Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy lehetséges, hogy a felső...

Hogy lehetséges, hogy a felső szomszéd hallja a gépelést?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy a felettem lakó roma család kipécézett magának. Több hónapnyi hangoskodás után hoztam egy rossz döntést, úgy döntöttem egy rövid ideig engem sem fog érdekelni ki mit gondol, nem fogok vigyázni ha valami nekiütődik a falnak, radiátornak stb. Úgy voltam vele, hátha észreveszik milyen alpári ez a stílus. Na, azóta minden alkalmat megragadnak - az egyébként sokszor röhejes - hangoskodásokra. A hangoskodások és egyéb zavargások egész tárházát bevetették, még felsorolni is sok lenne ezeket. Most már viszont többnyire rezisztensé váltam ezekkel szemben, már az éjféli, hajnali zajongásokra sem nagyon szoktam felkelni.

Ami viszont ledöbbentett, hogy egy ideje azt vettem észre, ha elkezdek gépelni kb. 10 perc elteltével idegbeteg dörömböléseket hallok, most hogy ezt írom már a radiátort csapkodja. Amikor beszélgetek valakivel ugyanez van, ha abbahagyom ezen tevékenységeket akkor ők is abbahagyják.

Én nem hallom a szomszédokat, a felettem levőket is csak akkor hallom ha ordítanak vagy kifejezetten hangosan beszélgetnek.

Sokáig azt hittem kezdek megőrülni, de most már egyértelművé tették, hogy engem nem tolerálnak.

Van valami eszköz amivel le tudnak hallgatni? Nagy titkokat nem fognak megtudni ettől függetlenül az tuti.

Mellettem lévő szomszéd szerint már eladták a lakást ezt 1 hónappal ezelőtt mondta, azóta mindennaposak a hangoskodások.

Pár éve volt, hogy szobahangerőn hallgattam zenét, azóta fülhallgatóra váltottam, illetve néhány éve volt, hogy méregből cigányoztam őket a lakásomban, mert elegem volt abból, hogy nem először áztatták be a lakásomat, és lehet ezt hallották. Szerintem a cigányozás miatt próbálnak most ilyen fura módon revansot venni.


Vajon az új lakó is hallani fog mindent? Nem mások idegesítése miatt gépelek, a billentyűzet sem olyan hangos, hogy ez bárkit zavarjon, el nem tudom képzelni ez hogy hallatszik át, de akkor miért dörömbölnek?

Szóval minden nap vannak hangoskodások, de amikor gépelek, beszélgetek vkivel akkor kezdenek kifejezett dörömbölésekbe, csapkodásokba. Vajon elárulnák, ha megkérdezném mit hallanak ilyenkor?

Legfelső szomszédok, szóval a többi lakó nem nagyon hallja őket. Az alattam lévő szomszédokat is megkérdezném mit hallanak, de félek még a végén engem állítanának be kellemetlenkedő szomszédnak.


Elnézést, ha kicsit csapongó az írás, de még dolgoznom kell azon, hogy dörömbölések közepette is tudjak koncentrálni.


2022. jan. 17. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hátha tényleg eladták és még az utolsó bosszantások kellenek a kielégülésükhöz. A legnagyobb ráb@szás ami veled történhetett, kontroll nélküli kritikátlan mocskok.

Van egy lakásom ahol nem lakok, a múltkor az alsó szomszéd idős nőt hallottam, ahogy pisil. Nem panel. Szóval ennyi erővel lehet a gépelés is hallani, rátapasztja a fülét a radiátorra.

Kitartás! Bár aki tőlük vesz lakást vagy nagyon olcsón veszi és azért mer belevágni, vagy tesók azok is akkor pedig cseberből vederbe.

2022. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Valószínűleg tényleg nem kell már sokat kibírni, valamikor csak nevetek az egészen, de rettentő frusztráló amikor fáradtan hazamegyek és nincs egy nyugodt perc, soha nem voltam erőszakos de sokszor gondolok arra, hogy egyszerűen felmegyek és elverem őket (vagy ők engem). Állítólag egy idős nő vett lakást, de nem egyértelmű, mert amikor valaki rákérdezett akkor tagadták és azt mondták csak hétvégi kirándulást tesznek (egész hétvégén hallottam őket).

Jelenleg én nem tudok költözni, arra gondolok majd kibérelek rövid időre kulcsosházat, mert most távol szeretnék lenni mindentől és mindenkitől (még akkor is ha költözik a szomszéd).

2022. jan. 17. 22:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még most menj, amíg ott laknak, csak előtte szerelj fel a plafonra egy hangszórót és hagy rajta loopon valami magas frekvenciás zajt
2022. jan. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ragassz hangszigetelést a mennyezetre. Egy rokonomnál bevált, aki mintás lapokat ragasztott a plafonra. Tompít a szomszédok hangjain, a ti hangjaidon szinte teljesen és hőszigetel. Egy 50x50 centis lap a legolcsóbb 1000 ft, úgyhogy nem is drága.
2022. febr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!