Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » S. O. S. Jogi kérdés: Közös...

Buhus kérdése:

S. O. S. Jogi kérdés: Közös tulajdon bírósági úton való megszüntetése lehetsége-e? . Társasházban padlástérre.

Figyelt kérdés
Van építési tervünk, engedélyünk, 4 lakásos társasház padlásterének beípétésére, mi felül lakunk, így hozzá tudják csatolni az ingatlanjunkhoz. Van a társasházban egy nemnormális szenilis vén hülye, akinek nem lehet elmondani elmagyarázni mit akarunk, úgy hülye ahogy van, ráadásul alul lakik, semmit nem ír alá. Magyarázom neki mi van ilyet mond: Hagyjon békén kivagyok. Szóval olvastam hogy fel lehet jelenteni, ha van építési engedélyem és a lakásomat bővítem, hogy a bíróság kötelezze az itt lakókat adásvétel létrejöttéhez, és ha nem megfelelő az összeg elutasítják, kirendel a bíróság valakit, hogy felmérje az értéket. Egyik ügyvédem szerint ilyet nem lehet, pedig ezt olvastam a társasházi törvénykönyvben hogy lehet. Szerintem ez ügyvédem se normális. Amúgy mind a 3 lakó annyit mondott hogy hagyjam őket békén ne fárasszam őket mondjam az időpontot és megyünk üdyvédhez, aki adásvételit írt hogy a 3 másik tulajtól veszünk 71 nm-t a padlástérből, amivel bejegyzik a nevünkre a földhivatal. De ez a szenilis nemnormális nem fogja fel mivan. Fel tudom e jelenteni, perre vinni hogy majd a bíró kötelezze. Amúgy tényleg hülye a fia is mondta hogy tényleg meg van reccsenve. Én nekem már nincs energiám magyarázkodni neki fel szeretném jelenteni. Lehetsége -e?

2015. nov. 13. 19:31
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja bocsánat nem, mind a 3 lakó mondta hogy csináljuk csak kettő, meg mi, így hárman, a 4. a nem 100% os. Utálja mindenki mert sose bírt senki vele egyezkedni.
2015. nov. 13. 19:41
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a padlás közös tulajdonban van akkor bizony hozzá kell járulni a tulajdonosoknak az eladáshoz. Ha a "nehéz eset" társtulajdonos nincs gondnokság alatt, és nem járul hozzá az eladáshoz, akkor szerintem nem igen érdemes pereskedni. mert nagy valószínűséggel bukod az úgyet.
2016. jan. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ágoston Terézia válasza:

Ha SOS, akkor lekéstem, mert 2016. március vége felé járunk.

Nem vagyok jogász, de sajnos mostanában kénytelen vagyok foglalkozni társasházi jogi kérdésekkel.

A közös tulajdon használatáról és elidegenítéséről a Társasház SZMSZ-e (Szervezeti és Működési Szabályzat -- kötelező, minden háznak több éve kötelezően be kellett nyújtani a Földhivatalba) rendelkezik.

Hogy van-e SZMSZ, és mi a tartalma, azt a tulajdoni lapjával a Földhivatalba bemenvén, megkaphatja iratmásolatban, ha a közös képviselővel nem jut dűlőre.

A mi társasházunkban az SZMSZ 2/3-os többséggel eladhatóvá teszi a közös tulajdont. Tehát: ha Önöknél is ez a helyzet, akkor az 1 nemnormális, ha nem éri el az 1/3-ot a tulajdonrésze, nem akadályozhatja meg az eladást.

A közös tulajdon eladásának módjáról is az SZMSZ, ileltve az Alapító Okirat rendelkezik.

Ha a közös képviselő nem ad Alapító Okiratot, akkor ugyanúgy beszerezhető a Földhivatalban, mint az SZMSZ.

Figyelem! Az SZMSZ kötelezően HÁZIRENDET is tartalmaz, az Alapító Okiratot pedig MŰSZAKI LEÍRÁSSAL kell kiegészíteni, ahol az egyes közös helyiségek használati módja (biciklitároló, babakocsitároló, lomtár, szárító... stb.) is felsoroltatik, valamint az is, hogy hogyan változtatható meg a használat.

Szóval: irány a Földhivatal, vagy a közös képviselő!

2016. márc. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!