Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyetemváltást mennyire...

Egyetemváltást mennyire indokoltátok meg a szülőknek?

Figyelt kérdés

Viszonylag kínos ügy miatt szeretnék váltani, a szakom ugyanaz maradna, a tárgyaimat is elfogadnák (valószínűleg). Tehát ugyanott folytatnám, mint ahol itt abbahagyom.


Az ok, hogy volt az egyik tanárommal egy kis "summer fling", én igazából ebbe nem gondoltam bele túl sokat, azt hittem, hogy ő sem, mert előtte ért véget egy hosszabb kapcsolata. Gondoltam elszórakozunk egymással, aztán megy mindenki a dolgára. Aztán ő jött azzal, hogy ez lehetne később is rendszeres dolog, mert ő nagyon jól érzi magát velem, de nem akartam egy 45 éves pasi szeretője lenni kb. Igen, én is jól éreztem magam vele, de nem akartam belekerülni egy véget nem érő macska-egér játékba, ahol később megjelenik a ragaszkodás, féltékenykedés stb. Próbáltam azzal lerázni, hogy én komolyabb kapcsolatra vágyom már, gondoltam ettől menekülni fog. Az volt a válasza, hogy ő attól sem zárkózna el. De közben nagyon másfelé halad az életünk, alapból szinte az apám lehetne, én 4-5 éven belül szeretnék gyereket, ő még egy házi kedvencért sem vállalna felelősséget. Nekem tényleg fontos az, hogy egy kapcsolatban meglegyen az intimitás, ő a volt párjával 10 év alatt nem költözött össze, mert hogy "neki kell az egyedüllét". Meg még rengeteg minden van, amiről nagyon máshogy gondolkozunk. Szóval én mondtam, hogy szerintem ezt zárjuk le, mind a ketten jobban járunk.

De nem adta fel, most meg kb utál és közölte, hogy én nem is tudom, kit hülyítettem, mert nem csak a vizsgaidőszakomat, de még a záróvizsgáimat is tönkreteheti.


Én nem akarok ezzel az egésszel küzdeni, a lelki békém többet ér. Ezért szeretnék váltani. De ugye a szüleimet ebbe annyira nem avattam be, tudták, hogy van valaki, pontosan viszont nem, hogy kicsoda.

Ezt a félévet még megcsinálnám itt, majd februártól átjelentkeznék máshová (de ugyanúgy Budapesten maradnék). Tudom, felnőtt vagyok, szólnom sem kéne nekik, de nem dolgozom, ők finanszírozzák az életemet a heti éttermezéstől kezdve a tandíjamig, mindent ők fizetnek. Ezért nem érezném fairnek, ha csak úgy szó nélkül elintézném... Meg apának van ismerőse a másik egyetemen, és jó lenne, ha esetleg szólna, hogy biztosan átvegyenek...

Ebben a helyzetben mennyire kéne őket beavassam szerintetek?


2021. szept. 19. 08:44
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
93%
Tanít téged még?
2021. szept. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%

A te életed, te döntésed.


Hogyha nem kell a szüleidnek is megfizetni (anyagilag) - és írtad, hogy nem -, akkor elég minimálisan beavatnod őket.


Felesleges mélyebben belemenni.

2021. szept. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Következő évben fog. De most az egyik barátjánál vagyok az egyik szemináriumomon, egyszer volt vele eddig órám, végig én voltam kérdezve, ha nem tudtam valamit, kaptam a beszólásokat, hogy mit keresek ott, hogy akarok így ebben a szakmában dolgozni majd, ha ezt, vagy azt nem tudom stb. Másfél órán át olyan volt, mintha vizsgáznék körülbelül. Szóval gondolom ez más tárgynál is ilyen lenne, függetlenül attól, hogy ő tanít-e.

Ráadásul docens... Mert ha még tanársegéd lenne, vagy megbízott előadó, akkor azt mondanám, hogy nagyon nem tud mit csinálni, de így nyilván zavar a fenyegetőzés is.

2021. szept. 19. 09:00
 4/40 anonim ***** válasza:
93%
Akkor szépen menj be a dékánhoz és panaszold be mind a kettőt!
2021. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ha helyben maradsz nem old meg sokat, valószínűleg van ismerőse a másik egyetemen is sajnos :(
2021. szept. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
94%

Én azért megpróbálnék vele leülni beszélni első körben, elmagyarázni ezt, amit itt leírtál, hogy nem hülyíteni akartad, jól érezted magad vele, még mindig vonzódsz hozzá stb., de elmondanám amiket írtál, hogy te mit keresel, szerinted miért nem működne, és reméled, hogy elég felnőtt ahhoz, hogy el tudja ezt különíteni az egyetemi dolgoktól. Én akár elmondanám ezt is, hogy elég gerinctelen húzás az, hogy a barátja szívat órán, mert hozzá aztán semmi közöd nem volt.


Még csak szeptember van, szerintem egy próbát megér, most sértett a büszkesége, de hátha kicsit észbe kap és/vagy lenyugszik. Ha az elkövetkező hetekben sem javul a dolog, akkor B tervnek még mindig ott lesz a másik egyetem.

Szülőknek meg nem mennék bele ennyire, ha kellemetlen, szerintem elég annyi, hogy nem jött be a kapcsolat, ellenben a másik fél gyerekes és azóta megkeseríti a napjaidat. A "lelki békém többet ér" szöveg, amit írtál, olyan, amibe nemigen lehet belekötni.

2021. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
98%
Én meg első körben bepanaszolnám. Mi az hogy fenyegetőzik? hány diákkal játszotta el már ugyanezt?
2021. szept. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Azért a bepanaszolásnál ezeket bizonyítani is kell. Ha ezt az utat választod, akkor mindenféleképpen gondoskodj bizonyítékokról, különben téged fognak meghurcolni.

Szerintem is a lelki béke többet ér, jól gondolkozol.

2021. szept. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
67%
Panaszt tennék. Ha a másik helyen is összejössz valamelyik tanárral, onnan is tovább állsz?
2021. szept. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

A dékánhoz menjek, akivel együtt járnak teniszezni, meg biciklitúrázni?

Jóban vannak, emiatt is van szabad keze a tanszéket érintő kérdésekben. Az szerintem csak olaj lenne a tűzre, ha a háta mögött még panaszt is tennék.


Hát többet sem tanárral, sem csoporttárssal nem tervezek "összejönni", az biztos.

2021. szept. 19. 10:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!