Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy működik egy hajléktalansz...

Hogy működik egy hajléktalanszálló?

Figyelt kérdés

Ha bemegy egy hajléktalan, akkor tud mosakodni, kap tiszta ruhát és fekhelyet? Naponta vehet tiszta ruhát és a heti szennyesét kimoshatja?


Olvastam, hogy Japánban, bár vannak hajléktalanok, de mindegyikük tiszta és ápolt, mert több ponton elérhető számukra zuhanyzási és mosási lehetőség. Ez gyakorlatilag itt is megvalósítható lenne? Vagy ennyire nem támogatóak a magyarországi hajléktalanszállók?

Nézzétek el nekem, de semmit nem tudok a rendszerről, szeretném jobban megérteni.

Köszönöm!


2021. dec. 29. 18:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer láttam egy videót ilyen hajléktalan szállóról, tele volt bogárral, ott a forgatás alatt is mászkáltak a bogarak az ágyak között. Mondta az önkéntes fickó hogy valami havonta hívják a bogárírtót, de nem tudnak megszabadulni tőlük, mert az összes hajléktalan behozza a kukából kitúrt pereputtyát, aztán lehetetlen higéniát fenntartani. na kb ilyen helyzeteket képelj el.
2021. dec. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja meg egy másikban egy hajléktalan beszélt róla, hogy a szállókon legtöbbször a mosdók, tusolók használhatatlanok, mert sokan annyira nem képesek normálisan használni. Akik bemennek sokszor rühesek, tetvesek, szórják tovább, sokan betegek, mentális betegek, halál szélén tengődnek, az ágyukba amit kapnak szarják, hugyozzák össze magukat meg ilyenek.
2021. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A magyar hajléktalanok sokszor mondják, hogy inkább télen is az utcán vannak, mert az még egy ilyen romos fertőnél is sokkal jobb, mint a szállók. Ott még a késelések is előfordulnak, mert sajnos egymástól is lopnak.
2021. dec. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Leginkább az a probléma, hogy itthon a csövesek döntő része egy kommunikálni már rég képtelen ősember szintjére süllyedt vissza.
2021. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én lakom,itt szerencsére pozitívabb a helyzet. De itt vannak szabályok! Alkoholos állapotban tilos ott tartózkodni,dolgozni kell,vagy ha rokkant az illető,akkor találnak számára normális elfoglaltságot. A tisztaságot ellenőrzik. Lopás,vagy bármi hiba esetén kikizárják őket.

Aki meg akar javulni,az bemegy,aki meg nem bírja a szabályokat,az nem.

2021. dec. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó, akkor ezek szerint van még remény, csak a hozzáálláson múlik.

Sok sikert és kitartást kívánok neked!

2021. dec. 30. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!