Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek helyes, hogy este...

Szerintetek helyes, hogy este mostam a társasház mosodájában és a szomszéd menet közben kihúzta a biztosítékot mert őt zavarta?

Figyelt kérdés

A társasháznak ahol lakom van egy mosodája amit 3 család használ. Idáig nem voltak szabályok, mindenki akkor mosott amikor akart és szabad volt a gép. Betettem egy mosást vasárnap 21:30-kor ami 23 órakor járt volna le. Mikor mentem le láttam, hogy kihúzta az áramot (mivel a gépet menet közben nem lehet megállítani se kivenni a ruhákat a gépből). Hagyott egy üzenetet, hogy vasárnap este 20 óra után nincs mosás.

Ezzel semmi problémám, nem is fogok többet este mosni. Nem tudtam, hogy felhallatszik hozzá mert ez egy külön épületben van. 2 éve lakom itt és mindig késő este mostam. Miért nem szólt idáig?


A problémám az, hogy miért kellett kihúznia az áramból amikor már csak 12 perc volt hátra? 1. Tönkre megy a mosógép tőle. 2. A ruháim bent rohadnak a gépnek reggelig?

Ilyet csinálhat? Elég lett volna ha szól vagy ott hagyja az üzenetet.


2021. dec. 6. 00:38
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Eleve, ha nem volt eddig megszabva, hogy mikor lehet mosni, akkor ne nyúljon hozzá. Elvileg éjjel kettőkor is moshatnál.

Az egy másik dolog, hogy az se megoldás, ha valaki éjjel vagy túl későn mos és zavar másokat.

De!!!!

A megoldás (legalábbis kultúrlények körében) az, hogy egy társasházi közgyűlést kérünk összehívni, ahol javasoljuk ennek rendezését, és egyúttal javaslunk is egy időpontot.

Nem az, hogy kihúzzuk a konnektort.

Egyébként is, ha eddig még csak nem is szólt, fura, hogy rögtön ezt teszi.

Nem lehet, hogy egy új lakó költözött oda nemrég?


Én egyébként ezért utálok közösködni másokkal: legyen mindenből saját, aztán egyértelmű, hogy akinek nem tetszik, hozzám csönget be, hogy miért akkor mosok, amikor. És nem tud hasonló módon megszívatni.

2021. dec. 6. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Egy normális lakóközösségben tényleg nem illik már ilyenkor mosni, vagy ha nagyon muszáj, akkor illik megbeszélni a szomszédokkal, hogy nálad előfordul, hogy ilyenkor mosol. Neki pedig szólnia kellett volna, nem pedig kihúzni.

Persze ez gyakorlatban nálunk is úgy néz ki, hogy hajnali kettőkor is még a mosógép egyeseknél, rendszeresen, hiába szólunk nekik. Aki meg valami mással zavarja a körülötte lakókat, és lehetne szólni neki, annak sem szólnak, hanem inkább bosszút állnak pl. vasárnap hajnali fúrással, vagy ész nélkül ütik éjszaka a radiátort. Sajnos rengeteg idióta ember van, akik képtelenek az együttélésre.

2021. dec. 6. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
A társasházaknál szokott kitéve lenni házirend. Ha nincs és nem tudtál róla hogy 20 óra után nem lehet mosni, az nem a te hibád. A biztosítékot te nem tudod visszakapcsolni? A szomszédnak meg szólj, hogy nem ez az elintézési módja valaminek, van szája ezért szóljon ha valami zavarja, ne önbíráskodjon. Emlitsd meg neki, ha ezért kár keletkezik( mosógépben, ruhában) az neki kell kifizetni. Van olyan, hogy valaki egész nap dolgozik és nem tudja megoldani hogy napközben mosson. Akkor mégis hogy oldja meg? A legjobb lenne, ha beszereznél egy mosógépet a saját otthonodban ha lehetséges és nem közösködnél senkivel.
2021. dec. 6. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

22 44 k durranás el csak az agya, és nem zavarta a 12 perc? Van baja a fazonnak, attól függetlenül, hogylehet, nem kellett volna ilyen későn. Vagy elotte megbeszelni, mennyire hallják.

En tuti lennék olyan phasz , hogy akár nappal elzárom neki ugyanígy.

2021. dec. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Minden társasházban van egy ilyen gyökér. Ha bírod a konfliktust és tudod hogy ki volt, küldd el a k.rva anyjába. Nálunk az autóm akku töltőjét húzta ki egy ilyen, biztos zavarta hogy kb 10 forintot elhasználok a közös konnektorból, de benne nem volt annyi gerinc hogy inkább szóljon.
2021. dec. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
17%
Ha te betartod a szabályokat, az oké. Ha betartod, akkor gyökér az a szomszéd.
2021. dec. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
26%
Természetesen! Magától értetődő, hogy amikor ő mos, te is ezt fogod tenni!
2021. dec. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
17%

Sok helyen van települési zajrendelet, ami megszabja, hogy zajjal járó háztartási gépeket mely napokon mettől-meddig lehet üzemeltetni. Társasházakban van házirend is. Első körben ezeket érdemes elolvasnod, ha eddig nem tetted.


Nyilván nem helyes lekapcsolni valakinél az áramot, de bizonyos helyzetekben érthető (pl. ha már szóltam az illetőnek személyesen, mégsem történt semmi; vagy ha nem tudom, hogy ki az illetékes zajfelelős stb.). Te sem várhatod el másoktól, hogy vasárnap 23 órakor még ébren legyen egy egész ház, csak mert te épp mosol... Igen, a háztartási gépek hangosak. Ez neked újdonság?

2021. dec. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk még nem mert szólni a falszomszéd, mert este mosok hétvégén …. mondjuk, tudja, hogy utálja mindenki, mert éjjel buliznak sokszor, meg a neveletlen kölkük éjjel 2kor hangoskodik a lépcsőházban
2021. dec. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!