Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Csak nekem unalmas már rohadtu...

Csak nekem unalmas már rohadtul egy pár ezres kisváros?

Figyelt kérdés

Főiskola után visszaköltöztem a pár ezres vidéki kisvárosomba, mert Budapestet utáltam (soha nem mennék oda vissza, azóta még áthaladni is utálok rajta).


alapvetően nem utálom ezt a helyet, de egyszerűen szörnyű, hogy mondjuk hétvégén du teljesen kihaltak az utcák. Gyakorlatilag sétálni se lehet, mert nincs igazán hova.

Az egyetlen pozitívum a bicikliút, meg hogy tiszta a levegő.


A szomszédok többsége állandóan a kertben tesz-vesz, de ez egyszerűen nem az én világom, inkább egy lakásra vágyom nagyobb városban...



2022. jan. 2. 13:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sokat adnék érte, ha egy nyugodt kisvárosban élhetnék. Szmog és állandó forgalomzaj nélkül.
2022. jan. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
91%

"szörnyű, hogy mondjuk hétvégén du teljesen kihaltak az utcák"


Nem vagyunk egyformák, én ezt imádnám.

2022. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
11. Kár hogy Magyarország 10 ezres városában élek, ahol a legnagyobb a légszennyezettség az országban általában :/
2022. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én falusi vagyok, megyeszékhely mellett lakom az agglomerációban. Óránként 3-4 busz megy be átlag a városba, a városból kb 5 féle busszal tudok hazajönni, annyi átmegy itt. Szeretem, mert bár sokan költöznek ide, nincs az a hatalmas zaj, forgalom, biztonságban érzem magam. Nincs sok cigány, max telepiek, akik máshol laknak, azok normálisak, nem kell tőlük félni. Van 4 bolt, ovi, suli, művház, kondi, kb 6 féle sportlehetőség, játszóterek, fittness eszközök kirakva a pálya mellé, pékség, kávézó, 2-3 gyárüzem. Egy ilyen "szekunder csomópont" jön ide vasút is, igaz, kb 150 ember kivételével mindenki rohadt messze lakik az állomástól, mert kint van a francban. Ha szeretnék, kb 8 településre tudok közvetlen elbiciklizni, van itt erdő, mező, tó, egyéb vízpart, szántóföldek.

Ami nem tetszik:

Pletykás asszonyok, emberek, mindenki ismer mindenkit effektus. Mindenhol belebotlok valami kisgyerekesbe aki befoglalja az egész utat a porontyjával és nem lehet őket megkerülni vagy nagyon megijed tőlem és kb összecsinálja magát, ha kedves vagyok a gyerekével (pedig egy tök átlagos lány vagyok). Meg az, hogy valamiért azt érzem, az emberek hülyének néznek, amiért biciklizem a faluban, mert azt a kicsik, bandázgató fiúk meg az idősek szoktak, a korombeliek általában futnak

Viszont összességében szeretek itt lakni, kb 15-20 percre a város, ha szórakozni szeretnék. Egyetemre se mentem olyan messze, ha kiraktak volna koliból másfél-2 óra alatt be tudnék keveredni oda is, onnan viszont már nincs olyan jó összekötetése a 2 városnak, szóval kicsit szívás lenne ilyen bulis szempontból.

Felnőttként ilyen agglomerációs faluban, megyeszékhely szélén, esetleg valamilyen középvárosban tudnám elképzelni magam. Abban semmi vonzót nem látok, hogy állandó zaj és betondzsungel vesz körül, de abban se, hogy a semmi közepén éljek és 2 órákat kelljen utaznom, ha normális buliba, moziba vagy színházba szeretnék menni.

2022. jan. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!