Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik a legolcsóbb egyetemváros?

Melyik a legolcsóbb egyetemváros?

Figyelt kérdés
2021. dec. 20. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Debrecen elég olcsó.
2021. dec. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

Attól is függ albi vagy koli, és mihez méred.


Ha falusi vagy, akkor minden vidéki nagyváros drágábbnak fog érződni, de Pesthez képest olcsóbb lesz.


De első sorban ne ez alapján válassz, az, hogy mit tanulsz, fontosabb.

2021. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb vidéki egyetemvárosok szerintem kb. egy szinten vannak ebből a szempontból, tehát pl. Pécs, Debrecen, Szeged. Én talán egyedül Budapestet emelném ki, ami talán drágább lehet a többinél.

Szerintem írd össze, hogy kb. milyen költségekre lehet számítani pl. lakhatás, közlekedés stb., ami városfüggő és mérd őket össze. Nyilván pontosan nem lehet előre kiszámolni, de sok mindennek utána lehet nézni (pl. átlag mennyibe kerül egy albérlet, kollégium, busz bérlet stb., ami kell) és egy közelítő értéket kaphatsz, ami alapján már el lehet indulni.

2021. dec. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
56%
Debrecen valószínűleg. Győr pedig a legdrágább, kb bp-i árakon mozog.
2021. dec. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Láhor vagy Hanoi például elég olcsó helyek.
2021. dec. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Meton ***** válasza:
89%
Nem tudom, talán Veszprém. Az valóban olcsó, igazi vidéki város. Talán a legkisebb egyetemi város.
2021. dec. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
48%

Ha az otthonról nézett távolság miatt kapsz kolit, az általában sétálható távon belül lesz, szóval nem kell bérlet.


Ha a szüleid jövedelme miatt anyagilag jogosult vagy, lesz szoctámod, és valami melót is tudsz mellé vállalni ha ügyes vagy.

2021. dec. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A koli és a szoctám is ritkaságszámba megy manapság, ezért erre én biztosan nem alapoznék.
2021. dec. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
8 éve voltam egyetemista...sorry
2021. dec. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

6os, mirol beszelsz? Veszprem az egyik legdragabb, brutalisan draga pl az ingatlan es az alberlet.

Kerdezo, Pecs, Kaposvar talan. Bar ha Miskolc egyetemvarosnak tekintheto, akkor az

2021. dec. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!