Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » BUDAPEST, PARLAMENT: március...

BUDAPEST, PARLAMENT: március 15-én ingyenes lesz a belépés? Mit jelent a "biztonsági átvilágítás" a belépés előtt? Érdemes 15-én bemenni, nem lesznek tüntetések?

Figyelt kérdés
Nemzeti ünnepeken sokszor sok múzeum ingyen látogatható. A z Országház Látogatóközpontjának weboldalán nincs semmi írva erről, de volt már régebben, hogy március 15-én ingyenes volt a parlament látogatása (amióta fizetőssé tették).

2015. márc. 1. 14:52
 1/5 anonim ***** válasza:

2015. március 14-én, a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából nyílt nap lesz az Országházban. Az érdeklődők 10.00 és 16.00 óra között ingyenesen tekinthetik meg a díszlépcsőházat, a kupolacsarnokot, és a Szent Koronát. Az érdeklődők az Alkotmány utca felől közelíthetik meg az Országházat.

A nagy érdeklődésre való tekintettel sorban állás várható.


A rendezvény alatt - 9.00 és 16.00 óra között - a megszokott rendben vezetett Országház-látogató csoportok is indulnak a Látogatóközpontból.


2015. március 15-én az Országház-látogatás szünetel.


Köszöntjük az Országház egyéni látogatóknak fenntartott jelentkezési oldalán!


Ezen az oldalon egyéni látogatók vehetik meg az országházi látogatásra szóló jegyeiket. Idegenvezetőink nyolc nyelven – magyarul, angolul, franciául, héberül, németül, oroszul, olaszul és spanyolul – mutatják be a világ egyik legszebb parlamenti épületét. Látogatása során megtekintheti a díszlépcsőt, a kupolacsarnokban a Szent Koronát és a koronázási jelvényeket, valamint az egyik társalgót és üléstermet. A látogatás útvonala változhat az országgyűlés programjai vagy állami protokollrendezvények miatt. Megismerkedhet az országgyűlés jelenlegi működési rendjével. A látogatás időtartama beléptetéssel együtt 45-50 perc.


Jegyvásárlás előtt, kérjük, tájékozódjon a látogatás feltételeiről.

[link]

2015. márc. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Országház épületébe kizárólag előzetes biztonsági átvizsgálás után lehet belépni. Nagyobb méretű táskák és csomagok, illetve személyi sérülés okozására alkalmas tárgyak (bicska, kés, gázspray stb.) nem hozhatók be. Tilos az épületbe fegyvert, lőfegyvert, lőszert, robbanóanyagot, robbantószert vagy ezek felhasználására alkalmas készüléket, illetve bármilyen pirotechnikai eszközt behozni.
2015. márc. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Ez hol van leírva az oldalon? A belinkelt PDF-ben nincs benne. A biztonsági átvizsgálást olvastam (amit a 2. kommentben leírtál), de ez nem mondja el, hogy az milyen.


Szóval: milyen az átvizsgálás? Megtapiznak? Vagy csak műszerrel megnéznek?

2015. márc. 1. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Országgyűlési Őrség végzi. A biztonsági átvizsgálás hasonló, mint a repülőtereken. De ezek szerint van félnivalód ha ennyire kíváncsi vagy. Igen meg is "tapizhatnak."

2015. márc. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem, megtapizhatnak, csak az olyan "intim" és számomra zavaró, ezért kérdeztem (főleg hogy hájas vagyok és zavar a hájam, főleg ha még fogdossák).
2015. márc. 1. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!