Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek a szomszéddal, ha...

Mit tegyek a szomszéddal, ha folyton kiengedi a kutyát?

Figyelt kérdés

Egy fiatal srác a szomszédom, és egy husky kutyája van. Kinti-benti. Hajnalban megyek dolgozni, és már többször előfordult, hogy a kutya kint kóborolt. A gazdája aludt. Állítása szerint nem bánt senkit, de hajnalban szeret kikéretőzni, a gazdája meg visszaalszik. Az első alkalomnál nem mertem kimenni a kapun, az akkori párom kísért ki az autóhoz addig ő lefoglalta a kutyát. De azóta szakítottunk, és a kutya továbbra is kijár. A héten egyik reggel akarok indulni ottholról, és megint kint volt a kutya, és amint meglátott rohant felém. Felhívtam a szomszéd srácot, a gazdáját, hogy fogja be a kutyáját, és még ő volt felháborodva, hogy minek zargatom föl hajnalban, nem kell félni a kutyától. Kérdeztem tőle, nem fél, hogy elüti egy autó? Azt mondta az úttestre nem megy ki, itt a házaknál meg lassan hajtanak és hajnalban nincs forgalom. Hát érdekes hozzáállás, mondhatom.... A lényeg, hogy a probléma nem oldódott meg, a kutya továbbra is kijár én meg nem merek kimenni a kapun ha ő kint van, hiába "barátságos". Mégis csak egy husky.... Azt mondta a gazdája egyszer menjek át és barátkozzak össze a kutyával, és meglátom hogy nem harap. De őszíntén megmondva, semmi kedvem átmenni. Mit tehetnék? Nem akarok a kutyának rosszat, de félek.

L/25



2021. dec. 9. 19:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

nah, nem vagyok egy kedvenctartó típus, de barátkozz vele össze.

fut. fusson.

felém is fut kutya, kicsi foxi idegesen, köszönök neki, akkor meg megáll.

a husky szerintem csak játszani akar, meg mozogni, azért megy feléd

2021. dec. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

Hát pedig a Husky nem egy vérengző fajta. Nekünk is van kutya a legalsó szomszédnal és néha kijon a kertbe és a lépcsőhazba. Tök félelmetes külseje van és egy öreg, nagytestű kutya. De a lakokat szereti, mi is szeretjük őt, én mindig megsimizem ha látom.


Viszont idegenekkel szemben elég agresszív, őket nagyon ugatja. De ezzel nincs baj.


Szerintem simizd meg nyugodtan, meg egy kis vidámságot is tud egy ilyen kutya csempészni az ember szívébe. Próbáld ki.

2021. dec. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

Fotózd le, írj panaszt a jegyzőnek. Nébih állatvédelmi emailre is írhatsz.

Hívd ki a gyepmestert esetleg.

Nekem mondjuk a nébih oldotta meg a gondot. Bejelentés után kijöttek, mindent - még a kutya helyét is ellenőrizték hol tartja a buz1 szomszéd.

Azóta nem járkál ki a kutya.

Tarts magadnál paprikasprayt. Ha közel megy, fújd le. Megtanulja majd hogy nem ugrál..

2021. dec. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%
Mindegy, csak a kutyát ne bántsd, ő nem tehet semmiről!
2021. dec. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%

Ha utána is panaszkodik, akkor feljelentheted.

Van rá törvény, hogy a kutyát kötelező területén belül tartani.

Ha kiszokik, az az o felosege, es kb 150 ezer ft a büntetés

2021. dec. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
91%

Meg akarmilyen baratsagosnam tunik a kutya, siman kart okozhatja.

Pl mesz buszra, de radugrik, saros lesz a ruhad. Majd lekesed a munkarol.

Megharapja a kiskutyadat, de emberekre nem tamad.

Stb

2021. dec. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Igaza van az 5nek.


Nem lehet póráz és gazda nelkül közterületen a kutya!

2021. dec. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

" "Szabálysértést követ el, aki a felügyelete alatt álló kutyát a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja; természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen – a vadászkutya és a triflakereső kutya kivételével – póráz nélkül elengedi, vagy kóborolni hagyja; a kutyáját szájkosár és póráz nélkül közforgalmú közlekedési eszközön szállítja; élelmiszer-elárusító üzletbe, közfürdő területére vagy játszótérre beengedi, beviszi. Utóbbi esetekben a vakvezető vagy mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételt képez.

A szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 193. §-ának (1) bekezdése pontosan meghatározza a gazda kötelességeit és felelősségét, valamint a „veszélyeztetés kutyával” tényállást. Mindennek célja a közterületek, nyilvános helyek biztonságának szavatolása, az emberek testi épségének megvédése.

A szabálysértés alanya az, aki a kutya felügyeletét ellátja, azaz nem feltétlenül a tulajdonos. Felelőssé tehető a kutya sétáltatására, ideiglenes tartására felkért ember is. Az is elköveti a szabálysértést, aki az állatot jogtalanul tartja magánál."

2021. dec. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Bocsi, a link lemaradt


[link]

2021. dec. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy, hogy az adott fajta vagy az adott kutya barátságos-e, meg ilyenek. Nem normális dolog, hogy rendszeresen felügyelet nélkül kijárkál az utcára. Irány a jegyző, rendőrség, nébih, sintér!
2021. dec. 10. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!