településen a kultúra kimerül a falumúzeumban és a disznótoros fesztiválban (most nem azt a konkrét ételt írtam le, amiről a fesztivál szól, hogy ne legyen beazonosítható).

2021. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%
#11: az egyetemig vidéken éltem, nem városi betonagyú tahóként mondom az elképzeléseimet, hanem tapasztalatból. Az a kisváros, ahol felnőttem tényleg egy élhetetlen wasteland. Néha amikor hazalátogatok a szüleimhez, kb csak az hiányzik, hogy megszólaljon az a western-filmes szájharmonikás füttyögés, mert ördögszekér már átgurult párszor előttem az úton, szóval az összkép teljesen megvan. Szellemváros lett, elnéptelenedik, a fiatalok mind elköltöztek, akikkel én együtt felnőttem, SENKI nincs már ott. Budapest nem a Kánaán, de azért ennél nagyságrendekkel jobb.
2021. dec. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
66%
Mert vidéken nincs munka..
2021. dec. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%
Rokoncsaj kitanulta a szépségipart, fodrász, kozmetikus, körmös, meg szerzett egy masszőr végzettséget is. Volt hogy 2 képzést egyszerre csinált. Egy közepesebb faluban, ahol napi 2nél több busz jár nyitott egy szalont és megy neki. Persze egyikben sem perfekt, de a helyi igényeket ki tudja szolgálni, hajat vág, fest, beszárít, megtanulta a különlegesebb fonatokat, alap arckezeléseket csinál, körmözik. Van hogy úgy vállalja vendégeket, hogy míg az egyiknek a fején hat a festék csinál egy 30 perces masszázst egy másiknak. Pesze nem ebből fog a Bahamákra menni, de azt mondta, hogy tisztességesen megél és neki elég ennyi.
2021. dec. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
42%

Imádom ezt a szót. Olyan gusztustalanok vagytok,hogy még egy döglött egér is undorodik tőletek!


Mellesleg...

Munkáról magyarázók kezdőszett :

-Há mi az hogy nincs munka?

-Mindenhun annyi munka van,mint víz a Dunába!

-Csak 150-et fizetnek? Attó még dógozzá ott 20 évet oszt majd lesz az 200 is,mé akarsz te többet keresni?Hova akarsz te többet keresni?



Ugye vágjátok,hogy ha csak a pesti ember nem vidéki,akkor az ország 99,99%-a vidék?

Pesten megkeresi az ember a 10 milliót,csak 9 millió az albérlete havonta.

Oké! "Csöves tudatlan tanulatlan vidékiek" meg kevesebbet keresnek,de kevesebbe is kerül minden?

Hát nem.

Rohadtul nem kerül kevesebb pénzbe minden.

Sőt,rengeteg dolog olcsóbb Pesten.

Sok dolog van,ami általánosítást érdemel,és az az 1 ellenpélda nem fogja tisztára mosni a dolgot,de ezt nem lehet.

Ezt semmiképp sem lehet.

Főleg,hogy milyen gyorsan,meg hogyan változnak az árak...

2021. dec. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

17es ezt sajnos sosem fogják megérteni.


Pesten fizetek az albérletért rezsivel együtt 150 ezret, keresek 480az, marad tisztán 330 ezrem


vidéken fizetnék az albérletért rezsivel 80 ezret keresnék 150et, maradna 70 ezrem.


Valóban, jobban megérné vidékre költözni

2021. dec. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
29%

18.-as!

Én nem is várom el,sosem mondtam ezt!

Akárhova válaszolok normálisan,ugyanazokkal a reális alapelvek alapján anélkül,hogy a szépet csúfítanám,vagy a csúnyát szépíteném...

Nem is értem...

Én nem is értem...

Én a menekülésemet tervezem ebből az országból,az számomra nem haza,ahol kizsákmányolás megy.

A haza fontos,félreértés ne essék.

De ezek az emberek már nem azok az emberek.

Lehetnének egyenértékűek,ha ugyanúgy jól gondolkodnának.

Csak hát...

Az a haza,ahol a sok birka hagyja hogy minden xar megtörténjen,és még van képük utána másra köpködni...

Az a haza,ahol a legkevésbé érzi magát otthon az ember...

Ahogy kijutottam innen,az a pillanat...

Az az érzés ami elfog majd,mikor megérkezek...

Majd leírom,tuti hogy elnyerem az év legpontosabban/legerősebben érzelmet kifejezni képes Nobel díjat...

2021. dec. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!