Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Valóban más az életszemlélet...

Valóban más az életszemlélet falun, mint városban?

Figyelt kérdés
Most arra a jelenségre gondolok, amely szerint falun sokkal összetartóbbak, segítőkészebbek az emberek, meg jobban mutatnak érdeklődést mások iránt, nem annyira zárkózottak. Ez többnyire igaz? Szerintem ugyanis ez inkább ember- mintsem lakóhelyfüggő. De szívesen várok más véleményeket.
2022. jan. 23. 19:36
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez inkább a régi nagy öregek között van még meg. Legalábbis, ahol mamám lakik nyírságben ott köztük még megvan. De ugye sajnos a falvak egyre inkább a C típusú senkiháziakkal van tele, azoktól meg úgyse fogsz segítséget kérni, meg úgy akármit is.
2022. jan. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem igaz, legalábbis én mindig azt hallom, hogy kisebb falvakban mindig csak egymás kukkolása, kibeszélése megy, nem az összetartás a jellemző. Én meg a fővárosban éltem mindig, itt nagy ívben tojik mindenki mindenkire. Plusz a TV és az internet még jobban megváltoztatott mindent vidéken is sztem.
2022. jan. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2-es: Igaz, amit írsz, csak valamiért sokan azt hiszik, hogy falvakban csak a Kossuth meg az M1 létezik. Mostanában azért falun is van net, és a többség már ott sem mezőgazdasági munkát végez, csak még megmaradtak bizonyos sztereotípiák.
2022. jan. 23. 19:48
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Nekem az exem volt falusi, így varosikeént kaptam betekintést az ottani életbe. Hát elég undorító, hogy mennyire rosszindulatú, irigy emberek. Ha valaki kitűnik közülük, azt szidják. Egyik ottani lány elment külföldre egyetemre, mire irigységből teljesen lehordták.
2022. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%

Régen volt hasonló, most már megszűnt. Régen egyrészt rá voltak erre szorulva az emberek, másrészt szűkebb környezetben éltek, ezért normálisabban bántak a közvetlen közelükben élőkkel.

Mostanra ez megszűnt. A falusiak is neteznek és egy csomó helyre eljárnak. Már nem erőltetik, hogy pont a falujukban lévőkkel legyen jobb kapcsolatuk. Rászorulva sincsenek a szomszédra a ház körüli munkában, mert hívhatnak bármilyen hivatalos szolgáltatást.


Nem idealizálom sem a várost, sem a falut, viszont ennek a dolognak a megszűnését szomorú volt látnom. Faluban nőttem fel és egy szülő miatt még most is kötődik oda, rendszeresen kijárok. Régen tök alap volt, hogy nagyobb munkákat közösen csináltak a faluban lévők, besegítettek itt-ott egymásnak. Most már sokan inkább csak lehúznák a másikat.

2022. jan. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez a mentalitás már bizony megszűnt ott is. Még néhány régebbi lakos ismerősnél van talán jelen egymás közt. De a sok városi paraszt kiköltözött falura és miattuk ennek vége.
2022. jan. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
96%

Régen sem volt minden meseszép. Csak mivel alapból szűkebb volt a lakóközösség ezért kénytelenek voltak jóban lenni egymással.


Én arra emlékszem, hogy a szüleim rohadtul utáltak bármi kölcsönadni, mégis megtették. Aztán meg is voltak akik soha semmit nem hoztak vissza. Vagy a segítség is olyan volt, hogy látszott a szomszéd arcán a "b+ mit akar már megint" tekintet :D

2022. jan. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Másrészt manapság is segítik egymást a szomszédok ahol kertvárosias, falusias a környezet. Felénk vidéken öcsém segít a szomszédoknak, cserébe ő is kér valamit.


Másrészt manapság ott az internet, mindenki az előtt ül.

2022. jan. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!