Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni a doomer...

Mit lehet tenni a doomer életszemlélettel?

Figyelt kérdés

Aki nem tudná, mi az a doomer: Doomer minden olyan 20-as éveiben járó ember, aki élethosszig tartó depresszióban éli az életét már egész kicsi kora óta, mert semmi értelmét nem látja az életnek és a sok szevedésnek, mert miért dolgozzon vagy szenvedjen az ember, ha úgy is megöli magát 1 hét múlva, mert már elege lesz (persze eddig gyáva volt megölnie magát). Egy depressziós nihilista, aki italba, drogba, számítógépjátékfüggőségbe menekül a való világ elől. Konstans öngyilkos hajlamokkal küszködik és mindenben csak és kizárólag a rosszt látja. MIndneki csak bántja, belerúg, gyűlöli az emberi kapzsiságot és igazából magát a fogalmat, hogy élet.

Én is teljesen így látom a dolgokat. Jártam TB-s pszichológushoz májustól-augusztusig, de nem segített. Nem is szeretnék mégegyhez elmenni. Van más kiút ebből a látásmódból szakember és gyógyszer nélkül, ahogy látom az életet? Vagy itt már csak az öngyilkosság segíthet?



2020. dec. 21. 21:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Itt a célkitűzés segíthet.

Nem tudom, mi folyt az üléseken, de a perspektíva nélküli élet sokak számára értelmetlennek tűnhet.


"semmi értelmét nem látja az életnek és a sok szevedésnek, mert miért dolgozzon vagy szenvedjen"


Pontosan ezt üti ki, ha vannak céljaid. Ha pedig elindulsz az úton, és azt látod, hogy közelednek feléd, az adja az üzemanyagot.

2020. dec. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Az a baj a célokkal, hogy nyílván a doomereknek a célja (mint nekem is) azok távoli célok, hogy majd fetrengek a pénzben és kőgazdag leszek egyszer, de ezt minden nap csak távolabbnak látom. Rövidtávú célokat pedig kitűzhetek, de amint megszerzem őket, örülök neki mondjuk pár óráig (bár igazi örömöt sosem éreztem) de nem múlja felül az egzisztenciális krízist és megint öngyilkos hajlamokkal fogok szenvedni. Tehát nem érte meg a szenvedésekkl járó út, csak hogy elérjem a célt. Olyan rövidtávú cél pedig nincs, ami miatt boldog legyek akár sokáig. Viszont olyan rövidtávú cél sincs, ami ne telne hónapok szenvedésébe. És ez a 99% szenvedés, 1 % örömfoszlány élet megőrjít.
2020. dec. 21. 22:21
 3/32 anonim ***** válasza:
79%

"Mindenki csak bántja, gyűlöli, belerúg.."


Na ez biztos, hogy nem igaz, csak te képzeled be.


Nekem is volt olyan időszakom mikor azt gondoltam mindenki utál, közben kiderült, hogy ezt csak én képzeltem be és igazából azok az emberek kedvesek és teljesen elfogadóak velem.


Csak egyszerűen annyira magad alatt vagy, hogy egy hamis képet vetít a belső éned magad elé ezzel kapcsolatban.


Fogalmam sincs mi az orvosság rá, bármiféle életmódváltás nélkül csak úgy megszűnt nekem ez. Talán azt tudnám mondani, hogy szedj vitaminokat amennyiben nem szedsz és igyekezz arra gondolni, hogy előtted még az egész élet, nagyon sok jó dolog fog még történni veled.

Általában akik fiatalkorban ilyen életet élnek, azok felnőttkorban sokkal kiegyensúlyozottabbak. Meg ugyebár ami nem öl meg az megerősít, tartja a mondás szóval kissé immunisabb leszel később a mélypontokra.

Minden jót!

2020. dec. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

"azok távoli célok, hogy majd fetrengek a pénzben és kőgazdag leszek egyszer, de ezt minden nap csak távolabbnak látom"


Melyik csapat áll neki úgy a meccseknek, hogy meg akarja nyerni a bajnokságot?


Nem, mindig a soron következő meccset akarják megnyerni. Különben sok játékos számára ijesztően nagy lenne a cél, és összeroppanna a súlya alatt.


Kis lépésekkel kell indulni, majd egyre nagyobbakat lépni, ahogyan jönnek az első kis sikerek.

2020. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Először is szakadj le 4chanről, másodszor pedig irány egy JÓ pszichológus, aki a helyes irányba terel.
2020. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

#3 Köszi. Bár nem mondanám, hogy beképzelem, szerintem nálam tényleg így van.

#4 Nyilván egyik csapat se, de én nem látom a köveztkező lépcsőfokot. Ötödik félévemet töltöm egy mérnökinfós egyetemen, úgy, hogy utálom mint a nyű és a hátam közepére sem kívánom. Viszont ezt utálom a legkevésbé, minden mást mégjobban, olyannyira, hogy minden mástól inkább fel szeretném magam akasztani, ha abban kéne dolgoznom. Emellett az ország leggyengébb egyetemáre járok, tehát versenyképes tudást nem adnak. Emellett buktam tavaly egy olyan térgyat, ami miatt most csúszok egy évet, tehát olyan nekem ez az ötödik félév, mintha a harmadikban lennék megint. Aztán az egész egyetemen a barátaim "carry"-ztek, cipeltek a hátukon, segítettek csalni. Most nélkülük kell tovább csinálnom még 4 félévet, úgy, hogy semmi tudásom nincs és még a neheze előttem áll. Nem látom magam lediplomázni. Pedig diploma nélküli életet nem szeretnék, mert nem szeretnék itthon maradni, külföldre pedig csak diplomával érdemes menni. Dominóeffektusban romlok.

2020. dec. 21. 22:41
 7/32 anonim ***** válasza:

Ez csak úgy fog működni, hogy megerőlteted magad. Van egy célod, kimenni külföldre, ennek pedig az az ára a terveid szerint, hogy megcsinálod az iskolát.


Minden kis tett hozzàsegít a közérzetedhez, mert csináltál vmit

2020. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

"Viszont ezt utálom a legkevésbé, minden mást mégjobban, olyannyira, hogy minden mástól inkább fel szeretném magam akasztani, ha abban kéne dolgoznom."


Biztos, hogy látod az összes többi lehetőséget?

2020. dec. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
#8 Más nem vonz, amit eddig megtapasztaltam, hogy létezik a 21 évem alatt. Ez se amúgy, de ttől akarom felakasztani magam legkevésbé. Csak a halál vonz és a semmittevés életem végéig, de abból a tudomány jelen állása szerint nem lehet sajnos megélni.
2020. dec. 21. 22:59
 10/32 anonim ***** válasza:
#9 És amit még nem tapasztaltál meg? :) Az sem vonz?
2020. dec. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!