Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol tudnám a kézzel készített...

Hol tudnám a kézzel készített díszeimet árulni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek díszeket készíteni, szívesen készítenék eladásra is. Feltettem egy helyi Facebook csoportba, viszont nem igazán aktív az a csoport, és nem is tudok környékbeli csoportokat amik aktívak lennének. Ezt azért tartom fontosnak, mert szerintem senki nem szívesen fizetne postaköltséget. Van valami javaslatotok? :)
2022. febr. 3. 22:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy oldal, a Meska, ott ilyen kézzel készült dolgokat árulnak magánemberek, de ehhez nem tudom mik lehetnek a szerződésben a Meska és az eladók között. Meg az Etsy is valami ilyesmi.
2022. febr. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi is mindig a meskán vásárolunk évek óta. Csak ajánlani tudom.
2022. febr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom a meskán számlaképesnek kell lenni. Ráadásul nem is pörög valami jól.
2022. febr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Marketplace?
2022. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én nem tudok ilyen számlaképes dologról meskán.
2022. febr. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös, akkor még nem buktál meg.
2022. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
6 vevőként mivel is?
2022. febr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6# az amire meg te gondolsz, az nem meskaspecifikus, hanem bárhol ha gazdasági tevékenységet folytatsz, azt cégként vagy vállalkozásként teheted.


Kivétel használt dolgok 600 ezerig, vagy nem üzletszerű eladása ingóságoknak 200 ezerig.

2022. febr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es, neked mibajod van amúgy? Kit érdekelnek a vevők? A kérdező eladni akar, nem vásárolni😂.

8-as, a 600ezerig csak a használt, megunt dolgokra igaz. Ha 1 darab pénztárcát is csinálsz eladás céljából, az adóköteles és csak valamilyen válalkozási formában kivizelezhető, magánemberként csak feketén, kézalatt. Ha a meskán árulsz kézműves cuccokat, amiket eladásra készítesz, számlát kell adnod róla. Felesleges okoskodni, meg a kérdezőt félrevezetni, mert ha megfogja a nav, márpedig online ez nem nehéz, csinos kis bírság lesz a vége.

De tovább megyek, ha pl bőrből akarsz dolgokat csinálni, még szakirányú végzettség is kell és annak műhelynek ahol dolgozol, telephely engedély is.

2022. febr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9# “ 7-es, neked mibajod van amúgy? Kit érdekelnek a vevők? A kérdező eladni akar, nem vásárolni😂.”


Miért lenne bajom? Annyit mondtam, hogy nem tudok ilyesfajta kötelezettségről amit a meska írna elő. Vevőként millió dolgot vásároltam, aminek egy részénél biztos vagyok, hogy hobbikeramikus csinálta otthon és nem vállalkozóként.


Erre jöttél, hogy nem buktam még le.

2022. febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!