Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tanácsoltok egy örjöngő,...

Mit tanácsoltok egy örjöngő, üvöltöző szomszéddal szemben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kb. bő egy évvel ezelőtt feleségemmel vásároltunk egy panellakást, természetesen hitelre. A vásárlás előtt többször voltunk megtekinteni a lakást, az eladó a szokásoknak megfelelően összetartó, barátságos kis lakóközösségnek írta le a szomszédságot.Beköltözésünket követően 1-2 héten belül már megtapasztaltuk, hogy a felső szomszédunk irányából rendszeresen üvöltözés, veszekedés, dulakodás hallatszódik át a lehető legváltozatosabb időpontokban. Mi ketten lakunk a lakásban, feleségemmel 30-as éveink elején járunk, rendezett háttérrel, mindketten dolgozunk. Korábban is panelben laktunk még otthon illetve a saját előtt albérletben is. Tudjuk azt, hogy az embernek bizonyos természetes átszűrődő zajokat, hangokat tolerálni kell. Időnként egy-egy veszekedést is, mert még a legjobb családban is előfordul. Felettünk az a felállás, hogy 3-an laknak. Nyugdíjas házaspár akik kb. az első lakók, 40 éve költöztek be, itt élték és dolgozták le az életüket. Velük lakik a 40 év körüli fiúk aki rendszeresen iszik(talán drogozik is) hol dolgozik-hol nem, állandó párkapcsolata sincs véleményünk szerint és nyilván tele van frusztrációval. Se pénz, se nő, és egész életét anyuékkal élte le, nincs semmire kilátás. A veszekedések alkalmával üvöltözés, ajtócsapkodás, dulakodás és még egy riasztópisztoly is eldördült egyszer. Próbáltam beszélni az öregekkel (akik egyébként valamennyire normálisak), hogy miért nem jelentik ki? Miért tűrik? Miért várják meg amíg valami tragédia lesz belőle? Az anyának az volt a válasza, hogy többször is volt az önkormányzatnál és nem lehet kijelenteni... amit nem értek mert tudtommal nem tulajdonos, haszonélvezetről nem tudok. A felettük lakó szomszéd néni füldugót használ ilyenkor, megszokta ezt a megszokhatatlan állapotot. A többi szomszéddal még nem beszéltem. Próbáltam az "úriemberrel" is beszélni aminek kb. semmi értelme nem volt, sőt szőr mentén még meg is fenyegetett, hogy a börtönös múltja miatt sok cimborája van és ő korábban birkózott. Megjegyzem egy fejjel és 30 kg val kevesebb nálam (IQ-ra inkább nem térek ki). Feleségem állandóan csillapít azzal hogy neki nincs vesztenivalója, nekem meg feleségem, munkám, tervezett babánk és nem mellesleg X év lakáshitelünk van. Rendőrséget 1-2 alkalommal kihívtuk, de nem történt semmi érdemleges, az anyja is kihívta már többször mikor végleg nem bírtak vele. Szerintem pszichiátriai gondok is vannak nála. Nem tudom mennyire van értelme vele személyesen konfrontálódni, pillangót nem szeretnék se a hasamba, se a hátamba. Mit tanácsoltok? Jegyzőhöz vagy ügyvédhez forduljak birtokvédelmi eljárást indítva? Egyszerűen nem akarom így élni az életem és megőrjít a tehetetlenség, és ökölbe szorul a talpam is amikor arra gondolok, hogy újszülött gyermekünk éjszaka nem tud aludni majd ettől a debiltől. Köszönöm ha elolvastátok, még inkább ha tanácsoltok valamit.

2021. okt. 9. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Huh, ezt annyira sajnálom. Mi is így jártunk sok évvel ezelőtt. Anyunak sikerült egy gyönyörű kis lakást venni a közelünkben, és a felette lakó skizofrén pár évekig ellehetetlenitette a normális életet anyunak.


Néha elvitettem őket a rendőrségen keresztül a pszichiatriara, pár hétig, hónapig nyugi volt, majd kezdődött elölről minden. Sajnos a halálukig nem oldódott meg, azóta más, normális lakók élnek a lakásban.


Sajnos ötletem nincs, de kitartás.

2021. okt. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Addig kell hívni a rendőrséget, amíg nincs csend. Ha ez napjában 10x történik, akkor annyiszor.

A kiabálásra nem jönnek ki, de ha dulakodás van, arra kötelességük intézkedni. Ha 5 perc után újra akció van, akkor újra hívod őket.

A kényszerkijelentés akkor működik, ha nem lakik ott. Illetve ha így nyilatkoznak a szülők, de gondolom nem akarnak a hatóságnak hazudni.

[link]

Viszont távoltartási végzést lehet kérni ellene, és ha nem lakik ott, ki is lehet jelenteni:

[link]

2021. okt. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mellettünk egy drogos fiatal pár él, akik rendszeresen bedrogozva ordíbáltak, veszekedtek egymással. Soha semmi nem hatott rájuk. Ha átdörömböltünk, szó szerint neki estek a falnak, és mindent hozzávágtak ami a kezükbe került. Ha átmentünk akkor hiába könyörögtük, fenyegetőztünk semmit. Még nekik állt feljebb. Rendőrt hiába hívtunk. A válaszuk az volt, hogy ez nem rendőrségi ügy. Szokjam meg, vagy költözzek el. Volt, hogy elkaptam én a csajt amikor félig józan állapotban volt, és közöltem vele, hogy ha mégegyszer éjszaka a tombolásukra ébredek, átmegyek, addig verem a képét amíg mozog. Kapaszkodj meg. A rendőr kijött, és szóbeli figyelmeztetést kaptam mert fenyegetőztem. Csak lestem. Majd kaptam egy tanácsot. Ami bevált eddig.

Azt tanácsolták, hogyha újabb drogos állapotban tombolnak, hívjam a rendőröket, hogy úgy hallom a szomszédban családi erőszak van folyamatban, mert a nő az életéért könyörög, hallani, hogy a pasija veri, fenyegeti. Még 5 perc sem telt el, kijöttek. Persze ők meg drogos állapotban a rendőrökbe is belekötöttek. Vagy 5 alkalommal hívtam ki a rendőröket családi erőszak gyanúja miatt. A végén az önkormányzat kötelezte a csávót, hogy költözzön el. Rendőrök várták míg elköltözött. Sajnos 2 hónappal később a nő visszafogadta. De eddig minden nyugis. Visszafogták magukat. Többen mondták, hogy ha családon belüli erőszakról teszel jelentést akkor ki kell jönniük a rendőröknek. Minél többször jönnek ki a végén döntést hoznak.

2021. okt. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom segít-e, de mi a felső szomszédunkat ki tudtuk rakatni a lakásból. Alkoholista nő meg a férje. Minden napos ordibálás, verekedés miatt , minden nap hívtuk a rendőröket. Néha kijöttek, de legtöbbször nem. Mi máár túl voltunk a könyörgésen, fenyegetésen, ajtó berúgáson. Semmi sem hatott. Elmentünk az önkormányzathoz, ahol közölték, hogy kérhetünk kényszerkilakoltatást, de csak akkor ha van rögzített anyagunk a dolgaikról. Naplót vezettünk minden egyes balhéjükről. Felvettük a hangoskodásukat. Ömkormányzat háromszor figyelmeztette őket, végül kilakoltatta őket. Sajnos ez nekünk majdnem 5 évünkbe került. Nem tudom Magyaroszágon hogy megy, de Angliában az önkormányzat nem nagyon segítőkész, ezért tartott ilyen sokáig az egész.
2021. okt. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek nem rossz tanácsok, de ha nem önkormányzati a lakás, hanem saját tulajdonú, akkor is ez van?
2021. okt. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%
Te rúgod be wz ajtaját meg fenyegeted, és neked áll följebb?
2021. okt. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%
Esetleg hangszigetelésen elgondolkodhattok. Kihivtok egy szakembert, aki felméri a lehetőségeket, és elmondja milyen eredményre számíthattok. Ez persze drága és nem biztos hogy 100 %-os megoldást hoz, de a megörülésnél, késelésnél, verekedésnél mindenképp egyszerübb, biztonságosabb.
2021. okt. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A hangszigetelést ott kell felrakni, ahol a zaj keletkezik, a fal másik oldalán alig használ valamit, teljesen felesleges kiadás.
2021. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

6-nak.

Igen, nekem áll feljebb amikor minden nap hajnalban kelek, mert dolgoznom kell, és a szomszéd minden nap őrjöng. Csak közlöm: Falrúgdosás, dörömbölés náluk mindennapos volt. Drogos állapotukban annyiszor fenyegettek, hogy átvágjám a torkomat, hogy igenis nekem áll feljebb ha elfogy a türelmem, és hajnali 3 órakor rájuk rúgom az ajtót. Nehogy már azoknak álljon a világ akik nem dolgoznak, nem hasznosak a társadalomnak, akiknek a segélyét én , és azok fizetik akik becsülettel dolgoznak. Én személy szerint az összes drogostól, alkoholistától megvonnám a támogatásokat, és zavarnám el őket nyáron utca sepregetésre, vagy télen havat lapátolásra.

2021. okt. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, amit 3as mondott. Ahová még be lehet jelenteni, talán a családsegítő. De lehet, hogy olyasmi lesz, mint szegény Szilágyi Istvánnal, hogy a pasi megveri vagy esetleg meg is öli a szüleit. Mondjuk akkor nyugtotok lesz, mert megy a börtönbe. Szerintem a szülőknek kellene ecsetelni ezt a lehetőséget, hátha akkor feljelentik ők maguk ha bántalmazza őket.
2021. okt. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!