Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban az új lakónak...

Társasházban az új lakónak illik bemutatkoznia?

Figyelt kérdés
Eddig kertes házban éltünk, most költöztünk egy 12 lakásos társasházba. Végigmenni mindenhol és becsengetni, bemutatkozni túlzásnak érezném. Hogy illik? Ha valakivel összefutok aki itt lakhat, annak mondjam, hogy ém vagyok az új lakó? Vagy elég csak köszönni nekik?
2021. szept. 3. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Elég köszönni, de persze helyzet válogatja. Ha nyitnak feléd, akkor nyugodtan bemutatkozhatsz bárkinek. Ha nem, akkor egy szimpla köszönés elég.
2021. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Elég csak köszönni, ha találkozol velük. Teljesen felesleges körbemutatkozni mindenkinek.
2021. szept. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Közvetlen szomszédnak szerintem illik.

A többinek köszönés. Aztán lehet, lesz, aki megkérdezi, mit keresel a házban.

2021. szept. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Nézd mi fiatal pár vagyunk. Most költöztünk 1ik 4emeletesbol a másikba. Senkinek nem mutatkoztunk be, lesz@rjuk. Aki éppen szembe jön annak köszönöm oszt jó napot.
2021. szept. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
18%
Hát illene, legalább egy lakógyűlés keretében.
2021. szept. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy kell. Hála istennek felnőttek vagyunk, már nem kell végigjátszani a "mondj pár szót magadról" kínokat.
2021. szept. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Eddig egy idős nő jött le az első reggel mikor kutyát sétáltattunk. Feltűnően nézett felénk, ezért odaköszöntem neki. Ő kérdezte, hogy mi vagyunk-e az új lakók, bemutatkoztunk aztán megkért, hogy a kutya ne pisiljen a ház köré a fűre...

Ma meg azzal hívott a közös képviselő, hogy valaki már panaszkodott ránk, mert állítólag mi raktunk használt cipőket meg ki tudja miket a kommunikális hulladék mellé zsákokban. Persze ez nem igaz, még kipakolni sem volt időnk. Ezek után el is ment a kedvem attól, hogy bármelyiknek is bemutatkozzam.

2021. szept. 3. 17:22
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Közvetlen szomszédoknak és közös képviselőnek bemutatkoztam, többiekkel majd találkozom az éves gyűlésen (ha eljönnek).


Engem azzal találtak meg, hogy túl sokat mászkálok és elkopik a lépcső.

Nem kell ilyennel foglalkozni.

2021. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi a szomszédoknak bemutatkoztunk, a szembeszomszédnak paleoboltja van, ahol asszem ingyen vásárolhatunk. Van kutyájuk, senkit sem zavar. A mellettünk lévőkkel ritkábban beszélünk. De kb mindenkinek csak köszönünk. Ja és alattunk a Magonyék folyton felkopognak a seprűvel, ha SZERINTÜK hangosak vagyunk. Közben amúgy halkak vagyunk. Meg ha a kicsik dobognak a sarkukkal, akkor is kopognak. Volt már hogy feljöttek az éjszaka közepén, mert kimentünk a fürdőszobába.
2021. okt. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!