Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire illik hétvégén...

Mennyire illik hétvégén lakást felújítani?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik szomszédunk (panel), de már a 3. hétvége, hogy hallom, hogy fúrnak, kopácsolnak, kb reggel 10-től, úgy 15:00-16:00-ig szombat és vasárnap, hétköznap egyáltalán nem. Gondoltam, hogy kiírom a lépcsőházba, hiszen a hétvége nekem is hétvége, amikor jól esne kicsit ebéd után lepihenni, relaxálni, de egyszerűen ilyen hangzavarban semmit sem lehet, csak nem tudom, hogy ilyenekért illik-e szólni, mert ugye a lakásfelújítás az lakásfelújítás.

2022. jan. 29. 13:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
Tudom hogy kellemetlen, se sokan vannak (voltunk) akiknek nem nagyon van pénzük vállalkozót felfogadni csillagászati árakért és próbálnak egyrészt hétköznap munkahelyen dolgozó szakembert felfogadni aki szabadidejében dolgozgat, esetleg maga a család segít a felújításban akik szintén ilyenkor érnek rá. Talán egy kis türelem és befejezik a munkát.
2022. jan. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
Orulj h nem korán reggel vagy este dolgoznak
2022. jan. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Meg kell nézni a házirendet, hogy mit ír elő. Azután annak megfelelően cselekedni. Ha a felújítás tilalmi időben zajlik, akkor meg kell keresni a zajártalmat keltő lakótársat és megkérni az utasítás betartására. Ha nem partner az ügyben, akkor pillanatragasztóval egy óvatlan pillanatban beragasztani a zárját. Ha továbbra is zajong, akkor minden alkalommal ragasztani.
2022. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Én most épp felújításban vagyok, ki is van irva a lépcsőházban, hogy a héten zajongas előfordulhat nálunk, de eddig nem volt vészes, most szombaton is nálunk van a burkoló, minimálisan kellett vésnie, és máris írt egy lakó a társasház fb csoportjába, hogy vegyek ki szabit és hétköznap fúrjak, meg a szomszéd is átment szólni neki, meg nekem is írt, hogy volt nálunk... Én nem is vagyok otthon, a vállalkozó meg szeretne haladni a melóval, hogy jövő hét végére kész legyen mert utána mennie kell a következő melóra. Mára egyébként nem volt hangos meló betervezve csak mégis úgy alakult kellett picit vésni, hogy egyenes legyen a felület a burkolás miatt.
2022. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Ismered a mondást, hogy "Ma nekem, holnap neked!"


Soha nem cseszegetek egyetlen szomszédot sem, ha olyan dologgal munkálkodik emberi időn belül, amibe legközelebb én is belecseppenhetek. Nem is kell akarnom, elég, ha leáztat egy szomszéd, vagy kigyullad mellettem, alattam lakás és utána rendbe kell tennem az enyémet.

Nem kellemes, de nem is kibírhatatlan. Biztos, hogy ezzel a hétvégi napi 6-7 órával nem nagy horderejű komplett lakásfelújításba vágott bele, így remélhetőleg hamarosan vége lesz!...és még csak nem is közvetlenül melletted van...

2022. jan. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Mondjuk a vasárnap az abszolút tiltólistás ilyesfajta hangos/zajos tevékenységek szempontjából, pláne felújítást tekintve (tehát fúrás, kopácsolás stb) úgyhogy ez bőven pofátlanság és tilos is!

A házirendben amúgy a szombat is meg van szabva, nálunk pl du 2-ig lehet maximum (legtöbb panelban, ahol éltünk ott is ez a délután 1-2 óra volt belőve) kopácsolni/fúrni stb, utána csend.

Szóval én mindenképpen átmennék és szólnék, hogy legyen kedves a törvényi szabályozást és a házirendet betartani, tehát a vasárnapot felejtse el és szombaton is csak a meghatározott időszakban zajongjon. Másoknak is csak a hétvége szabad, amikor jó esetben pihenni szeretnének és nem a folyamatos fúrást meg kalapálást hallgatni….

2022. jan. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Persze, én sem szoktam “kakaskodni” senkivel, pedig bőven lehetne ebben a házban sok minden miatt. Azzal semmi problémám nem lenne, ha legalább kiírná, de kiírva sincs.
2022. jan. 29. 18:48
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Nagy panelos vagyok, rengeteg a tapasztalatom. hétvégén ne újítson fel senki. Vegyen ki szabit, oldja meg máshogy. Vagy ne újítson föl. Ha a szaki csak hetvégen ér rá, keressen másikat. Egyszer-kétszer előfordulhat, hogy valamit akkor kell felfútrni, oké, de az pár perc. Rendszeresen órákig felújítani hétvégén szerintem tűrhetetlen és a házirend is minden bizonnyal tiltja.
2022. jan. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%
Kedves kérdező, furcsa az utolsó reagálásod:"Azzal semmi problémám nem lenne, ha legalább kiírná, de kiírva sincs" És ha kiírná megnyugodna a lelked vagy letépnéd a papírt és azzal bedugnád a füledet?
2022. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
97%
Ha kiírja, akkpr legalább tud készülni az ember. Elmegy kirándulni vagy valami. És nem arra keszül hogy mondjuk aznap délután hozza be az egész heti alváshiányát.
2022. jan. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!