Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Készített már valaki utcai -...

Készített már valaki utcai - mindennapi, kicsinyes dolgokról - hangfelvételeket?

Figyelt kérdés
Némelyik ittas ember, beszólogató, bunkó buszsofőr, még bunkóbb utas, helyi menő csávó sokszor remekül el tudja szórakoztatni a környezetét. (Ilyesmit közvetlen közelről videózni nem mindig szerencsés. Egy mikrofon ugyanakkor rendkívül sokoldalúan felhasználható.) Vett már föl valaki (élőben, nem telefonvonalból) mindennapi jeleneteket, és ha igen, hol tudok ilyeneket hallgatni? Esetleg van olyan, akinek kifejezetten ez a hobbija? Nem találtam.

2015. dec. 1. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Youtube...
2015. dec. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
"Nem találtam." Nem viccből írtam, hanem pont azért, hogy ne ez legyen belőle. Láttam Lombardot, egy darab ellenőrös-veszekedős videót, Trafikmutyit, tüntetést. Ebből az egyetlen ellenőrös olyan, amilyet keresek. Ha már ilyen segítőkészen válaszoltál, lennél szíves esetleg egy konkrét videót idelinkelni, netán egy-egy ilyen érdekeltségű felhasználó nevét közölni?
2015. dec. 2. 16:47
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csináltam már órán hangfelvételt meg néha készítek kis videókat olyanról amiket érdekesnek találok.. Pl. mászik a katicabogár a falon, egy busz oldalán szép rajz van, stb.

Snapchat-en felvettem külföldi idegeneket és meg szoktam nézni a posztjaikat. Elég hétköznapiak ("munkába menet, ezt eszem épp, unokatestvéremnél vagyok, unalmas az óra, megyek bulizni") de érdekesek is tudnak lenni, meg valahogy jó szórakozás így belelátni más életébe... Videókat is sokan csinálnak.

Ha érdekelnek az ilyenek keress rá social experimentekre, abban hétköznapi -még ha válogatott is- emberek csinálnak dolgokat, válaszolgatnak kérdésekre.

2015. dec. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amúgy meg a legjobb ezeket a való életben tapasztalni, kiülve egy kávézóban, vonatozva, plázában ballagva, egy padon ücsörögve megfigyelni másokat. Olyan beszélgetéseket lenyomnak egyesek a buszon, hogy... a párom nemrég jött ki a börtönből meg én már leszoktam, ő pedig már 3 hónapja tiszta... (Jó kis környéken lakom :D)

De tényleg, kiviszel egy könyvet vagy a mobilod nyomkodod, esetleg rajzolsz és közben figyeled az embereket. Szinte mindig történik valami.

Nem hiszem hogy sok lenne az erre specializálódott felvétel, mert sajnos nem lehet előre látni mi fog történni, és mire az ember a kütyüjét előkapná már lemarad a fele...

Van erre a tevékenységre egy angol kifejezés, konkrétan 'people watching' és asszem rendesen csinálják egyesek unalomból, vagy ha várnak valamire.. Talán ha erre rákeresel lesznek videók, csak angolul...

2015. dec. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bő válaszokat, erről a people watching-ról még nem is hallottam.
2015. dec. 3. 23:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!