Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Fiatalok, felétek is "divat"...

Fiatalok, felétek is "divat" lett az önellátásra törekvés?

Figyelt kérdés

Mi egy viszonylag új építésű környéken élünk, fiatal kisgyerekes családokkal, és - pozitívan - meglepve látom, hogy a legtöbb helyen van magaságyás vagy egy kis veteményes és sokan ültetnek gyümölcsfákat.


De van, ahol komplett 100-120 nm-es veteményes van leválasztva, mint a mi kertünkben is. Ha nem, a többség akkor is legalább paradicsomot, paprikát vagy valamit ültet.


Nyilván távol van ez az igazi önellátástól, de ugye én gyerekkoromban mindig azt láttam a ma 50+-os városi szüleinknél, rokonoknál, hogy a konyhakert gond, inkább befüvesítették, díszkertet csináltak vagy medencét, egyáltalán nem volt jellemző az otthonra termelés sehol (ismétlem, ez város, vidéken talán más a helyzet).


Én mondjuk mindig vágytam erre az életmódra, ma már rengeteg mindent megtermelek itthon magunknak, de azt hittem, ez kevésbé szokás manapság.



2022. jan. 22. 11:07
 1/8 Miss Endzsi ***** válasza:
72%
Muszáj, drága a gyümölcs, zöldség. Mindent el kell tenni. Birsalma-szilva-barack befőtt, fagyasztóban eper, ribizli, fekete eper, cseresznye, borsó, bab, cukkini. Savanyúságnak cékla, karfiol, paprika, paradicsom, répa, uborkasaláta. Elrakva készen Bolognai alap, lecsó. Szomszédoktól alma, természetből kökény, csipkebogyó. Így ki lehet húzni olcsón.
2022. jan. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felénk nem divat ez. Szüleim próbálkoztak vele gyerekkoromban utoljára, minden tele volt meggyel meg szilvával ősszel. Azóta is gyűlölöm mindegyiket, minden abból volt és enni kellett, ha kell, ha nem. All fogadtam meg, hogy még egy olyan ingatlant nem vagyok hajlandó venni, amihez kert is tartozik
2022. jan. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Van ilyen divat, elsősorban a fővárosból vidékre települt homeoffice-értelmiségnél veszem észre.

Amúgy érdekes, mert szüleim is elkezdtek néhány éve foglalkozni ezzel, pedig mindketten világéletükben egy nagyobb vidéki városban laktak (és így van ez jelenleg is). Az okok között első sorban a mocsok drága zöldségárakat említették, meg azt, hogy mióta öcsémmel kirepültünk, van rá idejük, szívesen foglalkoznak vele. Önellátástól távol áll, de van fóliasátor meg magaságyás, és emiatt szeozonban nem vesznek bolti zöldséget (annyi nincs, hogy nagy mennyiségben elrakni is tudjanak, kert mérete korlátozza a dolgot).

Engem annyiban érint, hogy az első karantén alatt elkezdtem sört főzni, és annyira megtetszett, hogy azóta igen ritkán iszom "boltit" :D

25/F

2022. jan. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Pedig falun lakok 2 éve már, ahol elvileg ez a "divat", mégse csinálja senki se a közelünkben.

1700nm a kertem. Egy kis sarokban van eper és kész. Azt se nagyon gazolom, nem öntözöm. Nincs se időm, se kedvem hozzá. Nyáron úgyis sokan árulnak mindenféle gyümölcsöt. Inkább megveszem. Olcsóbb, mint a boltban, és nem én bajlódok a termesztésével.

2022. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Falun lakom,de az utóbbi években már ndm divat,csak páf helyen.Nekünk minden van,kert,állatok.Gomva,kökény,csipke az erdőből,elhagyott szőlők mentén.Van fagyasztó külön a húsnak,zöldségnek.Befőttek,szörp,lekvár,pálinka,bor.
2022. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

"Van ilyen divat, elsősorban a fővárosból vidékre települt homeoffice-értelmiségnél veszem észre."


3as, ezen jót nevettem, mert telibe találtál a szüleimmel kapcsolatban. 😂


De igen. Alapvetően amerre én lakom, meg az ismerősi körökben "ciki" a tömeg. Értsd: Nem Lidl/Aldi-ban veszik a kenyeret, hanem helyi pékségben, ahol kb. ismerik is az embereket, saját savanyúságot készíteni/mástól venni házit.


Furának tűnhet, de

1. Tényleg finomabb.

2. Ha ismered a tulajt, akkor előbb tudsz a jó dolgokról

3. Az egyik leglazább dolog, amikor valaki megkérdezi a cuccomról (táska, ruha, etc.), hogy honnan van, én meg elkezdem magyarázni, hogy milyen kis menő helyet tudok. 😎



Ami egyedül rossz, hogy nem feltétlen pénztárca barát, ha veszed a kézművest, magad meg ugye nem tudsz mindent megcsinálni. 😅


De a minőség hihetetlen. 😍

2022. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim az agglomerációban laknak, kisvárosban. Van egy falu városrész, aztán a 60-70-es években teleépítették panellal a város nagy részét, egy másik részen pedig a panelban élők hétvégi telkei voltak. Én a hétvégi telkes részen nőttem fel, idővel elkezdték beépíteni a telkeket családi házakkal, de a legtöbbnél megmaradt a kert. Nálunk is mindenfélét termeltek a szüleim nyaranta, mióta az eszemet tudom. Idővel elkezdtek kihalni az idősek a hétvégi kisházakból, a telkek nagy részén már családi házak vannak (többnyire kisebb-nagyobb kerttel), az üres vagy még mindig hétvégi kisházas telkekre pedig az utóbbi években elkezdett építkezni egy csomó ember, akik Budapestről költöztek ki, hogy családi házban élhessenek. Na náluk pont azt látom, hogy kb. kerítéstől kerítésig ér a fehér-szürke kockaház, az emeletről belátni a harmadik szomszéd kertjét is, a kertben pedig legfeljebb gyepszőnyeg, dísznövények és minden, amiről egy gyerek valaha is álmodhat (trambulin, medence, ugrálóvár, játszótér).
2022. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem igazán látom itt a határmentén, hogy ezzel foglalkoznának. Pedig kertes családi ház az van bőven, mintha féláron adnák annyi épül folyamatosan, de hogy a kertbe semmit nem termesztenek az biztos.
2022. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!