Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek hasznos lenne...

Szerintetek hasznos lenne ilyen "liftajtó-szerű" metróajtó itt Magyarországon?

Figyelt kérdés

[link]


Arra gondolok, hogy a metrómegállóban van egy fal a vágány mellett, amin ott vannak ajtók ahol a metró ajtajai is, és csak akkor nyílnak ki amikor megérkezik a metró. Szerintetek ez előnyös? Segít megakadályozni a baleseteket/öngyilkossági kísérleteket?



2022. jan. 7. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Párizsban is van ilyen, Rómában is, és még pár helyen...


Nem az a kérdés, hogy hasznos-e, hanem hogy mennyibe kerül...!

2022. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én Párizsba láttam ilyet, azt hiszem a 13. vonal van így szerelve. És Ázsiában is sok helyen van ilyen. Azt gondolom, hogy a balesetek ellen jó lehet, de ha valaki öngyilkos akar lenni az megteszi máshol. Mert ugye nyílván egy vasútvonal minden méterét nem lehet elzárni az emberek elől.
2022. jan. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök jó. Láttam olyan videókat hogy valakit belöktek a vonat/metró alá... nem mondom, hogy rettegek a peronon, de van egy kényelmetlen érzés bennem mindig. Meg hát balesetek mindig történhetnek. Az öngyilkosokat nem fogja megállítani, de amúgy szuper találmány.
2022. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom sok pénzbe kerülne (főleg, hogy mennyit lopnak el közben) azért olyan sok baleset meg nincs. Én évek óta járok metróval, de még csak hírekben olvastam róla, hogy valaki beesett. A többség öngyilkos lesz, ha nem ott, akkor a vonat elé ugrik vagy egyéb módot választ. :( Sajnos ezen nem sokat segítene, csak a metróvezető helyett a mozdonyvezetőnek okoz álmatlan éjszakákat az a pár ember. Szerintem véletlenül azért nehéz beesni, ha az ember nem áll a biztonsági vonalon belül. Amúgy ha valaki ott áll, arra amúgy is rászólnak a hangosbemondóból.
2022. jan. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!