Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mennyire illik hétvégén...

Mennyire illik hétvégén lakást felújítani?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik szomszédunk (panel), de már a 3. hétvége, hogy hallom, hogy fúrnak, kopácsolnak, kb reggel 10-től, úgy 15:00-16:00-ig szombat és vasárnap, hétköznap egyáltalán nem. Gondoltam, hogy kiírom a lépcsőházba, hiszen a hétvége nekem is hétvége, amikor jól esne kicsit ebéd után lepihenni, relaxálni, de egyszerűen ilyen hangzavarban semmit sem lehet, csak nem tudom, hogy ilyenekért illik-e szólni, mert ugye a lakásfelújítás az lakásfelújítás.

2022. jan. 29. 13:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem dugnám be a fülem vele, csak jó lenne tudni, hogy meddig csinálják ezt és hánytól hányig. Ápolónő vagyok, örülök, ha kapok néhány szabad hétvégét, amikor nem kell ügyeket intézni és nyugalom van, ha tudom, hogy ez a fúrás-kalapálás van, akkor írok be műszakot, mert pihenni ígyse-úgyse fogok.
2022. jan. 31. 13:20
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

#11

Tudod ezzel csak az a baj, (még ha ki is írja) hogy hiába vesz ki szabadságot a felújításra, mert vagy te, vagy más úgy dolgozik, hogy pont nappal aludna. Ekkora lakóközösségben biztos vannak mások is éjszakások, ügyeletesek, stb. de sajnos vannak dolgok, amiket muszáj megcsinálni.

Úgy nem lehet élni, még a legnagyobb szentnek sem, hogy az mindig, mindenkinek megfeleljen!

És mindezt úgy mondom neked, hogy mélységesen tisztelem az ápolókat és az összes kalapom lengetem előttük.

2022. jan. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
18%
Azért ha nem tudod, melyik szomszédból jön a hang akkor nem annyira veszélyes az.
2022. jan. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

Nehéz ügy.


Első körben a házirend az irányadó. Ettől függetlenül azt mondom, hogy értelmes ember igyekszik figyelni a másikra.


Ettől függetlenül sajnos nekem is sokszor úgy jött ki a lépés, hogy hétvégén tudott eljönni a szakember, vagy barát, ismerős segíteni. Igaz nálunk a házirend szombat-vasárnap is engedi a 8-14 közötti zajongást. De mindig igyekeztem úgy alakítani, hogy legalább Vasárnapra ne jusson zajos munka.

2022. febr. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a vicc, én igyekeztem csendesen felújítani, közben a szomszédoknál egyiknél a TV ücölt egész nap, másiknál a vendégek üvöltenek. Szóval a padlóburkolással kifejezetten csendesnek számítottunk.


Az sem egyszerű, hogy amikor hétköznap csináltam, akkor is jöttek, hogy most az egyik éjszakás volt, a másik meg beteg és aludna. Sajnos nem egyszerű.

2022. febr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Amúgy ha bele gondolok, egyrészt ezért is járok el túrázni, kirándulni, mert addig sem otthon hallgatom a zajokat.


Vagy rengeteg hétvégémet töltöttem bent a munkahelyemen.


Persze megkaptam, mekkora hülye vagyok, de komoylan mondom, enyém volt az iroda, egész nap a nyugalom szigete, míg otthon mindig fúr-farag valaki, ha meg nem akkor szekrényt tologat, házibulit tart, vagy csak fapapucsban rohangál egész nap.

2022. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A kiírással ráadásul az a baj, hogy onnantól minden zajt hozzád fognak kötni.


Én legalábbis így jártam, foylton megkapom, hogy "halljuk jól elhúzódik a felújítás" közben meg előtte egy hónapig ott sem voltam egy percet sem a lakásban és a felettem 3-5 szinttel lakók újítottak.

2022. febr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
13, akkor még nem éltél panelban :)
2022. febr. 4. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!