Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 20, főképp 30 feletti nők!...

20, főképp 30 feletti nők! Erdei, v. erdő közeli házban biztonsági (pánik) szobával sem éreznétek már jól (v. legalábbis vmivel jobban) magatokat, tudnátok biztonságban gyermekeiteket? Szemben egy szintén szép, de biztonsági szoba mentes ingatlannal.

Figyelt kérdés

A (nem ősfás, de azért így is szép) fákkal és tisztásokkal bővelkedő telek több hektár területű, körbekerített, a házon őrző-védő céghez jelző nyílászárók vannak. Ezen és egy hasonló adottságokkal rendelkező, de valamivel kisebb ingatlan+telek megvásárlásán gondolkozom, az egyiket még csak nem is adják drágán, de a másik sem olyan megfizethetetlenül drága. Persze nyilván kinek mi a megfizethető és mi a drága, de e kiírásnál ez nem ide tartozik.


Sok helyen olvastam már, illetve több hölgy ismerősöm is úgy nyilatkozott, hogy nem szeretnének, vagy legalábbis nem nagyon szeretnének erdei, de még erdő közeli ingatlanokban sem lakni, mivel nem éreznék magukat és családjukat biztonságban ilyen helyen, a hazánkra (és még a környékbeli országokra is) jellemző sajnos gyakori vidéki betörések miatt.


De ha lenne a házban, például pinceszinten egy vaskos betonacél fallal felvértezett biztonsági szoba (ennek kialakíttatásán gondolkozom) kizárólag belülről nyitható húsz-huszonöt centiméteres megerősített ajtóval, közvetlen telefonvonallal a rendőrséghez, oxigénpalackokkal és esetleg egy hűtővel, ebben az esetben sem gondolkoznátok el, hogy egy hasonló természetkedvelő férfihez költözzetek idővel?

Falu alig másfél kilométerre, város kevesebb mint tíz. Bár ezek a számok nem annyira számítanak.


Természetesen ez a hosszú szöveg csupán egyfajta vázlat, semmilyen szempontból nem tekinthető minden egyes körülményre kitérőnek, vagy minden aspektust figyelembe vevőnek. Millió dolog lehet mellette és ellene is, de én konkrétan most csak a biztonságérzetre kérdeznék nálatok rá. Nem arra, hogy kinek milyen fák tetszenek, hol legyen az az erdő, hogy nézzen ki ez a ház, milyen legyen az autó, vagy terepjáró, hány db legyen belőlük a mindennapi teendőkhöz szükséges közlekedéshez, hogyan legyen berendezve az ingatlan, stb. Ez mind-mind jelen kiírásnál másodlagos, ámbár lehet, hogy valakinek ezek is döntő fontosságúak lehetnek, itt azonban most csak a biztonságérzet megléte a kérdés.

(Vagy a biztonsági szoba miatti [ha nem is teljes, de legalább már] vmivel jobb biztonságérzetet adó helyzete/reménye.)


Hálás köszönet minden egyes hölgynek már pusztán azért, ha ezt hajlandó volt elolvasni! Ha pedig még meg is osztja velem ezzel kapcsolatos észrevételeit, esetleg eme helyzetet segítő javaslatait, annak rendkívüli mértékben örülni fogok!


(Ha ehhez hasonló kérdéssel más weboldalakon is találkoztatok Vagy fogtok majd később az nem a véletlen műve. :) Próbálok minél több véleményt és ezt a természetközeli helyzetet elfogadhatóbbá/élhetőbbé tevő javaslatot minél több helyről begyűjteni.)



2022. jan. 14. 20:25
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező?


Neked nincs üldözési mániád véletlenül?

2022. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Magától értetődően nincs, csak laktam már olyan megyében, ahol majd minden falutól/várostól távolabbi (akár csupán két-három kilométerre levő!) házat, nem beszélve szinte az összes hétvégi házról, feltörtek/feltörnek.


Éjszaka meg ki tudja milyen szándékkal/eszközökkel jönnek a rossz szándékú emberek (akár otthon vannak a háziak, akár nem), részben emiatt is a biztonsági szoba.


Részben pedig amiatt, ha odaköltözne a hölgy és nincs otthon férfi, akkor szükség esetén (lehet, hogy csak tízévente egyszer) be tudjon oda a gyerekekkel menekülni, míg a rendőrség tíz perc, vagy negyed óra múlva kiér.


.


Azt pedig mint természetkedvelő, sőt inkább imádó ember (nem mint férfi - mint ember) végtelenül elszomorítónak találom (most függetlenül attól ki hol kíván lakni), hogy vannak olyan emberek (lásd előbb ketten), akik szinte utálkozva beszélnek a csodálatosan szép, hangulatos, életet adó és életben tartó természetről. Én sajnálom helyettük, miközben egyedül nekik kellene szégyenkezniük emiatt.

2022. jan. 16. 11:17
 23/34 anonim ***** válasza:
83%
Ízlés miatt szégyenkezni kéne? És még embernek nevezed magad...
2022. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
78%

Ne mondd már, hogy ez nem hangzik nevetségesen... 🤣🤣🤣


"

De ha lenne a házban, például pinceszinten egy vaskos betonacél fallal felvértezett biztonsági szoba (ennek kialakíttatásán gondolkozom) kizárólag belülről nyitható húsz-huszonöt centiméteres megerősített ajtóval, közvetlen telefonvonallal a rendőrséghez, oxigénpalackokkal és esetleg egy hűtővel, ebben az esetben sem gondolkoznátok el, hogy egy hasonló természetkedvelő férfihez költözzetek idővel?"

2022. jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Huszonnégyes, nem értem.
2022. jan. 16. 20:37
 26/34 anonim ***** válasza:
83%

szerinted mi szükség van egy atombunkerre a házban?

közvetlen telefonvonal a rendőrségre??? ilyen még a pápának sincs

2022. jan. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Huszonhármaska, te súlyosan kevered azt amiről én beszéltem azzal amit most te, mint valami légből kapott feltételezést, valahonnan felhoztál - ez még véletlenül se az én problémám legyen már!


És én _nyugodtan_ nevezhetem magam nagybetűs embernek, veled ellentétben meg pláne, hogyha a természetet nem kedveled! Ez rád nézve rendkívül nagy szégyen!

Arról pedig végképp az égvilágon senki nem tett említést csak te beszéltél holmi "ízlésekről".

Kiemelten az életet adó, éltető természetről volt szó!

Megnézném én, hogy a te városod meddig fog téged életben tartani, ha NEM lesz majd (csupán csak egy dolog a sokból, amit nyújt) körülötted egyetlen egy fotoszintetizáló növény sem.


Igen itt bekevertél valamit, de borzasztóan súlyosan félrement!

2022. jan. 16. 20:49
 28/34 A kérdező kommentje:

Huszonnégyes-huszonhatos! Látszik, hogy életedben nem hallottál, vagy olvastál erről, egyáltalán nem vagy képben a dolgokkal, nem is láttál még ilyet soha életedben. Kilométerekre lerí legutolsó hozzászólásodból, különben nem írtál volna ilyen hülyeségeket.


Ezt a beszélgetést, egy releváns információkkal egyáltalán nem rendelkező egyénnel, nincs értelme folytatom.


Szervusz.

2022. jan. 16. 20:54
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
XD
2022. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan érzésem, hogy a kérdező igazi élettelen otthonülős aki az "életet adó természetet" is csak xoutube-on látta, akkor is véletlenül.


Mondjuk ilyen passzív agresszív elvont alakkal én sem érezném magam biztonságban sehol.

2022. jan. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!