Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szólnátok a szomszédnak?

Szólnátok a szomszédnak?

Figyelt kérdés

Pár hónapja fiatalok költöztek a szomszédba. Állandóan kint cigiznek az erkélyen, amivel még nem lenne gond, viszont ma reggel vittem le a szemetet és láttam, hogy halomban áll a fűben a cigicsikk. Pont azalatt az erkély alatt, ami az övüké. Ők laknak az elsőn, alattuk egy kisgyerekes pár van, akik nem dohányoznak, felettük meg öregek, akik ha dohányoznak is, nem a fűbe dobják. És mielőtt ideköltöztek, nem volt szétbobálva csikk. Szóval nem kell nyomozónak lenni, hogy egyértelmű legyen ki dobálja el....

Három ötletem lenne, nem tudom melyik a legjobb megoldás, hogy a béke azért megmaradjon.

1. Átmenni és szólni, hogy ne a fűbe dobálják a csikket.

2. Szólni a közösképviselőnek, hogy intézkedjen vagy egy lakógyűlésen felszólalni ezügyben/üzenetet hagyni a lépcsőházban

3. Gerilla akcióba kezdenék, és összeszedegetném az összes csikket, hátha leesik nekik a tantusz és elszégyellik magukat.

Ti mit tennétek?

N/25



2022. jan. 2. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Voltam hasonló szituban. Az elsőn lakunk és az ablakunk alatt cigiztek rendszeresen. Ha nyitva volt az ablakunk, dőlt be a cigifüst, mi nem dohányzunk, úgyhogy nagyon nem tetszett. Én lementem szólni. Megkértem, hogy álljanak távolabb, mert bejön a füst. Megértették.
2022. jan. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
A hármas megoldás rendes, de naiv gondolat. Mindenképp először próbáld megbeszélni velük, aztán a második megoldás, ha az egyes nem működik
2022. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk leszemeteltek a mi erkélyünkre. Először szóltam szépen, utána már a sokadik alkalommal csúnyán, utána szóltam a közösképviselőnek, akinek nem vették fel a telefont. Utána megfenyegettem őket, hogy feljelentek őket, azóta nincs semmi.
2022. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Úgyhogy az legyen a sorrend hogy szólj nekik, ha nem hatásos akkor szólj a közösképviselőnek
2022. jan. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

1. szólni nekik

2. csikk összeszed és ajtó elé lerak. Kitartóan addig, míg észre nem veszik magukat.

2022. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%
Szólj nekik, azt ha folytatják szólsz pár kemény fiúnk azt akkor azok elbeszélgetnek vele kicsit keményebben
2022. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%
Bedobnám a postaládájukba a csikkeket vagy lesz4rnám. Szóljon az skit közvetlenül érint a dolog.
2022. jan. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
72%

8-10 éve a fősuli miatt felköltöztem Bpre a 13. kerületbe. a melletünk lévő lakás előtt rendszeresen bagóztak, dacára annak, h egy idő után táblát is kiraktak, hogy tilos.


az ajtót és ajtón lévő kisablakot ezért ritkán tudtok kinyitni, mert ugye tódult be a füst. lakótársam szólt nekik szépen, semmi eredménye nem volt. szólt még 1x, semmi.


már az elköltözése után én is kimentem, viszont már elég mérgesen káromkodva, semmi eredménye nem volt. leugattam a csajt, mondta, h hívja a barátját, kijött a barátja, leugattam őt is, és semmi.

ezek után kidobáltam a kint hagyott hamutartót párszor, ennek sem lett eredmény, talán kicsit kevesebbet cigiztek.

utána diplomáztam, és otthagytam a lakást, kit tudja, meddig fokozódott volna a dolog. szóval arra akarok kilyukadni, h idióták ellen sokszor semmi hatásos.

2022. jan. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!